Свіжі публікації




Семінар для батьків «Використання дидактичних ігор у сім'ї»

Підготовча робота до семінару:

1) Запрошення батьків на семінар.

2) Відеозапис бесіди вихователя з дітьми на тему: «Як я граю вдома». (Методика «Незакінчена пропозиція»)

1. Моя улюблена гра це...

2. Вдома я люблю грати в...

3. З татом ми граємо в ...

4. З мамою ми любимо грати в....

3) Анкетування батьків «Як грати з дитиною?»

4) Підготувати пам'ятки для батьків з радами по проведенню ігор.

 Хід семінару.

Сім'я-це середовище проживання, це культурний шар, на якому тільки може рости людина.

Це захист, тепло, працю і відпочинок.

Без сім'ї людина - наче свічка на вітрі. Але сімейне життя вимагає терпіння, витримки, вміння жити з іншою людиною. І, звичайно, самий надійний засіб, що цементує, сімейне вогнище - це любов.

Маленькі діти - чарівні, азартні та щасливі шукачі пригод, які прагнуть пізнати світ. І, звичайно, своїми відкриттями дуже хочеться поділитися особливо з тими, кого любиш найбільше. Але, на жаль, тато дуже зайнятий на роботі, а у мами стільки клопоту, що зовсім не залишається часу на своє чадо. І все ж ми впевнені, що необхідно знаходити час і можливість для того, щоб поспілкуватися з дитиною, пограти з ним і чогось навчити. Сьогодні ми хочемо поділитися своїм досвідом роботи з дітьми. Забудьте трохи про те, що ви дорослі, станьте дітьми і давайте пограємо:

«Назви третє»

Дорослий називає 2 предмета, об'єднані одним родовим поняттям і пропонує дитині назвати третій. Наприклад:

Чашка, тарілка.......

Велосипед, автобус,.......

Диван, стіл,...

Яблуко, банан,...

 «Смачні слова»

Запропонуйте дитині по черзі називати і «класти» на долоньку «смачні» слова.

Слова також можуть бути «холодними», «гіркими», «пухнастими», «весняними» і т.д.

«Чого не стало?»

Дорослий ставить перед дитиною 5-8 іграшок (будь-яких предметів) і просить запам'ятати їх. Потім дитина відвертається або запам'ятати їх. Відкривши очі, дитина повинна назвати якої іграшки (предмета не стало.

«Говори навпаки»

Дорослий називає іменник, прикметник, а дитина добирає до них слова з протилежним значенням:

Сумно - весело

Великий - маленький

Холодний - гарячий

Світлий - темний і т. д.

 «Вгадай предмет»

Дитині зав'язують очі і дають в руки предмет. Обмацавши предмет, дитина повинна його назвати.

Ці ігри допоможуть розвинути у дитини мова, увага, пам'ять, мислення. А також подарують вам і вашій дитині хвилини безцінного спілкування.

Бажаємо Вам успіхів!



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.