Свіжі публікації




Система роботи з батьками в ДНЗ.
Розробка батьківських зборів на тему: «Моя сім'я»

Цілі: познайомитися ближче з батьками вихованців, сімейними захопленнями; уточнити деякі факти з життя родини, надають інтерес для організації роботи з дітьми і батьками групи. Розповісти батькам про життя групи, залучити їх до участі в ній.

Форма проведення: бесіда.

Підготовча робота: виготовлення силами дітей групи запрошень для батьків на збори, малюнка герба групи; організація виставки сімейних альбомів, малюнки дітей про професії батьків, фотографій дітей зі своїми друзями і домашніми тваринами.

Хід зборів

1. Вступне слово.

Вихователь. Наша розмова піде про сім'ю. Сім'я - найголовніше в житті для кожного з нас. Це близькі та рідні люди, ті, кого ми любимо, з кого беремо приклад, про кого піклуємося, кому бажаємо добра і щастя.

З чого починається будь-яка сім'я? Із зустрічі двох до цього чужих людей, які стають самими рідними і близькими. У ваших пап і мам до цієї зустрічі були свої сім'ї, в яких вони росли. Їх мами і папи тепер стали вашими бабусями і дідусями. У них теж були свої батьки, брати, сестри. Це ваші прадідуся і прабабусі.

2. Розповіді дітей і батьків «Моя родословная».

Вихователь. Існує таке поняття, як родовід сім'ї. Знати свій родовід дуже важливо, тому що вона здійснює зв'язок минулого, теперішнього і майбутнього, знайомить кожне нове покоління членів родини з історією, традиціями, символами, здобутками, досягненнями роду.

3. Презентація «Герб моєї родини»

Вихователь. В давні часи у кожної знатної родини був свій герб. На ньому символами зображувалися важливі моменти історії сім'ї, її традиції, цінності.

Вихователь просить батьків і дітей показати сімейні герби, розповісти про них, представити різними способами.

4. Створення герба групи.

Вихователь. Наша група, колектив - це велика дружна родина. Давайте подумаємо, які ми з вами. Що нас цікавить? До чого ми прагнемо? Яким може бути наш груповий герб?

Враховуючи наші пропозиції, наш герб буде таким: на блакитному тлі (небо) - веселка, що символізує різнобарв'я, тому що всі ми дуже різні, у кожного свої інтереси. У дитячому саду ви малюєте, розглядаєте книги, співаєте, тому на гербі зображені: палітра фарб, книга, скрипковий ключ. А головне - у дитячому садку ми вчимося дружити, тому на гербі написано слово «дружба»

(демонструється герб групи).

5. Конкурс «Фотографія з сімейного альбому».

Вихователь. Сім'я сильна любов'ю, повагою, традиціями, сімейними реліквіями. Однією з них, по праву, вважається сімейний фотоальбом. Я знаю, що ви принесли фотографії з своїх сімейних альбомів. Вони допоможуть вам провести веселий конкурс « Впізнай своїх одногрупників з самим раннім фотографій».

6. Розповіді батьків «Що в імені твоєму»

Вихователь. Кажуть, коли людина народжується, на небі загоряється зірка, що визначає його долю. Звичайно, велике значення має ім'я, яке дають дитині при народженні. Послухаємо, що розкажуть нам про це ваші батьки (батьки розповідають про значення імені своєї дитини).

7. Оповідання «Професії наших мам і тат»

Вихователь. Діти, ви всі любите і поважаєте своїх батьків. Але ж вони не тільки в сім'ї улюблені і шановані. У них є робота, трудовий колектив, в якому вони бувають досить тривалий час, де у них є друзі, де вони займаються улюбленою справою. І сьогодні ваші тата й мами розкажуть нам про своїх професіях (батьки розповідають про свої професії, а діти показують малюнки).

8. Конкурс «Що вміють наші тата і мами»

Вихователь. Здібності і захоплення людей вкладаються не тільки в рамках професійної діяльності. Ваші батьки вміють набагато більше, ніж від них вимагає професія. Кажуть, щоб дізнатися, як людина працює, досить поспостерігати, як він організовує свій відпочинок. Зараз ми поговоримо про дозвілля і захоплення ваших батьків (показ робіт, зроблених руками батьків, діти вибирають кращі зразки).

Мені дуже приємно відзначити, що і діти у нас теж дещо вміють. Багато чому навчили їх ви, шановні батьки, багато чого навчилися діти в дитячому саду (показ дитячих робіт, батьки вибирають кращі).

Члени батьківського комітету нагороджують дітей і батьків дипломами, сувенірами.

9. Розповіді дітей «Мій улюбленець».

Вихователь. Будинок і сім'ю важко уявити без братів наших менших - тварин. Я знаю, що у багатьох з вас є вдома собаки, кішки, папуги та інші тварини. Розкажіть, будь ласка, про своїх улюбленців (діти супроводжують розповіді демонстрацією фотографій своїх тварин).

10. Висновок.

Вихователь. Ось і підійшло до кінця наше зібрання. Я дякую всім, хто взяв участь у ньому. Бажаю світла, тепла, затишку і добра вашому дому. Давайте сфотографуємося на пам'ять про нашу зустріч.

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.