Свіжі публікації




Практичні рекомендації для батьків
«Всі маленькі діти художники!»

Дитина і творчість.

Частиною будь-якого творчого процесу є вміння образно бачити світ у живих фарбах. Розвиток такого уміння відбувається в дошкільному віці. І тому дуже важливо не упустити можливість і розширити здібності вашої Дитини до образного пізнання.

Займайтеся з Дитиною малюванням. Але пам'ятайте, що для Дитини - це гра. Не обмежуйте дитячу свободу і розкутість. Заняття не повинні перетворитися в вивчення і навчання художнім прийомам. Нехай стануть вони для Вашого Малюка новим і цікавим засобом пізнання навколишнього світу.

Заняття з Малюком краще будувати таким чином, щоб відбувалися зміна, чергування різних видів діяльності та різних видів сприйняття (розглядання, слухання, виконання різних дій).

Не намагайтеся нав'язати Дитині процес малювання, а спробуйте захопити його цим видом діяльності. Пам'ятаєте вислів мудреця: «Дитина - це не посудина, яку треба заповнити, а вогонь, який треба запалити».

Малюк і малювання.

Ваша Дитина тільки вчиться малювати? Він з цікавістю і задоволенням креслить на папері каракулі?

Процес спільної роботи Малюка і Дорослого супроводжується розповіддю. Щоб зацікавити Дитину необхідністю малювання, використовуються потешки, пісеньки, вірші, що підходять до сюжету гри.

Контурні малюнки Вашому Малюкові буде цікаво зафарбувати потрібним кольором. Таким чином, він поступово навчиться акуратно зафарбовувати, не виходячи за контур.

Надайте дитині можливість спробувати малювати олівцями і фарбами, крейдою і фломастерами. Разом з ним подумайте: чим відрізняються отримані різними способами зображення.

Навчіть Дитину малювати прямі і криві лінії. Цими формами дайте конкретні назви. Це розширить кругозір і образотворчі можливості Дитини. Один і той же намальований кружечок може бути «коліщатком» і «кільцем», «яблучком» і «колобочком»...

Дитина навчиться знаходити в лініях і формах схожість з оточуючими предметами, явищами природи...

Коли малюнок готовий, для Малюка дуже важлива Ваша оцінка. Не забувайте дати коментар малюнку, порадіти Дитини.

Потрібно підготувати робоче місце маленького художника (воно має бути зручним). Стілець і стіл підберіть по росту Дитини. Пам'ятайте про правильне освітлення. Потрібні папір різного формату, картон, олівці, фарби, фломастери, олівці, пензлики, трафарети.

Дитина навчиться користуватися образотворчим матеріалом.

Дитина буде творити і творити. Зробить перші кроки в світ прекрасного.

А також навчиться виділяти колір, форму, величину як особливі властивості предметів.

Список необхідних матеріалів:

1) олівці кольорові;

2) фломастери;

3) гуашеві фарби (6 кольорів);

4) набір кольорового паперу;

5) папір білий різного формату (альбомна);

6) ножиці;

7) клей;

8) пензлик для клею;

9) пензлі художні (білка або колонок) різного розміру(№1, №2, №7, №9...)

Доповнитьєльне:

1) рулон шпалер;

2) фарби акварельні;

3) олівці, воскові крейди, вугілля;

4) серветки паперові;

5) папка для зберігання дитячих робіт.

Я вмію малювати.

Фарби й олівці, папір, пензлі, картинки із зображеннями, трафарети, твір декоративно-прикладного мистецтва.

Акварельні та гуашеві фарби (Дитина найчастіше малює ними) розбавляються водою. Тому вам знадобиться прозора банку для води з широким горлечком. По мірі забруднення воду міняйте.

Папір, на якій дитина буде малювати, краще закріпити на аркуші товстого картону (фанери, оргаліту). Фарби можуть перебувати в баночках, тюбиках. Після роботи їх щільно закривають, щоб не висихали.

Якщо гуашеві або акварельні фарби пересохли, їх необхідно зволожити. Фарби повинні легко набиратися на вологу кисть.

Для малювання гуашевими фарбами підійде папір середньої щільності. Гуашшю можна малювати на зворотній стороні шпалер.

Для акварельних робіт підберіть папір не тонку, але зернисту і шорстку.

Дитина опанує прийоми роботи з фарбою, змішування кольорів. Дізнається, як малювати контурні і силуетні зображення. Терпіння і праця допоможуть Дитині створити малюнки і картини, гідні його фантазії.

Ми малюємо акварельними та гуашевими фарбами. А чим вони відрізняються? Як краще їх застосовувати?

Відповісти на ці питання вам допоможуть самі Фарби, які розкажуть про себе та про своїх властивостях:

Акварель.

Я - прозора фарба. Така прозора, що крізь мене видно папір. Наносять мене на папір тонким шаром. Якщо потрібен світлішою колір, то мене розбавляють водою. Якщо потрібно виправити не вийшли місця, то барвистий шар змивають водою.

Коли я высыхаю, яскравість малюнка змінюється незначно.

Гуаш.

Я - непрозора фарба. Якщо потрібно висвітлення кольору, то додаються білила.

Папір крізь мене не має просвічувати. Якщо потрібно виправити не вийшло місце, то пишуть зверху барвистого шару. Коли я высыхаю, то малюнок значно світлішає.

Як Олівчик зустрівся з Пензликом.

В країні маленьких Художників гуляв Олівець. На одному з аркушів паперу зустрів Пензлик. Вона голосно плакала.

- Чому плачеш і не малюєш?

- Як я можу малювати. Мене сильно терли про папір, довго тримали у воді. Я викривилася, моя зачіска зіпсувалася.

Олівець-чарівник допоміг Пензлику, виправив її зачіску.

Пензлик засяяла.

- З такою зачіскою я допоможу Малюкові намалювати самі дивовижні малюнки!

Малюк, щоб Пензлик ніколи не плакала і зачіска її не псувалася, запам'ятай маленькі правила поводження з Пензликом:

- Змочи Пензлик у воді. Набери фарбу на Пензлик. Накладати мазки на папір слід, тримаючи лікоть на столі, притримуючи інший аркуш паперу.

- Не тримай довго пензлик у воді, інакше вона скривиться.

Проводь Пензликом по папері легко, не натискаючи. Не три Пензликом про папір.

Змішування фарб.

Для Дитини - це дивовижні перетворення одних кольорів в інші. Дорослий може допомогти Дитині досягти необхідних результатів.

Фарби змішують на палітрі. Замість палітри підійде біла керамічна плитка або тарілочка.

Три основних кольори - червоний, жовтий і синій. Коли вони змішуються, то виходять оранжевий, фіолетовий і зелений. З наявних квітів можна скласти будь-який інший.

Червоний + жовтий = оранжевий.

- Прийшла червона фарба в гості до жовтої...

Візьміть білу тарілочку (панель), жовту та червону фарбу.

- Давай пограємо. У деякому царстві, у деякій державі живуть фарби. Вони ходять один до одного в гості. Якою будеш фарбою?

- Жовтою.

- А я червона. А чому ти жовта фарба?

- Тому що курчата жовтого кольору. І лимони та банани. І сонечко жовте буває.

- А я червона фарба, тому що яблука і помідори червоні. І кульки повітряні червоними бувають. Приходь до мене в гості, жовта фарба.

Коли жовта фарба приходить в гості до червоної фарбі, вони пригощають один одного помаранчевими морквинами і помаранчевими апельсинами.

Жовтий + синій колір = зелений.

- Я жовта фарба.

- А я синя фарба.

- Я жовта, тому що жовтий пісочок. І жовті метелики бувають.

- А я синя, тому що море синє і хмари грізні такого кольору.

- Ось пісочок (жовта фарба), а ось водичка (синя фарба). Поллємо пісочок водичкою... травичка Виросла (зеленого кольору).

Червоний + синій = фіолетовий (приносять в гості фарби фіалки).

Червоний + зелений = коричневий (пригощають фарби один одного шоколадом).

Фарби поділяються на холодні і теплі. Такий розподіл умовно. Синя, блакитна, фіолетові фарби вважаються холодними. Червона, жовта, помаранчева фарби домовилися вважати теплими.

Додаючи різні фарби до одного і того ж кольору можна домогтися більш теплих і холодних відтінків.

Веселка.

- Розкажіть Дитині про природу райдуги.

- Ось хмаринка, з неї йде дощик. Раптом з-за хмаринки виглянуло сонечко. Сонечко і дощик зраділи один одному. Їх радість перетворилася в різнобарвний свято, в веселку.

Сонце вешнее з дощем

Будують веселку удвох -

Семиколірний півколо

З семи широких дуг.

Немає у сонця і дощу

Жодного цвяха,

А побудували в два рахунки

Піднебесну ворота.

Райдужна арка

Запала яскраво,

Разукрасило траву,

Расцветило синяву...

С. Маршак

Дорослий заздалегідь малює олівцем розташування веселки на небі, а потім разом з Дитиною розфарбовує смужки.

Малюк, ти знаєш, як розташовані кольорів у веселці? Для того, щоб їх намалювати та запам'ятати, є віршик-підказка:

Кожен Мисливець Бажає Знати, Де Сидить Фазан.

Фарби беруть у такій послідовності: червону, помаранчеву, жовту, зелену, блакитну, синю, фіолетову.

Загадки.

Упражняют дитячий розум.

Привчають дитину думати, відповідати на запитання, ставити перед собою питання, дивитися на одну і ту ж форму з різних сторін.

Допоможуть побачити різноманіття предметів.

Квадрат.

■ Якщо увімкнути цей квадрат, можна мультик подивитися...

■ Цей квадрат з ручкою. Його беруть на роботу або в магазин...

■ У нас в будинку є вікно. Прозоре. Крізь нього можна на вулицю подивитися...

■ На цей квадрат голову кладуть, коли сплять...

Коло.

● Вони круглі. Стоять на столі або висять на стіні або дорослих на руці...

● Її ставлять на стіл. В ній знаходиться їжа. Вона може розбитися...

● Сам червоний, цукровий, зелений оксамитовий.

Дуже смачний і дуже круглий.

● На нічному небі серед зірок вона знаходиться. Якщо ніч темна, нам світить хто?

Трикутник.

▲ У нашої ляльки такий наряд є...

▲ Люблять діти кататися з такою сніговою...

▲ У Буратіно на голові така...

▲ Дитяча іграшка...

Овал.

☺ Дідуся з бабусею курочка знесла. Є в ньому шкаралупа, жовток і білок.

☺ Він зелененьке, росте на грядці. Його нарізають в салат. Про нього кажуть так: «Без вікон, без дверей повна хата людей».

☺ Це у кожної людини є. Якщо домалювати очі, ніс, рот, то вийде...

☺ Така буква є. І така цифра є...

Прямокутник.

☻ Цей прямокутний предмет знаходиться в квартирі. У ньому одяг висить...

☻ Високий, багатоповерховий, з віконцями. Ми в ньому живемо...

☻ Частина поїзда. Є коліщатка...

☻ Щоб в хату увійти, її відкривають. У неї є ручка...

Казки-замальовки.

Художник (в широкому сенсі цього слова) - це той, хто спостерігає, порівнює, мріє і фантазує. Йому відкрита краса світу, досконалість природи і гармонія фарб.

Малювання - найперше і доступне засіб вираження своїх думок, переживання, настрої. У малюнку Дитина може вільно звертатися з зображуваними предметами.

Якщо попросити Дитину пояснити те, що він малює або намалював, він розповість цікаву історію. Дорослий своїми вмілими питаннями допоможе Дитині завершити таку історію. І у вас вийде цікава намальована казка.

Ілюструвати цікаво свої історії і казки. Корисно також спробувати намалювати улюблених героїв відомих казок та творів.

Прочитайте Дитині казку, допоможіть йому виділити важливі моменти. Подумайте про варіантах зображення персонажів...



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.