Свіжі публікації




Батьківські збори «Своя гра» за лексичним блоку «Зима»
у логопедичній групі

Мета: закріплення у спільній діяльності з батьками знань з лексичним темами блоку «Зима» («Зимуючі птахи», «Дикі тварини наших лісів», «Риби, земноводні», «Зимові забави», «Моя сім'я», «День захисника Вітчизни»).

Завдання:

1. Мотивувати батьків на спільну роботу з дітьми.

2. Актуалізувати і систематизувати знання по блоку «Зима».

3. Розвивати активну взаємодію між дітьми і дорослими.

4. Розвивати пізнавальні процеси дітей (увагу, пам'ять, наочно-образне мислення, уява).

5. Виховувати доброзичливе ставлення дітей один до одного.

6. Проаналізувати отримані результати проведеного заходу.

Вид організації: групова, спільно з батьками.

Форма проведення: вікторина.

Вік дітей: старший дошкільний вік, діти 5 - 7.

Дидактичний матеріал: картки із зображенням риб, диких тварин і зимуючих птахів; картки з назвою тим «Зимовище звірів», «Моя сім'я», «Пташина їдальня», «Морське царство», «Зимові забави», «День захисника Вітчизни». Картки з питаннями за даними темами, номіналом 1 смайлик, 2 смайлика, 3 смайлика.

Обладнання: 3 столи, стільці по кількості учасників, магнітофон, дошка для фіксації результатів, маркер, прапорці, аудіозапис, фішки-смайлики, магніти.

Кількість осіб: 10 дорослих, 12 дітей.

 

Хід заходу:

Здравствуйте шановні мами й тата, ми знову раді бачити вас в нашій чудовій групі. Правда, діти? Сьогодні наша зустріч буде цікавою, ми поговоримо про зиму. Протягом трьох місяців ми з дітьми дізналися про ознаки зими, про зміни, які відбуваються в природі, як в житті рослинного світу, так і тварини. Також ми згадали про свою сім'ю, мешканців водойм та свято - День захисника Вітчизни. Зараз ми з вами проведемо вікторину «Своя гра», яка допоможе закріпити пройдені теми по блоку «Зима». Але для цього нам треба розділитися на 3 команди. Перед вами лежать картки, візьміть одну з них і подивіться, що намальовано на звороті. А тепер всі, у кого намальовані риби, збираються в одну команду, птиці - в іншу, звірі - в третю. Команди займають свої місця за столами. Перед вами на дошці розташовано ігрове поле з темами «Зимовище звірів», «Моя сім'я», «Пташина їдальня», «Морське царство», «Зимові забави», «День захисника Вітчизни». Навпроти кожної теми є картки з питаннями номіналом 1 смайлик, 2 смайлика, 3 смайлика. Ви вибираєте питання і відповідаєте на нього. Щоб першими відповісти на запитання швидше за всіх підняти прапорець. Хто правильно відповідає на питання, вибирає наступну тему. Зверніть увагу, що є сектор «Кіт у мішку». Ціну за нього самі призначаєте, хто більше оцінить той і відповідає на питання, якщо на питання відповіли неправильно, то отримуєте штраф у розмірі призначеної суми.

 

тема

1 смайлик

2 смайлика

3 смайлика

«Зимовище звірів»

Хто із звірів змінює шубку на зиму

трав торкаючись копитами,

ходить по лісі красень,

ходить сміливо і легко,

роги розкинувши широко (Лось)

Як люди підгодовують голодних звірів в лісі?

«Моя сім'я»

Кожен член команди називає ПІБ мами і бабусі.

Ким доводиться мамина сестра (Тітка)

Батько завжди буває молодше дідуся? (так)

«Пташина їдальня»

Гра «Четвертий зайвий ». Слова:

1) горобець, синиця, соловей, голуб;

2) грак, шпак, снігур, ластівка

3) курка, ворона, сорока,

сова

Яка птах виводить пташенят взимку? (шишкар)

Яка птах може ховатися в снігу? (куріпка)

«Морське царство»

Назвіть 5 риб, які живуть в річці (карась, окунь, йорж, щука, сом)

Що допомагає рибам плавати у воді? (тіло, хвіст, плавники)

Для чого потрібні водорості? (рослини насичують воду киснем, харчування й місце відпочинку для риб, місце, де можна сховатися від хижака)

«Зимові забави»

Кіт у мішку.

Скільки золотих медалей Росія завоювала на Олімпіаді в Сочі?(33)

Що означають кольори олімпійських кілець? (блакитний - Європа, чорний - Африка, червоний - Америка, жовтий - Азія, зелений - Австралія)

В якому виді спорту на олімпіаді в Сочі російські спортсмени посіли три призових місця (масстарт, чоловіки, 50 км)

«День захисника Вітчизни»

Назвіть 5 військових професій (моряк, льотчик, зв'язківець, артилерист, зенітник)

Кожен член команди називає ПІБ тата і дідуся.

Назвіть прізвище головнокомандувача російської армії (В.В. Путін)

        

Ось зразкове фото ігрового поля.

 гра

Рекомендується після 9 відповідей провести фізкультурну хвилинку, для зняття втоми і зміни виду діяльності. Фізкультурна хвилинка «Море хвилюється...». За завданням педагога учасники команди всі разом зображують морське тварина, інші команди повинні відгадати яке. Друга команда зображує військову професію, третя команда - зимовий вид спорту. Гра супроводжується такими словами:

1 - команда.

Море хвилюється раз

Море хвилюється два,

Море хвилюється три,

Морська фігура на місці замри!

2 - команда.

Море хвилюється раз

Море хвилюється два,

Море хвилюється три,

У військовій професії дружно замри!

3 - команда.

Море хвилюється раз

Море хвилюється два,

Море хвилюється три,

Зимовий вид спорту швидше покажи!

Підведення підсумків гри, підрахунок очок. Так як діти не люблять програвати, то необхідно зробити так, щоб в кінці гри перемогла «дружба». Наприклад, дати зайвий бал (смайлик) програла команді за активність, уважність і ретельність. Подарувати в кінці всім дітям однакові подарунки, подякувати батьків. Зібрати відгуки про проведений захід.

Приблизний перелік питань:

1. Прізвище, ІО

2. Сподобалася форма проведення зборів?

3. Що запам'яталося найбільше?

4. Що вимагає зміни?

5. Що хотілося б додати?

 

Список використаної літератури:

1. Волчкова В.М., Степанова Н.В. Конспекти занять у старшій групі дитячого саду. Екологія. Практичне посібник для вихователів та методистів ДНЗ - Воронеж, 2008.

2. Селіхова Л.Г. Ознайомлення з навколишнім світом і розвиток мовлення. Інтегровані заняття - М: 2008.

3. Наочно-дидактичний посібник. Картки для занять в дитячому садку. Розкажіть дітям... (про зимові види спорту, диких тварин наших лісів, морських мешканців, зимуючих птахів) - М:2008.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.