Свіжі публікації

Батьківські збори в середній групі на тему:
«Я - дорослий, ти - дитина»
(формування основ батьківства і материнства)

Мета: сприяння формуванню основ батьківства і материнства в ході підвищення рівня педагогічної компетентності батьків з питань вибудовування взаємин з дитиною в родині.

Підготовчий етап:

1. Роздати запрошення на збори.

2. Розставити столи і стільці так, щоб вийшов відкритим центр групи і батьки могли бачити один одного.

3. Створити будинок з комірками і «цеглинки» з картону з правилами взаємодії дітей і батьків.

4. Підготувати буклети для батьків.

5. Література для батьків; Макаренко А.С. "Книга для батьків".

6. Підготувати презентацію з прислів'ями про сім'ю.

Хід зборів:

Звучить спокійна, приємна музика. (слайд 1)

- Здрастуйте, шановні батьки! Ми дуже раді бачити вас на сьогоднішній зустрічі. Давайте сьогодні поговоримо про Ваших дітей, про те, яку роль у їх вихованні відіграють батьки. Без союзу з дітьми, без вашої підтримки і допомоги дитина не буде, щасливий, здоровий.

Сім'я - базова комірка суспільства, характеризується певними ознаками.

Як ви думаєте якими? (Відповіді батьків.)

Звернути увагу на слайд 2.

• в основі сімейних зв'язків лежить кровне споріднення;
  • в сім'ї передаються новим поколінням досвід і цінності;
  • прагнення до народження, соціалізації і виховання дітей;
  • члени сім'ї пов'язані спільністю побуту.

Добрі сімейні традиції є джерелом стабільності і гуманності в суспільстві.

- Здавна вважалося, що чоловік - оплот сім'ї, захисник, той, хто вирішує проблеми», жінка в сім'ї - берегиня домашнього вогнища, займається веденням домашнього господарства і вихованням дітей», «батьки зобов'язані піклуватися про виховання дітей», а «діти повинні шанувати своїх батьків». (слайд 3)

- Я пропоную Вам подумати, якими рисами повинна володіти мама (відповіді батьків).

- А тепер назвемо якості, властиві справжньому батькові (відповіді батьків).

- В наш час існує проблема прийняття батьками на себе невластивих їм функцій, демонстрація поведінки, невластивого батькові сімейства або охоронниці вогнища, що веде до спотвореного сприйняття дітьми ролі батька і матері. Ви згодні зі мною? Як ви думаєте, до чого це може призвести в подальшому? (Відповіді батьків.)

Правильно, діти, створивши сім'ю, не будуть належним чином виконувати свої ролі і функції, демонструвати поведінку, схоже з поведінкою своїх батьків.

- Давайте разом згадаємо які прислів'я та приказки були створені про сім'ю (відповіді батьків) (слайд №4).

Гра «Цеглинки»

- Як говорилося раніше сім'я - це осередок суспільства, але якщо розглянути ближче, сама по собі сім'я - це будинок який теж складається з безлічі осередків, цеглинок, які в свою чергу допомагають у вихованні дитини - це сімейний досвід, цінності, традиції. Давайте розділимося на 2 групи і подивимося як повинні діяти батьки у вихованні (які цеглинки ми будемо використовувати в будівництві нашого будинку) і що ми повинні викинути з точки зору дитини і закладемо фундамент для будинку нашої міцної і дружної сім'ї, який буде містити правила взаємодії дітей і батьків, які необхідно виконувати для того, щоб виростити майбутніх дбайливих мам і хороших батьків. А все непотрібне (все що не треба робити) ми зануримо на машину і відвеземо подалі від нашого будинку.

Батькам пропонується зображення будинку, яке потрібно заповнити цеглинками - аркушами паперу з відповідними написами:

• Виховувати дітей своїм позитивним прикладом.
  • Долучати хлопчиків до спорту, давати установку на розвиток сили і спритності.
  • Долучати дівчаток до краси, прищеплювати уміння стежити за своїм зовнішнім виглядом.
  • Не порівнювати з іншими дітьми.
  • Бути строгим, але справедливим батьком.
  • Уникати крайнощів в любові.
  • Залучати дітей до посильної спільної діяльності: дівчаток - на кухні та рукоділлю, хлопчиків - до чоловічої роботи.
  • Розмовляти про спільних справах, обговорювати плани на сьогоднішній день.
  • Єдність пред'явлень вимог з боку батька і матері.
  • Потурати дітям у всіх їхніх бажаннях.
  • Використовувати в якості методів виховання розмова на підвищених тонах і фізичне покарання.
  • Опікати дітей, робити багато що за них.
  • Якщо один з батьків не прав, інший може відразу поставити його на місце при дитині.

Підсумки зборів:

Дорогі батьки, саме від вас великою мірою залежить, якою виросте дитина, дитячий сад і ми, вихователі, можемо тільки допомогти вам знайти вихід зі складної ситуації. Але вам слід пам'ятати, що найбільший вплив на формування особистості дитини мають ваші реальні вчинки, вашу поведінку. Намагайтеся бути прикладом для своїх дітей (слайд №5).

Рефлексія:

- Шановні батьки, я пропоную вам взяти в руки це серце і передаючи його один одному поділитися думками і відчуттями, які виникли у Вас під час нашої зустрічі.

- Спасибі всім за Ваші відкриті висловлювання, даруємо буклети з правилами по вихованню дітей і запрошуємо Вас на чаювання.

Список літератури:

1. Винникот Д.В. Розмова з батьками. - М.: Клас, 2002.

2. ДороноваТ.Н. Дівчатка і хлопчики 3-4 років в сім'ї і дитячому саду: Посібник для дошкільних освітніх установ. -М.: Лінка-Прес, 2009.

3. Картинки сім'я: images.yandex.ru"

4. Хлопчики і дівчатка: диференційований підхід до виховання дітей. Старша група. /Упоряд. Т.В.Иванова. - Волгоград: ВТД «Корифей», 2008.

5. Обухова Л.Ф. Дитяча (вікова) психологія: Підручник. М., 1996

6. Осипова Л.В, Батьківські збори в дитячому садку. Старша група. - М.: «Вид-во Скрипторій 2003», 2008.

Повну версію роботи з додатками можна завантажити тут.

Читайте також:

© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.