Свіжі публікації




Батьківські збори в підготовчій групі дитячого саду «Чарівний світ книги»

До роботи додається буклет, який можна завантажити тут.

Мета: підведення батьків до висновку про те, що читання дитячих книг грає величезну роль для їх всебічного розвитку.

Завдання: розширювати уявлення батьків про роль книги у вихованні дитини;

стимулювати самоосвіту батьків;

прищеплювати навички читацької культури;

виховувати бережливе ставлення до книги.

Форма проведення: дискусія.

Учасники: вихователі, батьки, діти, бібліотекар.

Підготовка до наради:1

1. Вивчення читацьких інтересів сімей та з'ясування ставлення до читання книг вдома

2. Підготовка виставки різножанрової дитячої літератури, аудіо-касет і дисків із записом поезій, казок, оповідань у художньому виконанні.

3. Підготовка фотовиставки «Ми - читаюча сім'я».

4. Підготувати буклети з теми зборів.

5. Оформлення папки-розкладачки «Як казка допомогла...»

План проведення

1. Вступна частина.

2. Позначення проблеми. Вправа «Вибери дистанцію».

3. Початок дискусії «Роль книги у родинному вихованні».

4. Аналіз анкет

5. Виступ бібліотекаря.

6. Продовження дискусії.

7. З досвіду сімейного виховання.

8. Розучування ігор для дітей

9. Рішення зборів

Хід заходу

Вступна частина

Вихователь. Добрий вечір, шановні батьки! Ми раді зустрічі з вами.

Ми читаємо книжки разом

З татом кожен вихідний.

У мене картинок двісті,

А у тата жодної.

У мене слони, жирафи -

Звірі всі до одного. І бізони, і удави,

А у тата - нікого!

У мене в пустелі дикій Намальований левиний слід.

Папу шкода. Ну що за книга,

Якщо в ній картинок немає?

Казка вчить розуміти добро,

Про вчинки людей розмірковувати.

Якщо поганий, то його засудити,

Ну а слабкий - його захистити! Діти вчаться думати, мріяти,

На питання відповідь отримувати.

Кожен раз щось дізнаються,

Навколишній світ пізнають.

( Вірш розповідають двоє дітей підготовчої групи)

А. Лісових

Наш час - час великих досягнень науки, техніки час чудових відкриттів. Але з усіх чудес, створених людиною, найбільш складним і великим М. Горький вважав книгу.

У книзі укладено величезний духовний світ людства.

«Я, мабуть, не зумію передати досить яскраво, переконливо, як було велике моє здивування, коли я відчув, що майже кожна книга як би відкриває переді мною вікно у новий незнаний світ» (А. М. Гіркий). Ці слова письменника точно відображають бажання всіх дорослих підібрати для дітей такі книги, які відповіли б на всі «чому».

«Завбачливі батьки завжди прагнуть до того, щоб діти мали власні книги і ,щоб таких книг було багато. Вони читають дітям вголос, а ті зосереджено слухають... Проте така картинка з життя дещо ідеалізована. Сьогодні багатьом дітям взагалі ніхто нічого не читає, деякими від випадку до випадку читають що-небудь вечорами або у вихідні. А без допомоги дорослих дитині не увійти в прекрасний світ книги. Діти, які отримали "книжкову щеплення" в ранньому дитинстві, незрівнянно краще готові до навчання в школі. Вони вміють слухати, зосереджуватися на певному занятті, добре говорять

Вихователь. Тема нашої зустрічі - «Чарівний світ книги».

Сьогодні нам належить відповісти на головне питання: яке місце в сімейному вихованні дитини належить книзі?

Позначення проблеми. Вправа «Вибери дистанцію»

Вихователь. Сьогодні символ обговорюваної теми - дитяча книга (кладе її на куб в центрі кімнати). Завдання батькам: Встаньте від книги на таку відстань, яке продемонструє вашу близькість або віддаленість по відношенню до теми зустрічі. А потім однією фразою поясніть вибране вами відстань.

Батьки виконують будівлю.

Вихователь. Щоб нам було легше спілкуватися один з одним і вирішувати поставлені завдання, давайте проведемо невелику розминку.

Літературна вікторина для батьків.

Дорослим - продовжити вірш, назвати автора.

Біла береза під моїм вікном
Принакрылась снігом, точно сріблом.
На пухнастих гілках снежною облямівкою
Розпустилися кисті білою бахромою
(Єсенін С. "Береза")

Одного разу в студену, зимову пору
Я з лісу вийшов, був сильний мороз.
Дивлюсь, піднімається повільно в гору
Конячка, що везе хмизу віз".
(Н. Некрасов "Мужичок з нігтик")

Буря мглою небо криє,
Вихори снігові крутячи;
Те як звір вона завоет,
Те заплаче, як дитя
(А. Пушкіна "Зимовий вечір")

Ось моє село,
Ось мій рідний дім,
Ось я качусь в санках
По горі крутій.
(І. Суриков "Дитинство")

Не вітер бушує над бором,
Не з гір побігли струмки,
Мороз воєвода дозором
Обходить володіння свої.
(Некрасов Н. з поеми "Червоний ніс")

Сів він уранці на ліжко,
Став надягати сорочку,
В рукави просунув руки,
Виявилося, це штани.
(С. Маршак "Ось який розсіяний")

 

Початок дискусії «Роль книги у родинному вихованні»

Вихователь. А зараз я запрошую вас прийняти участь у дискусії на тему «Роль книги у родинному вихованні». Існують два протилежних погляди на виховну роль книги: одні батьки вважають, що книга - засіб розваги і забава; інші - що це корисне заняття для всебічного виховання дитини.

- Обґрунтуйте свою точку зору: яка роль книги у родинному вихованні. (Думки батьків.)

- Завжди прагнення дорослих купити дитині як можна більше книг призводить до позитивним виховним результатами? Так чи безпечний культ книги? (Думки батьків.)

Аналіз анкет.

Виступ бібліотекаря

Вихователь. А у нас сьогодні в гостях бібліотекар районної дитячої бібліотеки Артамонова Наталія Іванівна

Рекомендації щодо комплектування дитячої бібліотеки

Бібліотекар звертає увагу батьків на утримання підготовленою до зустрічі книжкової виставки (науково-популярні книги для дітей, класична література, книги про природу, людей праці, збірники казок, загадок, билини та ін). Звертається увага на те, що дітей необхідно знайомити з творами дитячої літератури різних жанрів (вірші, казки, оповідання, малі фольклорні форми).

У змісті творів повинні розкриватися всі сфери навколишнього світу дитини: «Я сам» - про дітей, їх емоціях, почуттях; «Нерукотворний світ» - про природу; «Рукотворний світ» - про предметах, створених руками людини; «Світ людей і людських відносин».

Рекомендації щодо навчання дітей

Бібліотекар розповідає про те, що собою являє книга, формулює основні вимоги - як з ними необхідно звертатися дітям, цьому треба вчити.

Проходить нагородження найбільш читаючих сімей.

Продовження роботи з батьками.

Вихователь звертається до батьків, просить бажаючих розповісти, як вони надходять, якщо дитина відмовляється слухати. Батьки висловлюються, діляться досвідом.

Далі батьки виступають з наступних питань:

  • Книга в нашій родині.
  • Традиції нашої родини.
  • Ставлення дітей до книги.

                З досвіду сімейного виховання

Робота з батьками по підготовці виступів проводиться заздалегідь, за кілька днів до зборів. Кожному батькові вручається буклет «Чарівний світ книги», в якому є пам'ятки з виховання активного читача.

Розучування ігор для дітей.

Гра «Очманілі ручки». Дитині прочитали казку про Машеньку і Ведмедя, дайте йому аркуш паперу і фарби, хай малює персонажів. Або ліпить із пластиліну, або вирізає з кольорового паперу. Рукодільних фантазій безліч.

Рольові ігри можуть бути не лише цікавими, а й корисними. Наприклад, можна влаштувати засідання суду за обвинуваченням злодійств Баби-Яги, Карабаса-Барабаса, Кощія. Грати можуть усі члени родини. Ролі розподіляються: суддя, прокурор, адвокат, свідки. Потім виноситься вирок. В даному випадку у дитини розвивається логічне мислення, справедливість, милосердя до засуджених.

Гра «Спектакль». Розігрується спектакль з участю домашніх або маленьких друзів. Потрібно дати дитині проявити свої творчі розумові здібності, розвинути фантазію.

Гра «Летючка». Після прочитання запитати у дитини, що він думає про який-небудь вчинок героя, як відноситься до різним персонажам. А потім запропонувати скликати цих героїв на раду і висловити своє судження, прохання, невдоволення.

Заключне слово вихователя:

Робота з книгою багата і різноманітна як за формою, так і його змісту. Обов'язок кожного педагога - навчити дітей любити книгу, відчувати потребу в ній, розуміти її. У навчанні, вихованні та розвитку дитини величезну роль відіграє книга. Але книга вчить тільки тоді, коли дитина вміє з нею працювати, вміє читати в істинному розумінні цього слова, тобто розуміє прочитане, від цього багато в чому залежить і його вихованість, і розумовий розвиток. Потрібно пам'ятати, що робота ця дуже важлива і її потрібно проводити систематично. Від того, наскільки дружно ми будемо їй займатися, залежить майбутнє наших дітей: якими вони виростуть дорослими читачами, і якими людьми. Підтвердженням сказаного можуть служити слова С. Лупана: "Прищепити дитині смак до читання - найкращий подарунок, який ми можемо зробити".

Рішення зборів:

Враховуючи важливу роль батьків у вихованні в дітей любові до книги і розвитку у них стійкого інтересу до читання, спрямувати зусилля на вирішення наступного завдання:

- розповісти дітям про дитячій бібліотеці, записатися в неї і регулярно брати книги для сімейного читання.

- читати щодня з дитиною дитячі книги;

- обговорювати з ним прочитане;

- допомагати дітям складати за ілюстрації розповіді;

- подивитися телевізійні програми про створення книг;

- регулярно розучувати з дітьми вірші.

- у кожній родині знайти час для організації сімейного читання.

-для успішного оволодіння навичками читання без примусу, керуватися порадами досвідчених батьків, вихователів та психологів.

Література:

Арнаутова Е. П. Спілкування з батьками: навіщо, як? Москва. 1999

Гурович Л. М. Дитина і книга. - СПб.: Вид-во "Акцидент", 1996.

Гриценко З. А. Ти дітям казку розкажи... Методика залучення дітей до читання. - М.: Лінка-прес, 2003.

Дунаєва Н. Про значення художньої літератури у формуванні особистості дитини. // Дошкільне виховання. - 2007. №6. - З 35-40.

Зябкіна Ст. Ст. Емоційне освоєння світу. //Вихователь ДНЗ. -2009. № 1. - С.119-128

Короткова Н. А. Освітній процес у групах дітей старшого дошкільного віку.- М.: ЛІНКА-ПРЕС, 2007. С.40-69.

Куликовська Н. Захопити книгою. // Дошкільне виховання. - 2007. № 5. - С.33-41.

В.Маркова, Л. Трегубова. Тільки книга може збагатити світ дитини.//Дошкільне виховання. -2009. №6. -С.62-69.

Чиркова С. В. Батьківські збори в дитячому садку. Москва. «ВАКО» 2009.

Інтернет-ресурси

До роботи додається буклет, який можна завантажити тут.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.