Свіжі публікації




Конспект спеціально підготовленої ігрової діяльності в групі раннього віку
Тема: Подорож на машинах до моря

Попередня робота:

1. Тема: Знайомство з поняттями «глибоко» - «дрібно».

Мета: Створювати умови, які через практичні дії будуть сприяти формуванню у дітей уявлень про властивості речей. Знайомити з різними характеристиками та ознаками речей. Розширювати і збагачувати дитячий досвід про навколишньому світі, ознайомити дітей з поняттями «глибоко» - «дрібно». Формувати вміння встановлювати взаємозв'язок між високою (низькою) ємністю і глибиною набраної в неї води. Розвивати вміння через практичні дії з предметами, а також з допомогою частин свого тіла (рук і ніг) порівнювати глибину ємностей.

2. Сюжетно-ігрова ситуація «Купання ляльки», «Лялька йде в басейн»

Обладнання: кришка від великого контейнера з невисокими бортами; контейнери і лялькові ванночки з різною висотою бортів; піднос або площинне блюдо.

3. Миття ніг у ємностях різної величини і глибини, купання в літній час в дитячих надувних басейнах.

4. Ігри з піском і водою: заповнення виритих ям водою.

5. Знайомство з річкою, морем через перегляд відеофільму про водних просторах планети.

6. Розгляд і порівняння калюж по глибині на ділянці, ходіння по калюжах.

Тема: «Подорож на машинах до моря».

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, продуктивна.

Мета: Допомогти дитині з допомогою дорослого вибудувати цілісну ігрову ситуацію, в якій всі дії взаємозалежні і здійснюються у певній логічній послідовності, зафіксувати перехід від однієї групи дій до іншої.

Завдання:

  • Зацікавити кожну дитину новою і корисною діяльністю, стимулювати його власну активність і емоційну залученість в гру.
  • Розширити коло ігрових дій дітей і предметів, використовуваних в грі.
  • Розширити коло персонажів гри.
  • Стимулювати розмова з персонажами ігор

Матеріали та обладнання: гумові іграшки - каченя, ведмедик, лисичка, зайчик; машинки, дерев'яний будівельний конструктор, широка смуга синього кольору з тканини.

Зміст ігрової діяльності дітей:

1. Організаційний момент

Вихователь: Хлопці, до мене прийшов каченя і каже, що його друзі щеня і кошеня лежать під деревом і важко дихають. Ходімо, подивимося, що з ними сталося, і допоможемо їм.

Діти висловлюються і йдуть разом з каченям до його друзям.

2. Основна частина.

Вихователь: Треба запитати у них, чому вони лежать і не грають. Песик, чому ти висунув язичок і важко дихаєш? Хлопці, він мене не почув, запитаєте ви.

Діти гладять іграшки і задають їм питання по ситуації.

Іграшки кажуть, що їм жарко.

Вихователь: Як же їм допомогти? Коли нам жарко, що ми робимо?

Діти висловлюються (п'ємо воду, знімаємо одяг до трусиків, купаємося, їмо морозиво) і приносять іграшок «воду». Іграшки дякують дітей.

Вихователь: Давайте зробимо для іграшок басейн. З чого його зробити?

Діти приносять лялькові ванночки різних розмірів, «наливають воду», садять в них іграшки, купають іграшки.

Вихователь від імені каченяти: Дякую. Я дуже люблю плавати і пірнати, тільки у ванночці цього не зробиш. А ти щеня і кошеня, хотіли б поплавати і попірнати?

Діти включаються в гру, маніпулюють іграшками, ведуть діалог.

Каченя: Давайте поїдемо на море.... На чому поїдемо? Щеня, ти на чому хочеш поїхати? А ти ж, кошеня?

Діти відповідають від імені іграшок.

Каченя: Мені теж хочеться поїхати і на поїзді і на машині. Давайте, спочатку поїдемо на поїзді, а потім на машині. Згоден, щеня? Згоден, кошеня? На поїзд треба купити квитки. Хто піде за квитками?

Каченя: Касир! Де касир? Нам потрібні квитки.

Вихователь дає можливість кожній дитині вибрати роль касира.

Каченя: Доброго дня касир. Мені потрібен квиток до моря. Скільки коштує? Візьміть гроші. Спасибі. Тепер ти щеня, купи собі квиток і кошеняті.

Дитина від особи іграшки веде діалог з касиром, купуючи квитки. Касир видає квитки, використовуючи для цього предмети-заступники, або включають в гру умовні дії з відсутніми предметами - грошима.

Каченя: А де наш потяг?

Діти починають будувати поїзд, використовуючи матеріал для будівництва на свій розсуд: дерев'яний конструктор або м'яку іграшку «Поїзд», що складається з чіпляють один за одного вагончиків.

Каченя: На якому красивому поїзді ми поїдемо на море! У мене квиток у вагон, який посередині. Щеня, а ти в якому вагоні поїдеш - в першому або останньому? А ти ж, кошеня?

Діти розсаджують іграшки по вагонах.

Каченя: А хто поведе поїзд? Хто буде машиністом?

Діти можуть вирішити взяти ще одну іграшку для виконання ролі машиніста. У разі виникнення конфлікту, коли кожен з дітей висловлює бажання бути в ролі машиніста, вихователь пропонує по черзі бути машиністами.

Діти грають з вагончиками, пересувають поїзд по килиму. Якщо сюжет гри затягується, в-ль вносить пропозицію від особи каченяти продовжити подорож на машинах.

Каченя: Тепер давайте поїдемо на машинах. Давайте машиніста візьмемо з собою.

Учасники гри беруть машини і садять в них іграшки.

Каченя: Ой, в моїй машині мало бензину. Мені треба заїхати заправити бак. Підкажіть, де знаходиться автозаправка, як туди проїхати?

Діти підключаються до нового повороту в грі, показують рукою місце розташування автозаправки і всі разом їдуть заправляти машин: діти попереду, в-ль за ними. Діти «заправляють» машини всім учасникам подорожі.

Каченя: Кошеня, куди нам треба їхати? Може бути, ось ця дорога зі стрілочками веде до моря.

Діти продовжує везти машини.

Каченя: Будь сильний дощ почався. Грім, блискавка блискає. Коли гроза - небезпечно їхати по дорозі. Давайте сховаємося від дощу.

Діти вирішують, де можна сховатися від дощу. В-ль також може запропонувати сховатися в неіснуючому будиночку або під столом, назвавши його будинком. «Сидячи в будиночку» вихователь від імені каченяти вводить дітей в уявну ситуацію.

Каченя: Дивись, щеня. Дивись, кошеня, як сильно розлилася річка. Якою вона стала широкою. І міст через річку змило водою. Як нам перебратися через річку. ......Послухайте, стукає ще дощ по даху? Нам треба продовжувати свою подорож.

Діти ведуть діалог з каченям про річці. Можуть сказати, що дощу немає, а можуть пошуміти, побарабанить, зображуючи дощ. В обох випадках вихователь від імені каченяти пропонує вирішити, як перебратися через річку, якщо міст змило, рікою розлилася. Висловлюють свої пропозиції. У разі труднощів, вихователь навідними питаннями підводить дітей до прийняття рішення про необхідність будувати міст. Вос-ль розкладає широку смугу тканини і словом позначає її річкою.

Каченя. Молодець, щеня (кошеня, машиніст). Добре придумали - будемо будувати міст. Поїхали за будівельним матеріалом.

Якщо діти не використовують у грі вантажівка для перевезення будівельного конструктора, в-ль від особи каченяти пропонує використовувати в грі вантажівка.

Каченя. Нам потрібно багато цегли і дощок. Вони важкі. Давайте всі зануримо на вантажівку і довеземо до річки.

Діти вантажать все на вантажівку і довозять до місця. Розвантажують, починають будувати міст, використовуючи при будівництві свій попередній досвід, отриманий в повсякденних іграх і на заняття з конструювання. У випадку утруднення в-ль допомагає запитаннями, порадами.

Каченя: Щеня і кошеня, який гарний міст ми побудували разом. Тепер по мосту можна переїхати на інший берег.

Діти переїжджають по мосту на інший берег.

Каченя: Алло! Алло! Щеня, кошеня! Допоможіть! У мене машина не заводиться. Допоможіть мені полагодити машину. Які інструменти вам потрібні?

Діти ремонтують машину.

Каченя: Друзі, дивіться, на березі річки стоїть човен. Давайте попливемо по річці на море. Тільки човен одна, а нас багато, всі не помістяться. Давайте побудуємо ще човна.

Діти будують човни, садять в них іграшки і відправляються в плавання. Припливши на море іграшки «плавають», «пірнають», «засмагають» на піску.

3. Рефлексія.

Каченя: Щеня і кошеня, ми з вами сьогодні багато подорожували. Мені сподобалося подорожувати на поїзді і будувати міст через річку. А ще я запам'ятав, як ми купували квитки. А вам, що сподобалося більше всього?

Діти діляться своїми враженнями. Вихователь відходить в сторону, пославшись на справи, а діти закінчують гру, виявляючи свою творчу активність.

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.