Свіжі публікації




"Допоможемо Петрушці". Заняття з математики.

Перша молодша група.


Мета. Закріплювати вміння складати ціле з двох частин, розрізняти і називати коло, квадрат, основні кольори. Вправляти у розрізненні предметів за величиною (великий - маленький, довгий - короткий). Активізувати словник (великий, поменше, зовсім маленький).

Матеріал. Конверт з листом, на якому намальований Петрушка. Скринька з завданнями (конвертами). Великий синій конверті вкладеним у нього квадратом. Шапочки-маски кішки, собаки, зайчихи, курки. Дві серветки (біла і синя). Лялька бібабо Петрушка. Маленький синій конверт з розрізаним на дві частини квадратом, білий конверт з трьома зменшуються в діаметрі колами різного кольору (червоного, жовтого, зеленого), дві смужки паперу (довга - синього кольору, коротка - білого кольору), клей, пензлик, серветка, клейонка - на кожну дитину.

Хід заняття

Вихователь. Листоноша приніс нам лист. (Показує конверт.) Як ви думаєте, від кого воно? (Від Петрушки.) Цікаво, чому він сам не прийшов до нас у гості, а відправив лист? Мабуть, щось сталося! Давайте прочитаємо лист. (Відкриває конверт, виймає лист, робить вигляд, що читає.) З Петрушкою трапилася біда! Його захопила зла чарівниця і не хоче відпускати, поки він не виконає кілька завдань. А Петрушка в дитячий садок не ходив, на заняттях не був і не може впоратися із завданнями. Допоможемо Петрушці! А ось і скриньку з завданнями. (Виставляє скриньку, відкриває його, дістає сині конверти. Маленькі роздає дітям конверти, великий бере собі.) Подивимося, що там за завдання. (Дістає квадрат.) Що це за фігура? (Квадрат.) Подивіться, що у вас у конвертах. (Діти дістають частини квадратів.) Вам потрібно з частин скласти точно такий же квадрат. Іра, що за фігура в тебе вийшла? (Квадрат.) А у тебе, Микито, яка фігура? (Квадрат.) Слава, скільки у тебе квадратів? (Один.) А у тебе, Катя? (Один.) Молодці! А тепер покладіть квадрати в конверти.

З першим завданням ми впоралися. Що ж ще приготувала чарівниця? (Роздає білі конверти.) Подивіться, що там? (Діти дістають кола.) Що це за фігури? (Круги.) Скільки їх? (Багато.) Кола різні чи однакові? (Різні.) Знайдіть найбільший круг. Тепер знайдіть коло поменше. (Діти виконують завдання.) Покладіть великий круг, а коло поменше під ним, ось так. (Показує.) Візьміть самий маленький коло. (Діти виконують завдання.) Покладіть його ще нижче, ось так. (Показує.) Якого кольору найбільший круг? (Червоного.) Якого кольору коло поменше? (Жовтого.) Самий маленький коло якого кольору? (Зеленого.) Червоне коло? (Великий.) Жовтий круг? (Поменше.) А зелений? (Самий маленький.) Що у нас вийшло з кіл? (Світлофор.) Світлофор потрібен, щоб Петрушка не потрапив під машину, коли буде повертатися до нас.

А тепер трохи відпочинемо і пограємо.

Одягає шапку-маску кішки. По ходу гри змінює шапочки-маски. Діти закінчують пропозиції та імітують рухи тварин і звуки, які вони видають.

Я велика мама-кішка, а ви маленькі... (кошенята).

Я велика мама-собака, а ви... (маленькі щенята).

Я велика мама-зайчиха, а ви... (маленькі зайченята).

Я велика мама-курка, а ви... (маленькі курчата).

Вихователь. Заглянемо ще раз в скриньку.

Дістає смужки. Роздає по дві смужки різної довжини та кольору. Діти підходять до столу, де все було приготовлено для роботи. Вихователь запитує у кожної дитини, скільки у нього смужок.

Вихователь (питання супроводжує показом). Смужки у вас різні чи однакові? (Різні.) Ця смужка якого кольору? (Синього.) Вона довга чи коротка? (Довга.) Це довга синя смужка. Яка це смужка? (Довга синя.) А ця смужка коротка або довга? (Коротка.) Покажіть мені коротку смужку. Якого вона кольору? (Білого.) Це біла коротка смужка. Яка це смужка? (Біла коротка.) Давайте з цих смужок склеим колечка, ось так.

Діти виконують завдання.

Вихователь. Що у вас вийшло зі смужок? (Колечка.) Іра, покажи велике колечко? А де маленьке? Артем, якого кольору у тебе велике колечко? (Синього.) Женя, твоє маленьке колечко якого кольору? (Білого.)

Покладіть великі сині кільця на синю серветку (кладе своє колечко), а маленькі білі кільця - на білу серветку (кладе своє колечко). На синій серветці які колечка? (Великі сині.) Скільки їх? (Багато.) На білій серветці які колечка? (Маленькі білі.) Скільки їх? (Багато.)

Вихователь непомітно одягає на руку Петрушку. Говорить за нього.

Петрушка. Спасибі, хлопці! Ви мені допомогли, виконали всі завдання. Відпустила мене зла чарівниця. А тепер відпочинемо! В яку гру ви хочете пограти?

Діти висловлюють побажання, вибирають гру.

 

Джерело: журнал "Дитина в дитячому садку"



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.