Свіжі публікації




Безпосередньо-освітня діяльність з конструювання з паперу способом Оригамі» «Веселе жабеня»

(старший дошкільний вік від 5 до 6 років)

Категорія: Пізнавально-мовленнєвий

Області: Пізнання, Комунікація, Праця, Соціалізація.

Мета: розвиток конструктивної діяльності дітей старшого дошкільного віку.

Завдання:

  1. Пізнання: продовжувати вчити дітей майструвати вироби, в стилі орігамі використовуючи пооперационные карти. Закріплювати знання дітей, умовних знаків.
  2. Комунікація: розвивати пояснювальну мова, вміння працювати в парах, дрібну мускулатуру пальців рук, увагу, логічне мислення.
  3. Праця: виховувати самостійність та ціннісне ставлення до власного праці.
  4. Соціалізація: формувати елементарні норми і правила взаємин між дітьми.

Передбачуваний результат: у дітей сформується вміння майструвати вироби, в стилі орігамі використовуючи пооперационные карти, закріплять знання, умовних знаків; сформують самостійне і ціннісне ставлення до власного праці та правила взаємин між дітьми.

Попередня робота: Д/і «Умовні знаки»; складання виробів в стилі орігамі з післяопераційним картками.

Обладнання: поопераційна карта, листи кольорового паперу, картки з умовними знаками; магнітофон, диск «Аеробіка» Е. Желєзнова.

Хід заняття

Вихователь: - Хлопці послухайте загадку:

«Не звір і не птиця,

Всього боїться.

Наловить мух -

І в воду - Плюх!»

Діти: - Жаба.

Вихователь: - Правильно. Сьогодні я хочу вам запропонувати з паперу скласти маленького кумедного жабеня (вихователь показує зразок). Але спочатку, давайте пригадаємо правила роботи з папером в техніці «орігамі». Куточок чітко поєднуємо з куточком, лінію згину розгладжуємо кінчиком пальців. Виріб не відривається від столу.

Вихователь: - Що ще ми ще повинні знати, щоб правильно виконати роботу?

Діти: - Умовні знаки

Вихователь: - Щоб перевірити чи добре ви знаєте умовні знаки, прийняті в орігамі, я пропоную вам пограти в гру. У вас на столі набори карток з умовними знаками. Я буду називати умовний знак, а ви повинні його показати.

Проводиться гра «Умовні знаки»

Вихователь: - Перш, ніж ми приступимо до роботи, я пропоную вам зобразити маленьких жабенят.

Фізкультхвилинка:

«Жабенята» («Аеробіка» Е. Желєзнова)

(1) Четверо жабенят разом на пні сидять,

Разом на пні сидять, смачних черв'ячків їдять:

(2) Ням - ням, ням - ням, ням - ням - ням - ням - ням - ням! (2 рази)

(3) Раптом в калюжу один пірнув у теплій воді заснув,

(4) А троє жабенят смачних черв'ячків їдять

(5) Ням - ням, ням - ням, ням - ням - ням - ням - ням - ням! (2 рази)

(6) Раптом в калюжу один пірнув у теплій воді заснув,

(7) Останній все сидить та на черв'ячків дивиться...

1,4 - пальці розчепирені (лапки), розкачуємося з боку в бік.

2,5 - з силою викидаємо руки, то вперед, то над головою, виконуючи хапальні рухи (кулачки стискаємо, разжимаем)

3,6 - нахиляємося вниз, лягаючи тулубом на коліна, руки кладемо під щоку, очі закриваємо (спимо).

Діти сідають

Вихователь: - Перед вами лежить аркуш паперу. Який він форми?

Діти: - Прямокутної.

Вихователь: - Перш ніж почати складати фігурку, ми з вами зробимо зарядку для пальчиків.

«Наші пальці не лінуйтеся,

Над фигуркою працюєте.

Куточки загинайте

І ні краплі не устаньте

Ми легенько вас струснемо

Фігурку складати почнемо».

Вихователь: Жабеняти ми будемо складати з допомогою пооперационной карти.

1. Перегніть прямокутник навпіл, поєднуючи короткі сторони.

2. Покладіть перед собою аркуш білого стороною вгору (очі з лівого боку).

3. Складіть кути до середньої лінії згину.

4. Складіть навпіл.

5. Опустіть верхні і нижні кути до середньої лінії згину.

6. Результат переверніть.

7. Правий кут відверніть вліво.

8. Візьміть отриману фігурку в руки утворилися два кармашка вставити великий і вказівний палець.

9. Стуляючи великий і вказівний палець, нашу саморобку ми приводимо в дію.

Вихователь: - У нас з вами вийшов веселий, забавний і смішний жабеня. Зверніть увагу, коли жабеня відкриває рот у нього на язичку комарик. Хлопці ви у мене молодці, у нас все вийшло просто чудово!


Література:

1. Тарабарина Т. В. Орігамі для початківців. Кращі моделі для дитячого садка. / Художник Р. В. Соколов, Ст. Н. Куров. - Ярославль: Академія розвитку, 2007. - 112с., іл. (Разом вчимося майструвати)

Додаток можна завантажити тут.

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.