|
Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень.
Підготовча до школи група
Мета: Формувати у дітей розуміння, що результат лічби не залежить від назви предметів, їх форми, розташування; вчити бачити в групах предметів відмінності (за різними ознаками); закріпити знання про відносини між сусідніми числами: 6 і 7, 7 і 8; вправляти в просторовому орієнтуванні.
Матеріал: Фланелеграф, картки з намальованими предметами: овочами, тваринами, птахами (за 6, 7, 8 об'єктів на кожній).
Роздатковий матеріал: Дрібні іграшки ведмедиків і зайчиків (по 10 шт. кожного виду на дитину).
Хід заняття.
Вихователь: (Розставляє на фланелеграфе картки, на 4 з яких намальовано по 6 грибків, курчат, зайчиків, морквин; на 2 картках за 7 грибків і 7 білочок; ще на двох картках по 8 яблук і 8 білочок.) Діти, уважно подивіться на картки і скажіть на всіх картках намальовано однакову кількість предметів.
Діти: Немає.
Вихователь: Приберіть ті картки, на яких намальовано більше 6 предметів.
(Діти прибирають не потрібні картки)
Вихователь: А тепер подивіться на решту картки і розкажіть, чим вони відрізняються один від одного.
(Діти розглядають картки і кажуть, що на них намальовано, якого кольору, називають кількість намальованих зображень. Наприклад: «На цій картці намальовано шість грибків, на цій - шість зайчиків, а на цій - шість жовтих курчат» і т.д.)
Вихователь: А хто мені скаже, чому схожі залишилися картки, що у них однакове?
Діти: Всі картки однакового розміру, всі вони прямокутної форми, на всіх картках намальовано по 6 предметів.
Вихователь: А чим картки відрізняються один від одного?
Діти: На них намальовані різні предмети - на цій курчата, а на цій - зайчики. (Якщо діти не можуть відповісти на питання, можна запропонувати перелічити предмети на кожній картці і запам'ятати, скільки їх, потім порівняти, скільки на одній, другій, третій).
Вихователь: (Змінює картки на дві інші, де намальовані гриби: на одній - шість великих, на іншій - сім маленьких.) Хлопці, подивіться на ці картки і скажіть, чим вони схожі?
Діти: Картки однакової форми, на них намальовані грибочки, вони однакового кольору.
Вихователь: А тепер скажіть, чим вони відрізняються?
Діти: Грибочки різного розміру, їх різну кількість великих шість, а сім маленьких.
Вихователь: Будь грибочків менше?
Діти: Великих.
Вихователь: Скільки їх?
(Діти відповідають.)
Вихователь: А скільки маленьких?
(Діти відповідають.)
Вихователь: Яке число більше - «шість» або «сім»?
(Діти відповідають.)
Вихователь: На скільки сім більше шести?
(Діти відповідають.)
Вихователь: На скільки шість менше семи?
(Діти відповідають.)
Вихователь: Хлопці, відрахуйте у себе шість ведмежат, а зайчат на один більше. Скільки у вас вийшло зайчат?
(Діти відповідають.)
Вихователь: Що потрібно зробити, щоб зайчат було шість?
(Діти відповідають.)
(Фізкультхвилинка.)
Вихователь: (Виставляє на фланелеграфе дві картки, де намальовані сім і вісім білочок.) Діти, подивіться на картки і скажіть на якій картці білочок більше на лівій або на правій?
(Діти відповідають.)
Вихователь: На скільки більше?
(Діти відповідають.)
Вихователь: (Ставить на фланелеграф ще одну картку - з шістьма зайчиками.) Хлопці назвіть найменше число звірят намальованих на одній картці.
(Діти відповідають: «шість».)
Вихователь: Яке число наступне після шести?
(Діти відповідають.)
Вихователь: На скільки більше?
(Діти відповідають.)
Вихователь: Сім на один більше якого числа?
(Діти відповідають.)
Вихователь: Сім на один менше якого числа?)
(Діти відповідають.)
Читайте також: