Свіжі публікації




Конспект заняття з математики.

Підготовча до школи група

Мета: Вчити дітей визначати положення предметів відносно один одного; вправляти у рахунку до 10 предметів, розташованих по-різному; закріпити уявлення про числа 7 і 8.

Демонстраційний матеріал: 10 різних іграшок.

Роздатковий матеріал: кубики, пірамідки (по 10 шт. на дитину).

Хід заняття.

(На столі вихователя розставлені в ряд 10 різних іграшок.)

Вихователь: Хлопці, порахуйте і скажіть скільки іграшок стоїть у мене на столі?

(Діти відповідають.)

Вихователь: Поруч з якою іграшкою стоїть пірамідка?

(Діти відповідають.)

Вихователь: Скажіть, хто стоїть поруч з мишком.

(Діти відповідають.)

Вихователь: Між якими іграшками варто зайчик?

(Діти відповідають.)

Вихователь: Якщо я поміняю місцями пірамідку і зайчика, чи зміниться кількість іграшок?

(Діти відповідають.)

Вихователь: Скільки було іграшок перед тим як я їх поміняла місцями?

(Діти відповідають.)

Вихователь: А скільки їх зараз?

(Діти відповідають.)

Вихователь: Діти, подивіться, я зараз ставлю іграшки (розміщує їх один за одним). Скажіть, кількість іграшок змінилося?

(Діти відповідають.)

Вихователь: Скільки їх тепер?

(Діти відповідають.)

Вихователь: А коли іграшки стояли поруч, скільки їх було?

(Діти відповідають.)

Вихователь: Скажіть, перед якою іграшкою стояла машина. Хто стоїть перед кубиком, і після кубика? За ким нікого немає? Хто стоїть останнім?»

(Діти відповідають.)

(Вихователь забирає іграшки зі столу.)

 

(Фізкультхвилинка.)

 

Вихователь: Розкладіть перед собою сім кубиків. Яке число більше семи на один?

(Діти відповідають.)

Вихователь: Тепер розкладіть пірамідок на одну більше, ніж кубиків. Скільки у вас вийшло пірамідок? Чому?

(Діти відповідають.)

Вихователь: Вісім на скільки більше семи?

(Діти відповідають.)

Вихователь: Що потрібно зробити, щоб кубиків стало стільки ж, скільки пірамідок?

(Діти відповідають.)

Вихователь: Скільки треба додати кубиків, щоб і пірамідок, і кубиків

стало по восьми?

(Діти відповідають.)

Вихователь: Хлопці, розкажіть, скільки чого знаходиться у вас на столі. Чому кубиків і пірамідок стало вісім?

(Діти відповідають.)

Вихователь: А тепер давайте подивимося, де і скільки різних іграшок стоїть в нашій групі. (Діти повинні сказати, скільки коштує іграшок і яких.)

Вихователь: іграшок у нас більше і на скільки, яких менше і на скільки. (Діти відповідають.)

Вихователь: іграшок у нас порівну, і на скільки саме. Що треба зробити, що б всіх іграшок було порівну.

(Діти відповідають.)

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.