Свіжі публікації




Конспект заняття в першій молодшій групі на тему «Фрукти»

Мета:

- Формувати у дітей уявлення про овочах і фруктах;

- Закріпити вміння впізнавати і розрізняти овочі та фрукти;

- Закріпити кольори: червоний, жовтий, зелений;

- Спонукати до висловлення повних пропозицій;

- Розвиток дрібної моторики рук;

- Розширювати діапазон використання пальчикових форм спілкування з дітьми: розвивати дрібну моторику, вчити виконувати ігрові дії відповідно тексту потішки;

- Виховувати чуйність, доброзичливість, формувати пізнавальний інтерес.

Матеріал: іграшка гусінь; муляжі фруктів; дерево у вигляді плакату.

 

Хід заняття

Стук у двері. В групу заходить вихователь з гусеницею, у неї в руках кошик з фруктами.

Вихователь

- Подивіться, хлопці, хто до нас прийшов у гості. (Гусениця)

- Давайте привітаємо гусеницю Еллі. (Здрастуй Еллі!)

- Хлопці, а що у Еллі в руках? (кошик з фруктами)

- Правильно, сьогодні гусениця Еллі розповість вам все, що вона знає про фруктах.

Гусениця

- Хлопці, що це за фрукт (показати картинку яблуко)? (Яблуко)

- Правильно. Це - Яблуко. Яблука ростуть на деревах у саду. Вони бувають червоного, зеленого і жовтого кольору. Вони круглі або овальні. Яблука - соковиті, солодкі або кисло-солодкі на смак. З яблук можна вичавити яблучний сік, зварити варення, компот, а можна приготувати яблучне пюре.

- А бувають які - небудь фрукти? (Так)

- Звичайно. Їх багато.

(показати картинки: апельсин, груша, абрикос, мандарин, персик, слива і одночасно ставити запитання: Якого кольору? Якої форми? Який смак?)

Вихователь

- Хлопці, а ви знаєте, що є тропічні фрукти, які ростуть там, де дуже жарко круглий рік.

- Це такі фрукти, як банан, ананас, кокос, ківі тощо (показати картинки фруктів).

- А тепер ми пограємо в гру, називається вона «Яблунька».

 

Пальчикова гра «Яблунька»

Яблунька, яблунька, де ж твої яблучка

(пальчики вгору, поворушити ніби - гілочки)

Заморозив їх мороз

(кулачки)

Або вітер їх забрав?

(плавні рухи кистями)

Або блискавка спалила?

(закрити очі долоньками)

Або градом їх побило

(постукати подушечками пальців по столу)

Або поклювали птахи?

(зобразити, як птахи клюють зернятка зі столу)

Не морозив їх мороз, і вітер їх забрав

(повторити всі рухи по порядку)

Не спалило їх вогнем, граду не було з дощем,

Птахи їх не поклювали...

Діти обірвали!

(показати круглі долоньки, ніби в них лежить яблучко)

 

Гусениця

- Молодці хлопці, мені дуже сподобалося з вами грати!

- А тепер я вам розповім казку.

 

Казка «Фруктовий сад»

Жила на світі дівчинка, звали її Еліза. Зовсім в юному віці вона залишилася сиротою. Від батька з матір'ю в неї залишився тільки один сад, в якому росли різні фрукти. Вона була доброю, скромною і бідною.

Цілими днями Еллі працювала в саду, доглядала за деревами і збирала повні кошики яблук, груш. Вона дуже любила готувати цікаві страви з фруктів і пригощала жителів села, в якій жила.

Одного разу дівчинка дізналася, що в далекому королівстві живе принцеса, яка сильно хвора. Вона була ще така мала, але вже не могла вставати з ліжка без допомоги своїх слуг. Принцеса була дуже повною, тому що любила поласувати смачними тортами і цукерками. Від цього у неї болів шлунок і до того ж почався сильний авітаміноз, тому що вона протягом кількох років не вживала в їжу фрукти.

Еліза вирішила допомогти принцесі. І поспішила скоріше в її королівство. Коли вона дісталася до нього, вона побачила його похмурий вигляд. Там не було садів, де могли б рости смачні і корисні фрукти.

Еліза познайомилася з принцесою і пообіцяла, що зможе вилікувати її. Вона стала готувати страви. Принцесі на сніданок вона готувала фруктовий компот, на обід подавала фруктовий салат. А на вечерю, готувала смачні яблучний пиріг, який дуже подобався принцесі.

І через деякий час принцеса відчувала себе набагато краще. Вона не була повною, з легкістю могла пересуватися, і у неї навіть виднівся рум'янець на щоках.

Принцеса була дуже вдячна Елізе і залишила її у себе в палаці.

Завдяки Елізе все королівство, і за її межами знали, що їжа повинна бути не тільки смачною, але і корисною.

Вихователь

- Хлопці, як ви думаєте, що корисніше фрукти або цукерки? (Фрукти)

Гусениця

- Хлопці, я хочу вам показати дерево, на якому ростуть фрукти, але це чарівне дерево. А чарівне, тому що на ньому ростуть різні фрукти (яблука, груші, апельсини і банани).

Вихователь

- А як ви вважаєте, чи можуть рости різні фрукти на одному дереві? (Немає)

- Правильно, тільки на чарівно дереві можуть рости різні фрукти.

(Гусениця показує дерево з фруктами прикріпленими на липучках)

Гусениця

- А давайте зберемо фрукти, та приготуємо компот. (Так)

(Діти збирають фрукти в каструлю і варять компот)

 

Пальчикова гра «Компот»

Будемо ми варити компот.

Фруктів потрібно багато, ось.

(«Варять» - заважають пальчиком на долоньці)

Будемо яблука кришити,

грушу ми будемо рубати,

(ребром долоні стукають по інший долоньці)

Отожмем лимонний сік,

Злив покладемо і пісок,

(стискають кулачки)

Варимо, ми варимо компот,

Пригостимо чесної народ

(знову «варять»)

 

Вихователь

- У нас з вами вийшов якийсь смачний і корисний компот.

- А тепер, давайте подякуємо гусеницю Еллі за цікаву розповідь і чарівне дерево. (Дякую)

Гусениця

- Будь ласка, хлопці. Мені було цікаво з вами, а тепер мені треба йти.

- До побачення! (До побачення).



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.