Свіжі публікації




Конспекти занять у підготовчій групі

Тема: «Овочі»

Ознайомлення з навколишнім світом

Заняття 1.

Мета:

  • Називати і використовувати у мовленні слова по темі «Овочі» усно або усно-дактильно.
  • Активізувати словник по даній темі, виконуючи прохання і доручення.
  • Вчити відповідати на запитання: Хто це? Що це? У кого? з опорою на картинки і предмети по даній темі.
  • Вчити читати і розуміти прочитаний текст, включати в мову слова і фрази по темі.
  • Навчати дітей навички контролю над вимовою звуків як власної мови, так і мови товаришів.
  • Розвивати слухові здібності дітей.
  • Виховувати у дітей почуття колективізму, співучасті.

Обладнання: Муляжі овочів, картинки із зображенням овочів, таблички зі словами по даній темі, стенд «Овочі», корзина;

ілюстрації «Город», «Овочі у кошику»;

таблиця «У мене ...»;

обладнання для гри «Збери овочі в кошик»;

у кожної дитини на столі таблиця-картинка з овочами і їх назвами, картинки «Город» і «Кошик з овочами» з текстами до них.

Словник: помідор, морква, капуста, огірок, буряк, ріпа, картопля, овочі, город, кошик, у мене ... .

Це город. Овочі ростуть на городі.

Ось кошик. Там овочі.

Ми зібрали овочі в кошик. Хід заняття.

1. Оргмомент.

а) Фонетична ритміка.

б) Педагог вітається з дітьми. Педагог задає дітям

в) Що будемо робити? питання за екраном (на слух).

2. Дидактична гра «Що принесла лялька Катя?».

Приходить лялька з сумкою, вітається. Діти дивляться в сумку.

Що там? Там овочі. Діти по одному на дотик визначають, що в руці, усно - дактильно з опорою на таблицю або самостійно промовляють: «У мене...» . Муляжі овочів викладаються на стіл.

Потім педагог з дітьми усно - дактильно прочитують слова табличками, уточнюючи звукобуквенний склад слів.

3. Робота за ілюстраціями «Город», «Овочі у кошику».

Вказуючи на муляжі овочів, педагог запитує:

«Що це? Назви одним словом». Це овочі.

Педагог читає текст усно - дактильно, показуючи на картинці.

(Це город. Овочі ростуть на городі.)

Де город? Що росте на городі?

Діти відповідають на запитання самостійно, або прочитують текст на зображенні.

Подібна робота проводиться по картинці «Овочі у кошику».

(Це кошик. Там овочі.) Що це? Це кошик.

В кошику? В кошику овочі або Там овочі.

4. Рухлива гра з промовою «Збери овочі в кошик».

При виконання це ігри використовується такий прийом, як читання з губ.

На вертолине розкидані картинки з овочами, діти бігають навколо вертолины, педагог беззвучно, з перебільшеною артикуляцією вимовляє слово. Діти беруть той овоч, який був названий і «складають» кошик (картинка кошика на магнітній дошці), чітко промовляючи пропозицію: «У мене ... .» Гра продовжується до тих пір, поки всі овочі не будуть зібрані в кошик.

Педагог: Що ми зробили? Ми зібрали овочі в кошик.

5. Підсумок заняття.

 

Заняття 2.

Мета:

  • Називати і використовувати у мовленні слова по темі «Овочі» усно або усно-дактильно.
  • Активізувати словник по даній темі, виконуючи прохання і доручення.
  • Вчити дітей відповідати на запитання: Хто це? Що це? з опорою на картинки і предмети по даній темі.
  • Навчати дітей навички контролю над вимовою звуків як власної мови, так і мови товаришів.
  • Вчити дітей умінню вести діалог.
  • Розвивати слухові здібності дітей.
  • Виховувати у дітей почуття колективізму, співучасті.

Обладнання: Муляжі овочів, картинки із зображенням овочів, таблички зі словами по даній темі, стенд «Овочі»;

ілюстрації «На городі», «Магазин»;

таблиці «Дай ...», «У мене ...», «У кого?», «Я купив(а) ...»;

обладнання для гри «Магазин»;

у кожної дитини на столі таблиця-картинка з овочами і їх назвами.

Словник: осінь, помідор, морква, капуста, огірок, буряк, ріпа, картопля, овочі, город, магазин, продавець, у мене ... , дай ... , я купив(а) ... .

Восени прибирають урожай.

Це магазин. Ось продавець.

 

Хід заняття. 1. Оргмомент.

а) Фонетична ритміка.

б) Педагог вітається з дітьми. Педагог вітається і задає дітям

в) Що будемо робити? питання за екраном (на слух).

г) Яка зараз пора року?

Що буває восени? Що роблять люди восени?

Педагог звертає увагу дітей на стенд «Овочі»

і картину «На городі». (Восени прибирають урожай.)

Діти разом з педагогом прочитують пропозицію

усно-дактильно.

2. Дидактична гра «Магазин».

а) В групу в'їжджає велика машина.

Педагог: Як ви думаєте, що в машині? Там овочі.

У машині овочі.

Пропозиції прочитуються усно або усно-дактильно.

Дітям пропонуються різні варіанти пропозицій в залежності від їх мовних можливостей.

Машина привезла овочі в магазин.

Які овочі привезли в магазин?

Діти називають овочі, педагог викладає муляжі.

Педагог: Це магазин.

Там продають овочі.

Ось продавець.

Педагог прочитує пропозиції і показує на картинці.

Що це? Це магазин.

Що продають в магазині?

Там продають овочі.

Де продавець? Ось продавець.

Хто це? Це продавець.

Діти відповідають з опорою на текст під картинкою «Магазин» або самостійно

б) Діти по одному йдуть за покупкою в «магазин», просять у педагога той чи інший овоч.

Діалог.

Дитина: Здрастуйте ... .

Педагог: Здрастуй, Іванко .

Дитина: Дайте мені ... .

Педагог: Ваня, візьми ... .

Педагог вимовляє фразу за екраном (на слух), щоб дитина не прочитував з губ, а користувався слухом.

Дитина: Спасибі, до побачення.

Під час діалогу діти користуються таблицею «Дай ...» для правильного вимови закінчень іменників.

(Дай буряківа. - Дай буряківу)

3. Рухома физминутка. «Робота на городі».

4. Робота за таблицею «Я купив(а) ...».

Діти сидять за столами. Педагог: Таню, що ти купила?

Дитина: Я купив(а) помідор.

Педагог: Ваня, що ти купив?

Дитина: Я купив(а) буряківу.

Під час діалогу діти по таблиці уточнює правильність

вимови закінчень.

4. Підсумок заняття.

 

Таблиця для правильного вимови закінчень іменників.

 

 

 

Я купив(а)

 

 

 

помідор

капусту

морква

огірок

буряківу

цибуля

репу

 

Заняття 3.

Екскурсія на город.

Мета:

  • Формувати початкові уявлення про взаємозв'язки в природі.
  • Називати і використовувати у мовленні слова по темі «Овочі» усно або усно-дактильно.
  • Активізувати словник по даній темі, виконуючи прохання і доручення, відповідаючи на питання: Хто це? Що це?
  • Закріплювати навик контролю над вимовою звуків як власної мови, так і мови товаришів.
  • Вчити дітей умінню вести діалог з дорослим і однолітками.
  • Розвивати слухові здібності дітей.
  • Виховувати у дітей почуття колективізму, працьовитості, взаємодопомоги.
  • Розвивати спостережливість і пізнавальні інтереси дітей.
  • Повторити з дітьми правила поведінки на вулиці.
  • Дати знання про дотримання елементарних правил поведінки в природі, про способи безпечного взаємодії з рослинами.

Словник: осінь, помідор - помідори, огірок - огірки, патисон - патисони, квасоля, цибуля, овочі, город, біля мене ... я збираю ... , я поклав(а) в кошик ... .

Восени прибирають урожай.

Ми зібрали урожай овочів. Хід заняття.

1. Оргмомент.

а) Яка зараз пора року? Що буває восени?

Що роблять люди восени?

Педагог звертається до стенду «Овочі» і картину «На городі».

Восени збирають урожай.

Де ростуть овочі? Овочі ростуть на городі.

Педагог пропонує йти на екскурсію на город.

б) Бесіда про правила поведінки на вулиці.

2. Екскурсія. Словник: город, грядка, овочі, помідори, огірки, цибуля, патисони, квасоля; стебло, листки, корінь, плоди.

а) Що це? Це город. Що тут росте?

Тут ростуть овочі.

Педагог пропонує розглянути овочі, які ростуть на городі. Ось помідори.

Педагог з дітьми розглядає кущі помідорів, звертає увагу на стебло, листя, коріння і плоди.

Що ми вживаємо в їжу? Можна їсти листя та стебла?

Чому?

Діти збирають помідори і складають їх у кошик.

Що ти робиш? Я збираю помідори.

Що в тебе? У мене помідори.

Потім діти розглядають грядки з цибулею, квасолею і патиссонами.

Педагог звертає увагу дітей на те, як ростуть ці овочі.

Цибуля не видно, він росте в землі, над землею тільки зелений хвостик.

Діти збирають овочі і складають їх у кошик.

Що ти поклав(а) в кошик? Я поклав(а) в кошик овочі.

Які овочі ти поклав(а)?

3. Рухлива гра - естафета «Перенеси овочі».

4. Підсумок заняття (проводиться в групі).

Де ми сьогодні були? Ми були на городі.

Які овочі ми збирали на городі?

Ми збирали помідори, цибуля, квасоля і патисони.

Які овочі ростуть на кущах?

Які овочі ростуть в землі?

Педагог пропонує дітям намалювати будинку город.

город

 

Заняття 4.

Мета:

  • Називати і використовувати у мовленні слова по темі «Овочі» усно або усно-дактильно.
  • Активізувати словник по даній темі, виконуючи прохання і доручення, відповідаючи на питання: Хто це? Що це?
  • Закріплювати навик контролю над вимовою звуків як власної мови, так і мови товаришів.
  • Вчити дітей умінню вести діалог з дорослим і однолітками.
  • Розвивати слухові здібності дітей.
  • Виховувати у дітей почуття колективізму, працьовитості, взаємодопомоги.
  • Розвивати спостережливість і пізнавальні інтереси дітей.
  • Дати знання про дотримання елементарних правил гігієни
  • Виховувати в дітей гордість за свою працю і повагу до праці своїх товаришів.
  • Навчати дотримання правил безпеки при роботі з ріжучими предметами.

Обладнання: Натуральні овочі, таблички зі словами по даній темі, стенд «Овочі»;

ілюстрація «Збираємо врожай»;

таблиці «Дай ...», «У мене ...», «У кого?»;

кухонні приналежності для приготування салату, фартухи.

Словник: осінь, помідор - помідори, огірок - огірки, патисон - патисони, квасоля, цибуля, овочі, город, дошки, ножі, салат; у мене ... , дай ... , я буду різати ..., я нарізав(а) ... ; вимий руки, вимий овочі.

Ми готуємо салат. Ми приготували салат. Хід заняття.

1. Оргмомент.

а) Виставка дитячих малюнків на тему «Город».

Педагог пропонує розглянути малюнки дітей і зазначає роботу

кожного дитини.

б) Закріплення.

Куди ми ходили вчора?

Що ми робили на городі?

Які овочі ростуть на кущах?

Які овочі ростуть в землі?

Які овочі ви зібрали на городі?

2. Практична діяльність дітей.Приготування салату.

Діти разом з педагогом вносять в групу кошик з овочами.

а) Бесіда про правила гігієни. Гра «Можна - не можна».

Педагог звертає увагу дітей на те, що овочі ростуть в землі і на землі, тому вони брудні.

Що треба зробити перед приготуванням їжі? Чому?

Педагог проводить гру «Можна - не можна». Він пропонує розглянути ілюстрації із зображенням дій дітей і

дорослих. Діти обирають картинки із зображенням «Так треба робити» і «Так робити не можна». Чому?

б) Приготування салату.

Під час приготування салату педагог вчить правильно тримати ніж у руці, допомагає дітям нарізати овочі, заохочує їх самостійність і звертає особливу увагу на безпечне поводження з ріжучими предметами.

Всі дії дітей повинні супроводжуватися промовою.

3. Підсумок заняття.

Салат готовий. Ах, який гарний він вийшов!

Чергові розкладають салат на тарілки. Діти сідають за столи, пробують салат і згадують, що вони робили в процесі приготування, і з яких овочів приготували салат.

Потім за бажанням діти читають вірш «Овочі».

заняттязаняття



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.