|
Конспект інтегрованого заняття у старшій групі з патріотичного виховання на тему: «Моя сім'я»
Мета заняття:
- формувати уявлення про сім'ю як про людей, які живуть разом, кохають одне одного, піклуються один про одного;
- виховувати бажання піклуватися про близьких, розвивати почуття гордості за свою родину;
- познайомити з трудовими сімейними династіями озерчан.
Матеріали та обладнання:
сімейні фотографії дітей в альбомі, диск з фотографіями династії, грамоти, старі газети зі статтями, картонні рамочки, паперові грудочки на тарілочках, клей ПВА, мокрі ганчірки, м'яч, телевізор, DVD - плеєр.
Попередня робота:
- розглядання з дітьми сімейних фотографій, бесіди про членів сім'ї, сімейні традиції;
- виготовлення рамочок з картону, скочування грудочок з гофрованого паперу;
- розучування прислів'їв про сім'ю.
Словникова робота:
династія, покоління, текстильна промисловість.
Хід заняття
- Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про сім'ю.
- Як ви думаєте, що таке сім'я? (відповіді дітей)
- Так. Сім'я - це коли у вас є тато і мама, бабусі і дідусі, брати і сестри та інші родичі.
- Послухайте, «сім-я» - це слово складається з двох слів «сім» і «я». Сама назва з'явилася тоді, коли відразу 7 родичів дружно сказали: «Я!»
- Сім'ю шанували з давніх часів. Народ склав багато прислів'їв про сім'ю. Які ви знаєте прислів'я.
(Вся сім'я разом - і душа на місці. Немає миліше дружка, ніж рідна матінка. При сонечку тепло, при матері - добро. Золото і срібло не старіють, батько і мати, ціни не мають.)
- Молодці!
- Сім'ї бувають різні: маленькі і великі, багатодітні коли в сім'ї виховують трьох і більше дітей, дружні і привітні, працьовиті і життєрадісні.
Але неважливо скільки чоловік в родині. Головне, щоб у родині був мир, дружба, повага один до одного, щоб батьки дбали про дітей, а діти щодо батьків.
- Є в Озерах сім'ї, які прославилися своєю працею.
Ви вже знаєте, що з давніх часів у нашому місті розвивалася текстильна промисловість. Люди працювали на фабриках: пряли нитки, ткали тканини. Багато працювали сім'ями і передавали свою майстерність від покоління до покоління, від старших до молодших, такі сім'ї називають династіями. На текстильній фірмі «Ока» найвідоміші династії: сім'ї Кондрашовых, Юшиных, Чепелевых. На жаль, зараз фабрика не працює, але трудові подвиги озерчан залишаються в нашій пам'яті.
Нещодавно я познайомилася з Чепелевыми Юлією Олександрівною і Віктором Васильовичем. Зараз вони на пенсії, у них є онуки і правнуки. А коли були молодими, працювали на текстильній фірмі «Ока»: Ю.А. ткалею, а В.В. помічником майстра, усував неполадки в роботі верстатів. Вони із родинної династії, яка почалася з прабабусі В.В., тут же працювали бабуся, батьки В.В., його дядьки і тітки. Так само працювали на цьому підприємстві брат В.В. з дружиною. Всі працювали з душею, намагалися навчити інших, були переможцями у змаганнях з майстерності. Про цю родину писали в газетах «Зоря», «Текстильник», розповідаючи про їх трудові подвиги.
Ю.А.бережно зберігає свої грамоти та подячні листи, диплом «Майстер - золоті руки». (Показати грамоти та газети). Вона нагороджена орденами і медалями як переможець багатьох змагань, вона намагалася працювати так, щоб у неї було більше всіх метрів тканини.
Ю.А. показала мені свої сімейні фотографії. І зараз ми з вами теж подивимося.
(Показ слайдів по телевізору супроводжую розповіддю про те, хто на фотографії).
Физминутка з м'ячем «Назви пару».
Діти встають у коло (в ряд). Нагадую правила гри:
- я буду кидати м'яч по черзі, і називати слово, а ви ловіть м'яч і називаєте пару до мого слова, кидаєте м'яч мені.
Тато - ...(мама), бабуся - ...(дідусь), брат - ...(сестра), чоловік - ...(дружина), діти -...(батьки), син -...(дочка) і т.п.
- Хлопці в кожній сім'ї є фотоальбоми, в яких зберігаються фотографії. Як ви думаєте, навіщо бережуть фотографії? (відповіді дітей).
- Так можна згадати куди їздили, якими були маленькими, побачити своїх родичів молодими.
(Показую альбом.)
- У цьому альбомі зараз знаходяться ваші сімейні фотографії, які займають свої сторінки. Я зараз навмання буду відкривати альбом, чия сторінка відкриється, той і познайомить нас зі своєю сім'єю. Розповість, хто зображений на фотографії, як його звуть, де працює, що згадується коли бачиш ці знімки, що любите робити разом з мамою (татом) або з бабусею (дідусем) і т.п.
(Діти по черзі розповідають про свою сім'ю).
- Хлопці, молодці! Спасибі за цікаві розповіді. А ви знаєте, як ще зберігають фотографії? (В рамочці вішають на стіну або ставлять на стіл.)
- Так, правильно, в рамочці. Зараз я хочу запропонувати вам прикрасити ось ці картонні рамочки аплікацією з паперових грудочок і подарувати їх комусь із своєї сім'ї. Адже подарунок, зроблений своїми руками самий цінний. Роблячи його, людина вкладає в нього любов, бажання зробити приємне того, кому подарує.
(Діти вибирають рамочки і прикрашають їх за своїм задумом).
- Молодці! У всіх вийшли красиві рамочки. Я думаю, ви доставите радість того, кому її подаруйте.
(Можна взяти фотографію і вставити в одну з рамочок, щоб показати, як буде виглядати фото в рамці.)
Читайте також: