Свіжі публікації




Конспект безпосередньо-освітньої діяльності за О.О. «Соціалізація» у підготовчій групі
Тема: «Уроки доброти»

Мета:

Освітня область «Соціалізація».

- виховувати у дітей позитивні риси характеру, добрі почуття до оточуючих людей, потреба в добрих помислах і вчинках;

- позитивно налаштувати дітей на спільну роботу в групі;

- ознайомлення зі способом вирішення конфлікту, пов'язаного з почуттям злості, а також способом управління і регуляції настрою.

Інтеграція областей:

1. Освітня область «Пізнання». Формувати поняття у дітей «Доброта».

2. Освітня область «Комунікація». Збагачувати та активізувати словник дітей словом «благодійність», удосконалювати діалогічну форму мовлення

3. Освітня галузь «Здоров'я». Сприяти зняттю м'язової напруги у дітей

4. Освітня область «Читання художньої літератури». Формироватьу дітей первинні ціннісні уявлення про поняття «добрий» і «злий» за допомогою поезії.

Обладнання: картинки із зображенням двох чарівників - доброго і злого, ілюстрації із зображенням вчинків, чарівний мішечок, шматочки чорного паперу, клубок ниток.

 

Хід заняття:

 

Структурні частини

Дія спеціаліста

Передбачувані дії

Спосіб організації

Організаційний момент

Педагог проводить привітання «Чарівний клубочок»

Діти, сидячи на килимі по колу передають клубок ниток і кажуть ласкаве слово сусіда

 

 

 

Фронтальний

Вірш про чарівників

Педагог пропонує познайомитися з казковими героями, читає вірш про чарівників

Я слабким допомагати готовий , раптом потрапили в біду, і правду кажу.

Не скупився ніколи, я шкодую інших.

Помилки всім прощу завжди - забуду я про них.

З посмішкою я завжди дружу, завжди я радий гостям.

Я вірною дружбою ціную, люблю я всіх хлопців.

А я з посмішкою не дружу і лише образ радий.

Я гнівом, злістю дорожу, кусаю всіх підряд.

 

Діти розглядають картинки, слухають вірш і визначають хто з них добрий, а хто злий чарівник

Фронтальний

Гра - роздум «Твори добро»

Педагог пропонує розглянути різні предмети: зернятка, квітка зламана іграшка, порвана книга, брудна чашка, аркуш паперу і олівець. Подивіться на ці предмети. З їх допомогою можна зробити добрий вчинок. Скажіть, який?

Діти відповідають на запитання педагога

Фронтальний

Физминутка «Доброта живе на світі лише в доброму серці, діти»

Добрі слова - коріння

Добрі думки - квіти

Добрі справи - плоди Добрі серця - сади Добра людина завжди знайде причину зробити добру справу

 

 

Діти роблять нахили вперед - вниз

Руки перед собою (пуп'янок розкривається)

Руки вперед, долоні разом.

Руки вгору.

Фронтальний

Ситуативна бесіда про добрих і злих людей

Як ведуть себе добрі люди?

 

А як ведуть себе злі люди?

 

Які слова говорять злі люди?

Які слова говорять добрі люди?

 

Діти відповідають на запитання педагога

 

Фронтальний

Гра «Дарую слово»

Педагог роз'яснює значення слова «Благодійність», «благо» означає «добро», а «творити» - «робити».

Діти слухають і запам'ятовують нове слово «Благодійність»

Фронтальний

Гра «Добрі вчинки»

Педагог пропонує вибрати із серії картинок хороші вчинки. Гра «Добрі вчинки»

Діти з розкладених картинок вибирають ті картинки, на яких зображені добрі вчинки

Фронтальний

 

 

Гра «Забудь погані слова»

Педагог пропонує дітям по 1 листу чорної папери, зім'яти його руками, при цьому зробити міміку злого людини: насупити брови, з силою зім'яти аркуш і скласти всі негативні емоції: гнів, образу, гнів у чарівний мішечок.

Діти беруть аркуш паперу, нахмуренными бровами з силою зминають його і складають всі негативні емоції в чарівний мішечок

Фронтальний

Підсумок

- Хлопці, згадайте та назвіть добрі вчинки

Діти згадують і називають добрі вчинки

Фронтальний

 

Список використаної літератури:

1. Вараева Н.В., Куражева Н.Ю., Тузаева А.С. "Цветик-семицветик. Програма психолого-педагогічних занять для дошкільнят. Пригоди майбутніх першокласників. Підготовча група. Видавництво «Мова», 2014. - 208с.

2. Семанака С.І. Уроки добра: Корекційно - розвивальна програма для дітей 5-7 років. - М.: АРКТИ, 2005. - 80с.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.