Свіжі публікації




Безпосередньо-освітня діяльність
«Навчання звукового аналізу, на прикладі слова «ЛУК»

Мета: Узагальнення пройденого матеріалу по звуковому аналізу слова.

Завдання:

Освітні:

закріплювати знання дітей про голосні і приголосні звуки;

закріплювати вміння дітей називати слово із заданим звуком у грі «Ланцюжок»;

Навчання звукового аналізу слова «ЦИБУЛЯ».

Розвиваючі:

Розвивати мовлення, мислення, мовленнєву активність, зорове сприйняття.

Виховні:

Виховувати доброзичливе ставлення одне до одного, бажання говорити красиво, правильно.

 

Хід НСД

Організаційний момент.

- Хлопці, у нас сьогодні гості, поздороваемся з гостями (діти вітаються). Ви раді їх бачити? Покажіть, як ви раді бачити гостей (посміхаються гостям).

- Подивіться на мене, повторимо з вами правило мови:

Кожен день завжди, скрізь,

На заняттях, у грі,

Вірно, чітко говоримо,

Нікуди ми не поспішаємо!

Мотиваційна гра.

- Закрийте очі і уявіть, що ви у осінньому лісі.

Осінь в лісі!

Заходимо в осінній ліс!

Багато тут навколо чудес!

Ось золоті берізки шумлять,

Під берізками грибочки стоять

В кошик стрибнути хочуть!

(В цей момент з'являється кошик.)

- Відкрийте очі, подивіться, хто забув кошик в лісі! (звучить музика з м.ф. « Маша і ведмідь» : пісенька « Про сліди»).

- Як ви думаєте, хто ж міг її залишити?

- Дізналися хто цей герой? Ну, звичайно ж - це Маша!

(В її кошику завдання від Ведмедика).

В кошику у Ведмедика «звуковички».

- Допоможемо Маше дізнатися які звуки вони співають. (А, О, И, У, І, Е)

- Які звуки вони співали: голосні або приголосні?

- Чому?

- Чим відрізняється вимова приголосних і голосних звуків?

- Яким кольором ми позначаємо голосні і приголосні звуки?

- А чим відрізняються звуки від букв?

Введення в тему заняття.

Гра «Ланцюжок».

Мишко пропонує пограти в ланцюжок слів.

- Я називаю слово, виділяючи останній звук. А ви на цей звук називаєте своє слово. Називаю слово «Ліс», чітко виділяючи останній звук «З».

Відповіді дітей.

Гра «Назви братика».

В кошику чоловічки - братики. Великий - синій, маленький-зелений. Мишко пропонує гру «Назви братика». Чому вони різного кольору?

(Маленький зелений братик - м'який приголосний, а великий синій братик - твердий приголосний.) Я буду називати маленького братика, а ви мені - великого і навпаки.

Фізкультхвилинка.

Хлопці, мені Маша сказала, що їй наснився сон. Вона йшла по лісі і зустріла короля, а вона була принцесою. Давайте відтворимо Машин сон.

(Діти встають у коло і виконують рухи за текстом.)

Йшов король по лісі,

Знайшов собі принцесу,

Давай з тобою пострибаємо,

І ніжками подрыгаем,

І ручками похлопаем,

І ніжками потопаем,

Головкою покачаем.

Звуковий аналіз слова «ЦИБУЛЯ».

Мишко пропонує відгадати загадку:

Скинули з Егорушки,

Золоті пір'ячко.

Змусив Егорушка

Плакати без горюшка.

(Цибуля.)

Вихователь вивішує на дошку картинку звукового аналізу слова «ЦИБУЛЯ».

Перед дітьми картки для звукового аналізу.

- Як ви думаєте, скільки звуків у цьому слові? Чому?

- Подивіться і послухайте, як потрібно читати це слово, і як мені указка буде допомагати?

Послухайте, як у слові звучить перший звук - Ллллук. (вихователь проводить указкою під схемою, затримуючи указку під першим звуком). Повторіть слово, виділяючи голосом цей звук «Л». Перший звук - «Л», у першому будиночку живе звук «Л», яким кольором ми позначимо цей звук (синім)- Чому? (це приголосний).

- Який другий звук у цьому слові? (звук «У»)

- Вимовте його. Який це звук? (гласний)

- Яким кольором його позначимо? (червоним).

- А тепер самостійно позначити третій звук.

- Прочитаємо слово хором.

Підсумок заняття.

- Хто приходив у гості?

- Які звуковички нам співали звуки?

- Які завдання були цікавими і сподобалися вам більше?



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.