Свіжі публікації




Конспект проведення безпосередньо освітньої діяльності
«Геометричні фігури: кватрег або треквад»
(за програмою «Дитячий садок 2100»)

Освітня діяльність: «Пізнання» (введення в математику).

Програмовий зміст: Вчити впізнавати і називати геометричні фігури; придумувати і розв'язувати задачі на додавання і віднімання; працювати у відповідності з планом, викладених у посібнику, удосконалювати навички орієнтування у просторі (ліво, право), виховувати акуратність, взаємодопомогу, утворення нових слів, підтримання емоційного настрою.

Обладнання: площинні геометричні фігури, картинки геометричних фігур, зображення тварин.

Роздатковий матеріал: прописи, олівці.

 

Хід НСД

Організаційний момент.

В коло широкий, бачу я,

Встали всі мої друзі.

Ми зараз підемо праворуч,

А тепер підемо ліворуч,

У центрі кола зберемося,

І на місце всі повернемося.

Посміхнемося, подмигнем,

І знову почнемо грати.

До вас в гості завітав казковий герой. Хто це? (Буратіно).

Утруднення:

У Буратіно поганий настрій. Йому подарували гру з геометричними фігурами, а він їх не знає. Як ми можемо допомогти нашому гостю? (Розповісти йому про фігури, показати їх.)

Д/ гра «що На що схоже».

1. Немає кутів у мене,

І схожий на блюдце я,

На тарілку і на кришку,

На кільце, на колесо.

Хто ж я такий, друзі? (Коло.)

 

2. Трикутник з півколом

Коло дражнили "товстим іншому".

Коло, засмутившись до сліз,

Вже став і вгору підріс.

Хто вгадає тут,

Як тепер його звуть? (Овал)

 

3. Три кути, три сторони

Можуть бути різною довжини. (Трикутник.)

 

4. Всі чотири сторони

Однакової довжини.

Вам представитися він радий,

А звати його. (Квадрат.)

 

5. Обведи цегла дрібному

На асфальті цілком,

І вийде фігура -

Ти, звичайно, з нею знайомий (прямокутник).

(Діти називають фігури, вихователь викладає їх на магнітній дошці.)

Д/гра «Знайди відмінність»

Подивіться на фігури, що ви можете про них сказати? (Всі вони різні.)

А чим вони відрізняються? (Розміром, кольором, формою.)

Молодці хлопці, тепер Буратіно знає про геометричні фігури все. І зможе грати у свою гру. Трохи пограємо? У мене є картки з картинками, а ви повинні визначити, на які геометричні фігури вони схожі!!!

Молодці хлопці!!!впоралися із завданням!!!

Д/гра «Зроби сам»

З трикутників скласти фігуру рибки.

З кіл скласти фігуру неваляшку.

Побудуйте будинок. Побудуйте вітрильник?

Робота в прописах:

Завдання 1.

Хлопці, а давайте заглянемо в наші прописи. Подивіться які цікаві фігури в руках у дівчинки!! Як ви думаєте, як вони називаються???? (не знаємо) Буратіно теж не знає??? Подивіться, із чого складаються наші фігури і на що вони схожі?

На що схоже перша фігура??? (на будиночок) З яких фігур вона складається (з трикутника і квадрата). Цікава назва КВАтрег??? Як ви думаєте чому воно так називається?? Може бути тому що складається з трикутника і квадрата??? А як ви думаєте правильно назвати кватрег або треквад?? (діти у скруті). Підходять обидві назви, так як складаються з частин слів трикутник і квадрат, адже саме з них складається наше фігура. А тепер давайте разом з вами придумаємо назву для фігури на іншій картинці??? Як ви думаєте, як воно буде називатися???? З яких фігур вона складається??? (Прямокутник і круг.) Значить буде називатися крупрям, четыкруг і т.д. тому що складається з прямокутника (чотирикутника) і кола!!!

Молодці хлопці, як спритно придумуємо нові фігури!!!

Завдання 2

Подивіться на наступну картинку?? Що ви на ньому бачите??? Давайте придумаємо назви для цих фігур!!!А на що схожі ці фігури? (Матрьошка, гантелі, вітрильник.)

Які цікаві назви у вас виходять?? А з яких геометричних фігур вони складаються?????

Хлопці, наша гра сподобалася Буратіно!!!

А тепер він вам пропонує придумати і намалювати свої фігури!!!!

Физминутка

А зараз, хлопці, давайте трохи відпочинемо.

Швидко встаньте, посміхніться,

Вище, вище потягніться

Ну-ка, розпряміть плечі,

Підніміть, опустіть,

Вліво, вправо поверніться

Підлоги ручками торкніться

Сіли-встали, сіли - встали

І на місці поскакали.

Завдання 3. Цікаві задачки.

Хлопці, Буратіно пропонує нам вирішити цікаві задачки!! Давайте подивимося? Розкажіть, що ви бачите на картинці в першому мішечку?? У першому мішечку намальовані два трикутники і прямокутники!!а придумайте задачку про ці фігури???

(Було 2 трикутника, до них додали прямокутник. скільки всього фігур? вийшло - 3.) Хлопці, а куди ми повинні записати наш результат (правильно в числову картку). Що у нас в наступному мішечку. Коло червоного кольору і коло зеленого кольору, яку задачку ми можемо придумати з вами. (Був один коло червоного кольору, до нього додали коло зеленого кольору, скільки стало всього кіл.) Куди ми з вами запишемо результат, в числову картку. Що у нас в третьому мішечку. (Було чотири фігури, два прямокутника забрали, скільки фігур залишилося?)

Д/гра «Знайди своє місце»

Буратіно пропонує вам трохи пограти. Ось картинки чотирьох тварин. Давайте дізнаємося, хто стоїть праворуч від білки? Хто стоїть зліва від зайця? Хто стоїть навпроти лелеки. Молодці хлопці, кмітливі.

Підсумок

Хлопці розкажіть, що вам сподобалося??? Яке завдання було для вас найважчим?



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.