Свіжі публікації




Конспект заняття з розвитку мовлення і розвитку дрібної моторики на тему
«Подорож до підводним мешканцям»

Мета:

1. Закріпити уявлення про мешканців підводного світу. Познайомити дітей з професією Археолога.

2. Розвинути творчі ідеї дітей, навчити створювати композиції по використанню даної теми, розвинути у дітей дрібну моторику рук.

3. Проявити у дітей турботу і інтерес до підводним мешканцям.

Матеріал: Баночки з водою і піском, макет замку, блакитна тканина, картинки із зображенням морських тварин, черепашки, слайди про аквалангіста, муз. «Шум моря, крик чайок».

Для кожної дитини: серветка, кисть, кошик для природного матеріалу, площинні фігурки морських тварин (кротона), рамка для фотографій, клей.

 

Хід заняття

Вихователь:

Ви долоньки покажіть

- Ліву і праву!

Ви швидше їх в кулачки складіть,

умілі пальчики.

Розкладіть... розгляньте.

І все разом мені скажіть:

А навіщо нам потрібні ці спритні долоньки.

(Діти відповідають.)

На ви свої руки подивіться!

У хлопчиків вони сильні, у дівчат ласкаві.

І у всіх вас вони працьовиті.

Вирушаємо ми з вами прекрасне подорож, в якому нам знадобляться ваші працьовиті ручки. У цьому нам допоможе чудова загадка:

Є в ньому солона вода,

По ньому ходять суду,

Там дорослі і діти,

Відпочивають кожне лети.

Що це діти?

Діти: Море.

Вихователь: Наші пальчики вирушають до моря. Діти проходять біля столів і підходять до баночках з піском, у якому закопана мушля.

Вихователь: Цікаво що там?

Там хлопці, різні предмети, посуд, стародавні знаряддя праці. А як ви думаєте як називають людей які шукають всякі різні доісторичні предмети?

Діти: Це Археологи.

Вихователь: А чому і навіщо вони це роблять?

Діти: Вони хочуть дізнатися, про те як раніше жили люди.

Вихователь: А що вони використовують для проведення розкопок?

Діти: Археологи використовують різні маленькі лопатки, пензлики, щітки.

Вихователь: А навіщо вони використовують ці предмети?

Діти: Ними вони очищають пісок з знайдених предметів.

Вихователь: А як потрібно поводитися з знайденими предметами?

Діти: Вчені акуратно їх відкопують щоб не пошкодити.

Вихователь: Хлопці, а давайте і ми з вами візьмемо інструменти і теж спробуємо що не будь знайти.

Використовуючи кисті діти акуратно очищають мушлю від піску.

Вихователь: Хлопці, це дуже стара ракушка їй дуже багато років. Ось ми і побували в ролі археолога і у нас це вийшло. А ми продовжуємо нашу подорож.

Раптом залунала музика «Шум моря, крик чайок» і діти підходять до ємності з водою.

Вихователь: Ось ми з вами підійшли до моря. Послухайте , як воно гарно шумить. Давайте опустимо наші ручки у воду. Що ви там бачите? Що відчуваєте?

Діти: Вона прохолодна і на дні моря лежать камінчики, черепашки.

Вихователь: У морі багато морських мешканців. Як людина може їх там побачити? Що вони для цього використовують?

Діти: Вони одягають водолазний костюм, маску, і ще їх можна побачити через підводний човен. Вихователь показує слайди спорядження аквалангіста.

Вихователь: Хлопці, а давайте ми з вами уявимо що повільно заходимо в воду що там дихається легко. Море чисте і прозоре. І ми заходимо все глибше і глибше.

Діти підходять до столів, які покриті блакитною тканиною. На них розташувалося дно морського моря! Черепашки різних форм і розмірів, картинки із зображенням морських жителів.

Вихователь: (Дістає картинку восьминога.) Хлопці хто це?

Діти: Це маленькі восьминоги.

Вихователь: Подивіться вони дивляться прямо на вас, а давайте ми з ними пограємо.

Діти виконують рухи за текстом.

Я маленький восьминіг,

У мене так багато ніг,

Щоб добре ходилось мені,

Ходити серед великих каменів на дні,

сильним бути намагаюся,

Присідаю, віджимаюся,

З рибками танцюю.

Вихователь: Дивіться осьминожки ховаються в каменях, а ми підемо далі. Подивіться які тут красиві корали. Як ви думаєте на що вони схожі?

Діти: На кущики.

Вихователь: Мої дорогі хлопці. Я пропоную вам взяти з собою на згадку про нашу чудову подорож трохи черепашок, перлів (перламутрові намистини) і від правиться назад на сушу.

Вихователь: Хлопці я хочу вам запропонувати використовувати ваші перлів і черепашки для прикраси рамок для фотографій.

Діти прикрашають рамки.

Вихователь: Подивіться які красиві рамочки у вас вийшли ну просто чудові! Нам ще багато належить подорожувати. Де ми будемо ліпити, малювати, будувати, а в цьому звичайно ж нам допоможуть наші прекрасні пальчики.

Готові рамки діти зможуть подарувати своїм близьким.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.