|
Конспект НСД
«Милі, добрі, дорослі! Відмініть війну!»
Інтегровані освітні області - «Соціальний розвиток» - «Мовленнєвий розвиток» - «Художня творчість».
Форма діяльності - спільна діяльність дорослого і дітей.
Мета: формування почуття патріотизму, любові до Батьківщини, почуття гордості за свою країну на прикладі героїчних вчинків дітей (однолітків) у воєнний час.
Завдання:
- розширити уявлення дітей про ВВВ, дітей війни;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей, вміння розуміти нерозривний зв'язок минулого і сьогодення;
- розвивати комунікативні можливості дітей, уміння аналізувати, оцінювати, вибирати головне;
- розвивати уміння добирати слова за заданою характеристикою;тренувати в умінні
сполучати букви в слова;
- вчити складати фігуру «голуба миру», на основі базової форми «трикутник»,
ретельно вирівнюючи кути;
- виховувати патріотизм, гордість за свою Батьківщину та її героїв.
Методи і прийоми:
- словесні (питання до дітей, заохочення, уточнення, нагадування, повторення).
- наочні (мультимедійна презентація).
- ігровий (Д/ігри: «Якими бувають слова», «Вгадай звуки навколишнього середовища»; словесні ігри: «Передай зірку», «Поясни прислів'я»).
- методи контролю: аналіз виконаних завдань (самооцінка дітьми результатів
діяльності «Мир потрібен усім!»)
Обладнання: інтерактивна дошка, проектор, ноутбук, аудіозапис звуків бомбардування, презентація до заняття «Діти і війна. Маленькі герої великої війни», аудіозапис пісні «Зніміть війну!»; картопляні очистки, шматочки чорного хліба; ватман із зображенням планети Земля,папір, клей, схема складання голуба з паперу, смужки помаранчевої і чорного паперу.
Попередня робота:
- Бесіди «Велика Вітчизняна війна», «Подвиги юних героїв», «Трудовий подвиг російського народу у роки війни»
- Читання оповідань: «Чому Армія рідна» А. Мітяєва; «За Батьківщину» з книги «Йшов по вулиці солдатів» С. Баруздина; «Пам'ятник радянському солдату» з книги «Твої захисники», «Ніхто не знає, але пам'ятають усі» л. кассіля;
- Читання віршів: «Мати-Земля» Я. Абидова; «Перемогою закінчилась війна» Т. Трутневий; «Шинель» Е. Благининой.
- Розглядання альбомів, книг, ілюстрацій.
Планований результат:
- діти мають уявлення про ВВВ, дітей війни;
- розуміють нерозривний зв'язок минулого і сьогодення;
- відчувають гордість за свою Батьківщину та її героїв.
Хід організованої освітньої діяльності
1. Вступна частина (6 хвилин) |
|
Організаційний етап Дидактичний вправа: «Якими бувають слова» - Хлопці, як ви думаєте, навколо нас слів багато чи мало? - Нас оточує безліч слів. Я пропоную вам пошукати серед безлічі слів «солодкі слова». (Цукерки, цукор, полуниця, шоколад тощо) - А тепер пригадайте і назвіть «веселі слова». (Свято, цирк, подарунки, сміх, лоскіт і т. п.) - Бувають сумні слова. Які «сумні слова» ви можете назвати? (Сльози, хвороба, укол, прощання тощо). - А є страшне слово - це слово «війна». - Чому ж слово «війна» таке страшне? (Тому що гинуть люди, а хто залишаються живі, під час війни страждають, голодують, хворіють, бачать сльози і страждання близьких і рідних.) Порівняльне слухання звуків мирного і воєнного часу. - Давайте відкриємо вікно. Які звуки лунають з вулиці? (Птахи співають, вітер шарудить листям на деревах, машина проїхала, люди розмовляють.) Це добрі, мирні звуки. - Багато років тому був такий же, як зараз, теплий сонячний день. І раптом люди дізналися, що на нашу землю напали вороги, і почалася війна. Налетіли літаки, приїхали танки, прийшли солдати зі зброєю і відразу все змінилося. Ось які звуки лунали з усіх боків. (Прослуховування аудіозапису звуків бомбардування.) - Сподобалися вам звуки війни? (Відповіді дітей.) Це страшні воєнні звуки.
|
Діти називають «солодкі, веселі, сумні слова.
Діти слухають звуки вулиці.
Діти слухають аудіозапис звуків бомбардування. |
2. Основна частина (22 хвилини) |
|
- Як же Гітлеру хотілося захопити наші міста: Москву, Ленінград, Сталінград... Хотілося знищити нас. - Це була дуже страшна війна. Фашисти дійшли майже до самої Москви. Вони плюндрували нашу країну, забирали в полон чоловіків, жінок, дітей. На боротьбу з ними піднявся весь народ. Воювали не тільки солдати в армії, але і прості люди. Вони йшли з сіл, які захоплювали фашисти, в ліси і створювали партизанські загони. Війна тривала 4 роки. Вона називалася Велика Вітчизняна, тому, що вся країна від малого до великого піднялася на боротьбу з ворогом за рідну Вітчизну. Війна перевіряла людей на вірність, чесність, мужність, безстрашність. Люди не думали про себе, про своє життя. В думках було лише одне: зупинити ворога! Розбити його! Знищити! - Важке це був час і для дорослих і для дітей. Люди гинули не тільки від куль, а й від холоду і голоду. Погляньте, що це? (Показ.) Картопляні очистки. Що ми робимо з ними? Викидаємо. А в роки війни ці очищення варили і їли. - Ось такі маленькі шматочки хліба отримували діти. (Показ.) І це була вся їжа на цілий день. Візьміть собі за таким шматочку і з'їжте. Як ви думаєте, можна насититися таким маленьким шматочком? (Відповіді дітей.) - Звичайно, ні. - Діти нерідко тікали на фронт. Під час війни було скоєно багато героїчних подвигів. - Діти, а що ж таке «подвиг»? (Подвиг - це сміливий, відважний, добрий вчинок.) - А як ми можемо назвати людину, яка вчинила подвиг? (Такої людини називають герой!) - Хлопці, ми сьогодні подивимося фільм про дітей, які перенесли всі тяготи війни. Називається він «Діти і війна. Маленькі герої великої війни». - Хлопці, які почуття і бажання ви відчули, подивившись цей фільм? (Страх, тривогу, біль. Щоб ніколи не було війни, не забувати подвиги і працю цих дітей.) - Всі народи пам'ятають і шанують пам'ять тих, хто загинув, захищаючи свою країну і свій народ. А як вони їх пам'ятають? - Світ - головне слово на світі. Хлопці, а вам потрібен мир? Звучить запис пісні «Зніміть війну» |
Діти беруть по маленькому шматочку чорного хліба і з'їдають.
Діти дивляться презентацію «Діти і війна. Маленькі герої великої війни».
Діти передають, вирізану з картону зірочку один одному, кажучи про те, як пам'ятають тих, хто загинув, захищаючи свою країну і свій народ.
Однапідгрупа дітей вирізає букви і складає з них слова «Мир потрібен усім!»
Інша підгрупа дітей методом орігамі складає з паперу голубів і зі смужок чорної і помаранчевої папери робить георгіївські стрічки. |
3. Заключна частина (2 хвилини) |
|
- Хлопці, давайте станемо в коло, візьмемося за руки, і від цього ми з вами станемо сильними, добрими, дружними дітьми. Нехай кожен з вас скаже, що ж таке світ? |
|
Список літератури:
1. Приблизна основна загальноосвітня програма дошкільної освіти «Дитинство» під редакцією Т.І. Бабаєвої, А.И.Гогоберидзе, З.А.Михайловой СПб: «Дитинство - Прес», 2010.
2. Ветохина А. Я. «Морально - патріотичне виховання дітей дошкільного віку. Планування та конспекти занять. Методичний посібник для педагогів».
Читайте також: