Свіжі публікації




Відкрите заняття з освітньої галузі «Пізнання (ФЕМП)» з використанням розвиваючих ігор
Тема: «Подорож у світ невідомого»

Старша група

 

Цілі:

1. Закріплювати вміння дітей конструювати предметні форми за зразком.

2. Вправляти дітей в упорядкуванні паличок по довжині, кількісному та порядковому рахунку, просторової орієнтуванні, розрізненні цифр, кольору.

3. Закріплювати вміння послідовно називати дні тижня.

4. Розвивати вміння дітей порівнювати геометричні фігури з двох і більше властивостям, виявляти в об'єктах різноманітні властивості, називати їх, абстрагувати й утримувати в пам'яті.

5. Розвивати наочно - образне мислення, увагу, уяву та дрібну моторику рук.

6. Розвивати вміння мислити, міркувати, доводити.

Матеріали: Магнітна дошка, кубики Нікітіна, конструктивні схеми побудови «Ракети»; лічильні палички Кюізенера, схема побудови «драбинки»; м'яч, паровозик з картону з зображенням геометричних фігур; картки із завданнями, блоки Дьєнеша, шапочка кондуктора; малюнок - схема із зображенням будиночка і його мешканців, завдання до гри Зака, чорний маркер; картки із зображенням цифр, медальйони з цифрою п'ять.


Хід заняття:

Вихователь: Здрастуйте, хлопці! Відгадайте, будь ласка, мою загадку.

«Навчить вона ніколи не нудьгувати
І форму, і цифри, і колір розрізняти,
Задачки вирішувати
І предмети вважати
А як же її одним словом назвати?»

Діти: Не знаємо.

Вихователь: Тоді хлопці, я запрошую вас відправитися в цікаву подорож у країну знань і умінь: виконати різні завдання, пограти і правильну відповідь на загадку дізнатися. Хочете в подорож? А на якому транспорті ми будемо добиратися, ви дізнаєтеся, якщо отгадаете загадку:

«Крил немає у цієї птиці,
Але не можна не подивуватися:
Лише розпустить птах хвіст -
І підніметься до зірок».

Діти: Ракета.

Вихователь: Правильно, хлопці, ми полетимо з вами на іншу планету на справжній ракеті! Давайте побудуємо її з кубиків. Тримайте підказку - схему побудови.

(Діти конструюють ракету.)

Вихователь: Ось ми на планеті знань і умінь. А ми знаходимося зараз в майстерні. Ви коли - небудь були в майстерні? (Так.) Тоді ви, напевно, знаєте, що в майстерні лагодять поламані речі. Подивіться, перед вами лежить піднос з кольоровими паличками. Яку іграшку можна побудувати з цих паличок дізнаєтеся, коли загадку отгадаете:

«Лежить на спині - нікому не потрібна.

Прислоню до стіни - знадобиться мені вона.

Вище, вище піднімуся і на дах заберуся».

Діти: Сходи.

Вихователь: Молодці! Подивіться на дошку (на магнітній дошці розміщена схема побудови «драбинки» з кольорових паличок Кюізенера). Давайте тепер спробуємо полагодити драбинку.

Вихователь дає завдання кожній дитині:

- Яка паличка найкоротша (біла), найдовша (помаранчева)?

- Якого кольору паличка стоїть другий (рожева), п'ятої (жовта), дев'ятий (синя)?

- Яка паличка праворуч від блакитної (червона), ліворуч від чорної (фіолетова)?

- Яка паличка знаходиться між червоним і фіолетовим (жовта), між бордовою і помаранчевої (синя)?

- Яка паличка означає число два (рожева), число чотири (червона), число сім (чорна)?

- Яке число позначає рожева паличка (два), жовта (п'ять), блакитна (три)?

Вихователь: Молодці, хлопці, ви впоралися з усіма завданнями. Як багато тут іграшок, ось і веселий різнокольоровий м'яч. Давайте з ним пограємо! Вставайте в коло.

Гра «Назви дні тижня»: Діти передають по колу м'яч, називають дні тижня, дотримуючись їх послідовність.

Вихователь: Тут дуже затишно і весело, але нам пора вирушати далі.

Ой, хлопці, подивіться, який незвичайний поїзд (на магнітній дошці поміщений паровозик, в кожному вагончику якого зображені геометричні фігури різного кольору і величини). Він просить нас трохи затриматися і пограти з ним. Пограємо? (Так!!!)

- Порахуйте скільки всього вагончиків?

- Якої форми перший вагончик? 3-й?

- Який за рахунком вагон круглої форми?

- Якою за формою вагон перебувати між 1-м і 3-м?

- Якої величини п'ятий вагончик? 7-й?

- Молодці! Але ми з вами рухаємося у подальший шлях на цьому поїзді (вагончики потягу - дитячі стільчики, на спинках яких прикріплені картки з завданнями).

Отримайте жетончики - квиточки і займіть свої місця у вагоні (вихователь роздає дітям блоки Дьєнеша).

Діти розсідаються.

Вихователь одягає шапочку кондуктора.

Вихователь: Увага! Перевірка квитків!

- Чому ти сів саме на це місце?

- Якого кольору Ваш квиток?

- Якої форми Ваш квиток?

- Покажіть тільки сині квитки.

- Покажіть тільки круглі квитки.

- Покажіть тільки тонкі квитки.

- Все в порядку! Щасливої дороги!

Физминутка «Загудів паровоз...» (Руху фізхвилинки виконуються сидячи на стільчиках):

Загудів паровоз і вагончики повіз,

Чу - чу, чу - чу, далеко я подамся.

(діти виконують кругові рухи руками, зігнутих в ліктях)

Кольорові Вагончики біжать, біжать, біжать,

(тупають)

А круглі коліщата

(вказівними пальцями обох рук малюють в повітрі кола)

Тук - тук, тук - тук, тук - тук.

(Стукають кулачком об кулачок.)

Вихователь: Станція «Лісова». Виходьте на галявину, дивіться, а на дереві нас чекає мудра гусениця і непосида мураха. Але що за шум? (Вихователь і діти прислухаються.) Вони сперечаються між собою про те, чи правильно вони вирішили приклади! А давайте ми їм в цьому допоможемо.

Діти: Давайте!

На дошку вішається схема можливих переміщень гусениці і мурахи. Кожен з дітей виходить і перевіряє правильність запропонованих отгадок: вірну розгадку зазначає «галочкою», невірну - перекреслює.

Вихователь: А тепер ми пограємо, і один одного порахуємо.

Гра «Веселий рахунок»: діти стають в коло, перед ними лежать цифри.

Діти: Цифри наче на парад

Дружно вишикувалися в ряд.

Набридло їм стояти,

Стали цифри танцювати.

(Під музику «Польки» діти, взявшись за руки, танцюють поскоками. По закінченні музики всі беруть по одній цифрі.)

Діти: Раз, два, три,

Своє місце знайди!

(Шикуються за порядком.)

Гра повторюється 2 - 3 рази.

Вихователь: Нам пора вирушати додому. Закриємо очі і уявимо, що ми пливемо на великому білому кораблі. Відкриємо очі...ось ми і вдома. Може бути, тепер ви зможете здогадатися, про що ж була загадка (читає ще раз):

«Навчить вона ніколи не нудьгувати
І форму, і цифри, і колір розрізняти,
Задачки вирішувати
І предмети вважати
А як же її одним словом назвати?»

Якщо діти не можуть, вихователь нагадує:

- Де ми сьогодні були, що робили? Що нам допомогло впоратися з усіма завданнями? Знання...

Діти: Математики.

Вихователь: Молодці, хлопці! Тепер прийшов час нагородити вас найкращою оцінкою, яку ставлять в школі.

Вихователь роздає дітям медальйони з цифрою п'ять.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.