Свіжі публікації




Конспект безпосередньо-освітньої діяльності
Тема: «Як заєць і лисиця зиму зустрічають»

 

Мета: Виховання основ екологічної культури та розвиток мови дітей.

Завдання:

Освітні

1. Формувати уявлення про зміни в неживій і живій природі взимку.

2. Формувати вміння працювати зі схемами-моделями.

Розвиваючі

1. Спонукати дітей до пізнавального спілкування.

2. Розвивати початкові творчі прояви-міміку, жести, голос, рухи.

3. Розвивати вміння вирішувати проблемні ситуації, створювати умови для використання на практиці отриманої від організованої діяльності, розширювати межі свого досвіду, збагачувати сприйняття світу.

4. Активізувати і поповнювати словниковий запас дітей, розвивати наочно-образне мислення логічне мислення, комунікативність, емоційну сферу спілкування.

Виховні

1. Виховувати дбайливе ставлення до природи.

2. Формувати почуття співпраці, взаємодопомоги, товариськості і взаємодопомоги.

Методичні прийоми: Розповідь вчителя, бесіда, художнє слово: читання віршів, потішок, відгадування загадок, пояснення, елементи ТРВЗ, моделювання, физминутка, пальчикова гімнастика, З діяльність - застосування нетрадиційної техніки малювання «тампонування», педагогічна оцінка.

Обладнання: Макети дерев, мольберт, шапочки звірів, схема-модель, гуаш, малюнки із зображенням зайця за кількістю дітей, тампони для малювання, серветки.

Словникова робота: хижак.

Попередня робота: читання художньої літератури, відгадування загадок, розучування потішок, розглядання ілюстрацій про життя звірів в лісі.


Хід заняття.

Діти входять в зал.

Вихователь:

Привіт долонька (хлоп-хлоп),

Привіт ніжки (топ-топ),

Привіт щічки, пухкенькі щічки (погладжують щоки),

Привіт губки (чмокають губами),

Привіт гості.

Подивіться скільки гостей, давайте посміхнемося їм і уваги всі на мене

Сьогодні ми вирушимо на прогулянку в зимовий ліс. Встаньте один за одним. Готові? Тоді у путь!

З рівненькою доріжці,

З рівненькою доріжці,

Крокують наші ніжки,

Крокують наші ніжки,

Через калюжу - стриб,

Через ямку - скок,

Топ - встали,

Куди ми потрапили!

Діти: Йшли ми йшли, в зимовий ліс прийшли.

Дихальна гімнастика

Вихователь:

Як добре в лісі, який свіже повітря, давайте подихаємо. (Діти роблять глибокий вдих-вихід.)

Вихователь: Діти подивіться навколо. Як змінився ліс з настанням зими!

Діти: Дерева стоять голі, в лісі тихо.

Вихователь: Так, хлопці, дерева скинули осінні наряди і чекають зими. Поки ще не випав сніг, але зима вже настала. І не тільки дерева підготувалися до зими, але і звірі.

Вихователь:

Це що за звір лісовий,

Встав як стовпчик під сосною,

І стоїть серед трави,

Вуха більше голови.

Діти: Заєць.

Вихователь: Правильно, розкажіть про зайця. (Робота по схемі-моделі)

Вихователь: Хлопці, а як зайчик готується до зими?

Діти: Одягає білу шубку.

Вихователь:

А у купини під кущем,

Білий заїнька сидить,

Хвостик у нього тремтить.

Вихователь: Давайте покажемо, як хвостик тремтить у зайчика.

Діти виконують вправу «Зайкін хвіст».

Вихователь: зараз Ми пограємо.

Раз-два-три повернись і зайченя перетворися. (Вихователь одягає на дітей маски зайчат).

Физминутка «Зайчик біленький сидить»

Зайчик біленький сидить,

І вухами ворушить,

Ось так, ось так,

І вухами ворушить.

Зайчику холодно сидіти,

Треба лапочки погріти,

Ось так, ось так,

Треба лапочки погріти.

Зайчику холодно стояти,

Треба зайчика поскакати,

Ось так, ось так,

Треба зайчика поскакати.

Хтось зайчика злякав,

Зайчик стриб і втік.

Вихователь: Хто ж зайчика злякав?

Дівчинка:

Я хитра штучка, руда головка,

Хвіст пухнастий - краса,

А звуть мене ...?

Діти: Лисиця.

Вихователь: Як лисиця готується до зими?

Діти: Одягає руду шубку.

Вихователь: Хлопці, які ви знаєте потішки про лисицю?

Діти читають віршики про лиса.

Вихователь:

Лисиця дуже хитрий звір, вона хижачка. Лісу не робить запаси на зиму, вона полює на мишей і зайців.

Вихователь: Як же зайчик може сховатися взимку від лисиці.

Діти: Він одягає білу шубку. Зайчик білий, його не видно на снігу.

Діяльність З

Вихователь:

Давайте допоможемо нашим зайчатам сховатися від лисиці, одягнемо їх у білі шубки. Пройдіть в нашу художню майстерню.

Діти сідають за столи.

Пальчикова гімнастика

Вушка довгі у зайчика,

Високо вони стирчать.

Він і стрибає, скаче,

Веселить своїх зайчат.

Вихователь: Ми підготували наші пальчики до малювання. Сьогодні ми будемо малювати тампонами. Їх потрібно тримати також як пензлика, в правій руці. Вмочити в фарбу і легким натисканням примокнуть до малюнка. (Вихователь показує техніку малювання.)

Діти малюють.

Оцінка результатів.

Вихователь виставляє на мольберт малюнки дітей.

Вихователь: Як ми сховали зайчиків?

Діти: Ми намалювали їм білі шубки.

Вихователь:

Молодці всі постаралися, а зараз нам пора повертатися у групу. Встаньте один за одним.

Ніжки-ніжки,

Крокували доріжки,

Ходили лесочком,

Стрибали по купинах.

Прийшли ми на лужок,

Втратили чобіток.

Чобіток знайшли

Й додому прийшли.

Підсумок

Вихователь:

Вам сподобався урок?

Про кого говорили на занятті?

Що ми з вами робили.

 

Література:

1. О.А. Воронкевич «Ласкаво просимо в екологію»;

2. Ушакова О.С «Розвиток мовлення дітей»;

3. Ушакова О.С «Ознайомлення дошкільників з художньою літературою».



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.