|
Конспект заняття на тему «Всі професії важливі»
(підготовча група)
Мета: Закріпити з дітьми назви професій, їх значення для людей; розвивати пам'ять, уважність, допитливість і кругозір. Збагачувати словник. Формувати повагу до людей праці.
Використаний матеріал: картки із зображеними предметами, розрізні картинки, картки з зображеним людиною в спецодязі, «чудесний мішечок» з предметами, 2 стола.
Дійові особи: ведучий, Буратіно.
Попередня робота. Бесіда і читання художньої літератури по темі, розглядання альбомів про професії, проведення дидактичних ігор, екскурсії з розповіддю про даної професії, розповідь батьків про свою професію.
Хід заняття:
Заходить Буратіно.
Буратіно:
У вас, у всіх ростуть року,
Буде і сімнадцять.
Де працювати вам тоді,
Чим вам займатися?
Здрастуйте, діти та гості! Ви скоро виростите великими, закінчите школу. І підете вчиться в інститути, вивчати будь-яку професію. Відповідайте мені: що таке професія?
Ведуча: Професія, Буратіно, це означає вміння. Якщо людина придбала професію, значить він володіє спеціальними знаннями. Вибір професії - це складний і відповідальний крок. Якщо людині подобається його професія, він може домогтися великих успіхів у своїй роботі.
Буратіно: А скільки всього професій?
Ведучий: А професій Буратіно дуже багато. І от зараз хлопці розкажуть про деяких з них. Сідай поки на стільчик і подивися на нашу вікторину - гру на тему «Всі професії важливі».
Ведучий: А ми хлопці з вами розділимося на дві команди. Назва команди ви повинні вгадати. Перша команда буде називатися по отгадке загадки:
Він лікує кір й бронхіт, ангіна,
Випише краплі і вітаміни
Хто це?
Ведучий: Правильно це лікар. Отже, назва першої команди буде - Лікарі. Послухайте таку загадку:
Він ходить у ковпаку,
З ополоником в руці.
Він готує нам обід
Кашу, борщ і вінегрет. Хто це?
Ведучий: Правильно це кухар. І назва другої команди буде - Кухаря.
Ведучий: Отже, почнемо гру вікторину і 1 завдання «Відгадайте загадку про професії.
У нього багато товарів
Огірки і помідори
Кабачки, капуста, мед
Все він продає. (Продавець.)
Білий крейда і крейда кольоровий
Біля дошки завжди зі мною.
І підручник, і указка-
Нехай йде урок як казка! (Вчитель.)
Ми працюємо бригадою
Нам везуть пісок, бетон.
Дружно попрацювати треба
Щоб побудувати новий будинок. (Будівельник.)
Я на кухні з вилкою, ложкою
Над яєчнею, над картоплею.
Веселіше горі плита
Смаж, печи сковорода. (Кухар.)
З вогнем боротися ми повинні
З водою ми напарники.
Ми дуже людям усі потрібні
Відповідай швидше, хто ж ми? (Пожежники.)
З малюками я пораюся
Ніколи я не серджуся
З ними я люблю грати,
Займатися і грати. (Вихователь.)
Мама золоті руки
Шиє сорочки, сукні, брюки
Папа, я , сестричка Світла
Всі одягнені з голочки. (Швачка.)
Феном, щіткою і гребінцем
Спритно зробить зачіску. (Перукар.)
Ведучий: Зараз другий конкурс «Що кому потрібно?».
Кожній команді лунає по 2 картинки із зображеними на них людьми будь-якої професії. На столах перед ними лежать картки з предметами. Учасникам пропонується підібрати кожній картинці з людьми по три картки з предметами і назвати професію.
Ведучий: Наступний конкурс «Склади картинку».
Кожен член команди отримує з розрізної картинці. Командам пропонується зібрати картинку і назвати професію.
Ведучий: А зараз я пропоную трохи розім'ятися і пограти в гру «Будь уважний».
Діти стоять біля стільчиків. Ведучий називає слова, де вони почують професію, то повинні стрибнути, а де не професію грюкнути в долоні.
Це слова: будинок, продавець, магазин, столяр, борошно, кухар, літак, яблуко, вихователь, олівець, млин, будівельник, пекар, перехожий, лікар, ножиці, ручка, швачка.
Буратіно: Коли я збирався до вас, то взяв картинки із зображеними на них людьми в спецодязі. От розкажіть мені, чим вони займаються?
Ведучий: Зараз Буратіно розповімо. Це конкурс «Хто чим займається?»
Кожному члену команди лунає з картинки із зображеними на ній людьми в спецодязі. Пропонується сказати одним реченням, чим займається людина у спецодязі. (Наприклад, Лікар лікує дітей.)
Ведучий: А тепер наступний конкурс: «Хто більше скаже приказок і прислів'їв про працю».
- Терпіння і труд все перед труть.
- Які праці такі плоди.
- Маленьке справу краще великого неробства.
- З майстерністю люди не народяться,
А здобутим ремеслом пишаються.
- Була б охота - буде ладиться робота.
- Праця людину годує, а лінь псує.
- Без труда нема плода рибку зі ставка.
- Хороша робота майстра хвалить.
- За багато справ не берешся, а в одному відзначилися.
Ведучий: А ось і останній конкурс «Чудовий мішечок». Вам пропонується по черзі дістати предмет з мішечка і назвати, до якої професії належить.
Буратіно: Можна я буду перший.
Ведучий: будь Ласка, Буратіно діставай. А ми подивимося, як ти запам'ятав професії.
Буратіно: (дістає) Це ножиці. І це професія перукар.
Ведучий: Правильно, Буратіно. А тепер нехай діти пограють в цю гру.
Ведучий: Ось і закінчилась наша гра - вікторина. А ти, Буратіно ,напевно багато дізнався професій? Всі вони потрібні та корисні. Головне, щоб людина тієї чи іншої професії любив свою справу і сумлінно виконував свої обов'язки.
Буратіно: Так, професій я дізнався дуже багато. А ви, хлопці ким хочете стати, коли виростите?
Підведення підсумків. Вручення призів.
Ведучий: А я хочу закінчить таким віршем:
Чому першим ділом
Навчиться кішка?
- Хапати!
Чому першим ділом навчиться птах?
- Літати.
Чому першим ділом навчиться школяр?
- Читати.
Кошеня виростить кішкою
Такий же, як всі на світі.
Пташеня перетвориться на птицю,
Таку ж, як всі на світі.
А діти читають,
А діти мріють
І навіть їх мами і тата не знають
Ким стануть, ким виростуть діти.
Читайте також: