Свіжі публікації




Конспект заняття «Водойми»

Мета:

- познайомити дітей з природними та штучними водоймами;

- зняти внутрішнє напруження за допомогою арт - терапевтичних технік:

музику, фарби, пісок, казку;

- навчити дітей вмінню слухати і усвідомлювати типи поведінки;

- розширити сприйняття через роботу всіх репрезентативних систем;

- розширити словниковий запас.

Методи і прийоми:

- підбір кольорової гами;

- бесіда;

- розвиток мовлення;

- складання оповідання;

- релаксація;

- арт - терапія (музика, фарби, пісок, казки).

Матеріали та обладнання:

- фотографії;

- магнітофон;

- звуки природи;

- індивідуальна пісочниця;

- кисті;

- гуаш;

- методика Люшера.

 

Хід заняття:

Вхідна діагностика.

Вибирайте собі столик і сідайте.

Перед вами лежать 8 карток різного кольору. Вибирайте самий симпатичний колір на картці і олівцем такого ж кольору прикрасьте фігурку олівця на вашому листочку. А тепер знайдіть несимпатичний колір і виконайте те ж саме з другою фігуркою на вашому листочку.

Після виконання завдання сідаємо в коло. Діти, ми сьогодні з вами будемо знайомитися з водоймами і здійснимо подорож по морю, озера, річки, водоспаду. Дітям даються фотографії різних водойм. Вони визначають, які водойми на них зображені. Водойма - це місце скупчення і зберігання води. Вони можуть бути природні і штучні. Природне - природне, а штучне - створені руками людей. Які ви бачите на фотографіях водойми? (відповіді дітей)

- море природні

- річка

- озеро

- водоспад

- струмок

- ставок

- штучний басейн

Вірно, ви молодці і правильно визначили види водойм.

А тепер отримаєте схему, на якій вказані матеріали, якими ви будете працювати. Також зазначено місце розташування ваших матеріалів і місце вашої роботи.

Діти отримують схеми і знаходять стіл, приносять свої матеріали і починають працювати, кожен за своїм індивідуальним завданням:

  • Прорисовывание моря на альбомному аркуші, з використанням гуаші та пензликів різної величини.

(Потім дитина складає розповідь.)

  • Робота з піском.

Побудови моря і узбережжя з використанням фігурок (морські тварини, черепашки, і інші морські мешканці).

(Потім дитина складає розповідь.)

Молодці, хлопці, добре впоралися з роботою.

А тепер сідайте в крісло, закривайте очі і послухайте казку. Звучить шум води, природні звуки струмка, птахів.

На цьому тлі психолог читає казку: «Блакитна іскорка».

Жила - була маленька рибка, її звали Блакитна Іскорка. Вона дуже швидко рухалася. Це хороша властивість, коли треба когось наздогнати або від кого - то втекти. Але, на жаль, вона не могла ні хвилини залишатися на одному місці. Інші маленькі рибки могли довго розглядати підводний світ. А у Блакитний Іскорки це не виходило. Спробувала вона плисти повільніше, але якась сила мчала вперед.

В один прекрасний сонячний день навколо було спокійно і тихо. Протягом було спокійне, уповільнене. Вона відчула це повільне ласкавий дотик води і помітила, що плавники і хвіст стали рухатися повільніше. Рибка зраділа! Вона вирішила ще раз спробувати повільну швидкість. Ура! Вийшло! Іскорка побачила своїх подружок, поспішаючи підпливла до них, почула звуки підводного світу, шум хвилі, шуршанье води про берег і стала милуватися красою черепашок і камінчиків.

Блакитна Іскорка тепер може дружно, повільно, спокійно грати зі своїми друзями та дізнаватися багато цікавого.

Казка брехня, та в ній натяк, нашим діточкам урок.

(Зниження зайвої рухливості та імпульсивності.)

Очі відкрили, потягнулися. Сіли в коло.

- що за звуки ви чули?

- хто жив у водоймі?

- чому навчилася Блакитна Іскорка?

(бажано усвідомлення надмірної рухливості і імпульсивності)

- як стала рухатися Блакитна Іскорка (повільно)

І ми повільно будемо рухатися до своїх столів.

Підсумкова діагностика.

А тепер знайшли кольорові картки і вибрали самий симпатичний колір. Позначили його будь геометричною фігурою. Фігуру разукрасть цим кольором.

Підведення підсумків заняття.

- було щось важке в нашій роботі?

- чим ви займалися?

Так, ви сьогодні чудово працювали. Дізналися про природних і штучних водоймах, малювали море, конструювали його з піску і фігурок, слухали звуки води і разом з Голубою Іскрою навчилися поводитися спокійно і рухатися повільно.

А тепер візьміть свої монотипії з попередніх занять і подаруйте ці чарівні листівки нашим гостям.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.