|
Конспект пізнавального заняття в середній групі
«Незнайко в автобусі»
Програмовий зміст: закріпити у дітей знання правил поведінки у громадському транспорті; розвивати вміння відповідати конкретно на запитання; виховувати культуру поведінки в транспорті, ввічливе ставлення до одноліткам, дорослим і старим людям.
Обладнання: лялька Незнайка, макет автобуса, костюми для дітей, атрибути до костюмів, покажчик «Зупинка автобуса».
Хід заняття
Варто покажчик «Зупинка автобуса», за ним стоїть «автобус». В автобусі знаходиться «водій», «кондуктор», кілька пасажирів (діти). На зупинці мальовнича група: «бабуся», «дідусь», «мати з дитиною», інші пасажири.
Ведучий: Хлопці, сьогодні ми поговоримо про те, які правила повинні виконувати пасажири? Зверніть увагу, де ми знаходимося?
Діти: Ми знаходимося на автобусній зупинці.
Ведучий: Так, ми з вами стоїмо на автобусній зупинці і чекаємо автобуса.
Подивіться уважно навколо себе: хто знаходиться на зупинці?
Діти: Дідусь, бабуся, жінка з дитиною, діти.
Ведучий: А як ви думаєте, кого треба пропускати вперед?
Діти: Тих, хто з маленькими дітьми, літніх людей, інвалідів.
Ведучий: Ось ми зараз і перевіримо, як ви виконуєте правила поведінки в громадському транспорті. Давайте пограємо. Міша буде водієм автобуса, а ми будемо пасажирами. Автобус зупинився, двері відкриваються. Сідайте, будь ласка, в автобус!
Діти намагаються пропустити вперед бабусю, дідуся, жінку з дитиною. В цей час Незнайко всіх розштовхує і кричить.
Незнайко: Пропустіть, пропустіть, я встану тут, попереду!
Ведучий: Хлопці, правильно вчинив цей хлопчик?
Діти: Ні, неправильно: негарно усіх штовхати і не можна стояти в першому ряду дітям, так як при посадці можуть штовхнути дитини і він потрапить під колеса автобуса.
Ведучий: Давайте ще раз спробуємо правильно здійснити посадку в автобус. Двері відкриваються...
Діти проходять в автобус, але Незнайко всіх штовхає, першим вскочив у салон, «плюхається на перше сидіння, кидає папірці від цукерок на підлогу.
Ведучий: Хлопці, хто з пасажирів поводиться неправильно?
Діти: Незнайко.
Ведучий: Чому, як ви думаєте?
Діти: Він нікого не пропустив вперед, намусорил в салоні, зайняв місце для пасажирів з дітьми!
Ведучий: Незнайко, чому ти сів на перше сидіння? Хіба ти не знаєш, для кого воно призначене?
Незнайко: Для кого?
Ведучий: Діти, поясніть Незнайку, хто має сидіти на передньому сидінні?
Діти: Жінки з маленькими дітьми, інваліди, літні люди.
Ведучий: Зрозумів, Незнайко? Поступися, будь ласка, місце кому-небудь з перерахованих людей.
Незнайко поступається місцем «бабусі», інші діти теж поступаються місця, якщо сіли неправильно.
Ведучий: Обережно, двері зачиняються, автобус відправляється. Ну от, хлопці, ми стали пасажирами, і всі знаходяться в салоні автобуса. Що треба зробити в першу чергу, коли ви сіли в автобус?
Діти: Заплатити гроші за проїзд кондуктору або водієві і отримати квиток!
Ведучий: Правильно!
Діти оплачують проїзд, «кондуктор» роздає їм квитки.
Незнайко голосно співає пісню.
Ведучий: Незнайко, тихіше! Ти знову порушуєш правила поведінки. Хлопці, поясніть Незнайку, як треба вести себе в громадському транспорті.
Діти: Не кричати, не співати пісні, розмовляти тихо, не вередувати, не заважати водієві і іншим пасажирам.
Незнайко: Зрозумів, зрозумів! Годі мене вчити! Раз не можна в автобусі співати і кричати, я в віконце визирну.
Ведучий: Незнайко, що ти робиш? Хлопці, поясніть Незнайку, що з ним може статися?
Діти: Це небезпечно для життя, його може зачепити обганяє автобус, автомобіль та інший транспорт.
Незнайко: Всі вчіть мене і вчіть, я і так це знаю.
Ведучий: Важливо не тільки знати правила для пасажирів, але і завжди їх виконувати. А ось і наша зупинка. Автобус зупиняється, давайте готуватися до виходу.
Незнайко: Я теж на цій зупинці виходжу. Пропустіть, будь ласка, мене вперед.
Ведучий: Добре, Незнайко, виходь, і ми з тобою допоможемо хлопцям вийти з автобуса.
Допомагають дітям.
Ведучий:чи Сподобалась вам наша подорож?
Діти: Так!
Ведучий: Давайте ще раз згадаємо, як треба правильно поводитися у громадському транспорті. Відповіді дітей.
Читайте також: