Свіжі публікації




Конспект ООД
«Допоможи ляльці Каті перейти дорогу!»

перша молодша група

Освітня область: «Соціально - комунікативний розвиток».

Мета:

  • Формування первинних уявлень про безпечну поведінку на дорозі у дітей молодшого дошкільного віку.

Завдання пріоритетним освітньої галузі:

  • Створення позитивного емоційного клімату в групі;
  • Сприяти формуванню вміння орієнтуватися в навколишньому просторі;
  • Сприяти формуванню елементарних уявлень про правила дорожнього руху;
  • Формувати початкові уявлення про безпечну поведінку на дорогах (переходити дорогу, тримаючись за руку дорослого).

Завдання інтеграційних освітніх галузей:

«Мовленнєвий розвиток»:

  • Формувати вміння чути і слухати дорослого, розуміти поставлене питання і відповідати на нього.

«Пізнавальний розвиток»:

  • Повторити і закріпити уявлення про поняття «Правила дорожнього руху» (дорога, тротуар, світлофор, пішохід).

Обладнання:

набір ляльок із серії «сім'я», іграшкові машини, макет перехрестя з пішохідним переходом (зеброю), дитячі ілюстрації по темі.

Попередня робота:

формування уявлення про призначення зеленого і червоного сигналу світлофора, навчитися розрізняти проїжджу частину і тротуар, розглядання картинки - перехрестя, ігри з машинками, заучування віршів.

 

Хід заняття

Діти сидять на стільчиках, в центрі групи (так само заняття може бути проведено під час прогулянки на ділянці). Вихователь звертає увагу дітей на ляльку Катю.

Вихователь:

Хлопці, сьогодні до нас у гості прийшла лялька Катя, давайте з нею поздороваемся. (Діти вітаються). Разом з Катею ми розповімо, вона вам розповімо вам одну історію. Ця історія про маленьку дівчинку, яка не знала правил дорожнього руху, і тому не раз потрапляла в неприємні ситуації.

Одного разу дівчинка Катя гуляла по місту разом з мамою. Під час прогулянки Катя побачила дуже красиву метелика. Каті так захотілося з нею погратися, що вона не послухалася маму, відпустила її руку і втекла. Метелик летів усе далі й далі, а дівчинка все бігла за нею. Катя не помітила, як вибігла на дорогу і її ледь не збила велика вантажна машина, вона ледве встигла загальмувати. Катя дуже злякався і подумала: «Я мало не потрапила в аварію. Чому?»

- Хлопці, як ви думаєте, чому з Катею ледь не трапилася біда? (вихователь підводить дітей до висновку про те, що не можна на вулиці тікати від дорослих, дорогу треба переходити тільки разом з дорослими і в спеціальних місцях, які називаються пішохідні переходи).

Лялька Катя: Звичайно, хлопці, правильно! Я все зрозуміла! Я ніколи не буду тікати від мами на прогулянці.

Вихователь:

- Хлопці, давайте згадаємо вірш, про те, як потрібно поводитися на вулиці.

(Діти хором розповідають вірш С. Пшеничних.)

Коли я по місту
З мамою ходжу,
За руку маму
Я міцно тримаю:
Навіщо їй
Йти і боятися,
Що може вона
Загубитися?

Лялька Катя: Хлопці, ви такі молодці! Знаєте такий гарний вірш.

А, я теж знаю вірш про правила дорожнього руху.

Лялька Катя розповідає вірші Марини Дружиніної, супроводжуючи текст показом ілюстрацій.

Дорогу так переходжу:

Спочатку вліво подивлюся

І, якщо немає машини,

Йду до середини.

Потім дивлюся уважно

- Направо обов'язково

І, якщо немає руху,

Крокую без сумніву.

Вихователь:

- Хлопці, подивіться які у Каті чудові ілюстрації. Давайте разом розглянемо їх (показ ілюстрацій із серії «Безпека на дорозі»).

- Що ви бачите на картинці? (Вихователь задає питання, звертаючись до конкретного дитині, діти відповідають)

Лялька Катя: Молодці хлопці, тепер ми все знаємо як правильно і безпечно поводитися на вулиці.

Вихователь: А тепер давайте трошки пограємо. Вихователь звертає увагу дітей на макет міських вулиць на столі.

Проводитися гра «Допоможи Ляльці Каті перейти дорогу».

Матеріал: макет міських вулиць, пішохідного переходу, позначеного «зеброю», знаком пішохідного переходу, світлофором (на столі).

Ну що? Пограємо?

Діти підходять до макету. Розповідають, що бачать на макеті (дорога, пішохідний перехід, будинки, машини).

Частина дітей по черзі імітують рух машин по дорозі. Частина допомагають лялькам правильно перейти дорогу.

Далі проводиться гра «Ми - пішоходи», вже з безпосередньою участю дітей.

Матеріал: макет пішохідного переходу, позначеного «зеброю», знаком пішохідного переходу, світлофором (на підлозі).

Біля пішохідного переходу стоять діти. Всі чекають зеленого - дозволено сигналу світлофора, щоб перейти вулицю.

Вихователь показує червоний сигнал світлофора: «Можна переходити дорогу?» (немає).

Діти стоять.

Вихователь показує зелений сигнал світлофора: «Можна переходити дорогу?» (так).

Діти переходять дорогу по «зебрі». Якщо у когось із дітей виникають труднощі з визначення сигналу світлофора, вихователь просить інших дітей допомогти йому.

Гра повторюється кілька разів.

Вихователь: Катя, тобі сподобалося грати разом нами?

Лялька Катя: Так, хлопці, ви так добре знаєте правила, що я теж їх запам'ятала і розповім про них своїм друзям, щоб вони не потрапили як я в біду. Тепер я ніколи не буду тікати від мами, і порушувати правила.

Вихователь: Катя, а що ти розкажеш своїм друзям? (Підсумки.)

Лялька Катя: Я розповім своїм друзям про те, що дорогу треба переходити тільки разом з дорослими, мамою і татом, по пішохідному переходу на зелений сигнал світлофора.

Вихователь. Молодець, ти все правильно запам'ятала!

Лялька Катя: Спасибі вам, хлопці, тепер я піду додому і буду дуже обережна на дорозі.

Вихователь: Катя, приходь до нас в гості ще, ми тобі розповімо про інших правил дорожньої безпеки.

Лялька Катя: Обов'язково прийду, до побачення!

Діти: До побачення!



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.