Свіжі публікації




Конспект НОД з розвитку зв'язного мовлення дітей за допомогою театралізованих ігор
«Подорож у казковий ліс»

(Старша група)

Мета: Активізувати словник дітей з теми «Дикі тварини наших лісів».

Завдання:

- Вправляти в утворенні складних імен прикметників, узгодження імен прикметників з іменниками в роді, числі, відмінку, правильно вживати прості прийменники.

- Розвивати інтонаційну виразність мовлення, загальну і дрібну моторику, увагу, уяву, пам'ять, комунікативні навички.

- Сприяти створенню позитивного емоційного настрою.

Очікуваний результат:

- Використання в мовленні складних імен прикметників.

- Мовленнєвий розкріпачення дітей.

- Вміння передавати різні почуття, використовуючи міміку, жести, інтонацію.

Матеріал та обладнання: проектор, слайди, шишка, скринька, декорація теремка, шапочки для інсценізації казки.

Попередня робота. Бесіда про емоції: радості, смутку, злості, страху, подиву. Знайомство з дикими тваринами лісу та їхніми дитинчатами. Розповідання казки «Теремок».

 

Хід заняття:

- Зібралися всі діти в коло,

Я твій друг і ти мій друг.

Міцно за руки візьмемося

І посміхнемося один одному!

Подивіться, у нас сьогодні гості, давайте з ними поздороваемся. (Діти вітаються.) Подаруйте свою посмішку сусідові зліва, подаруйте свою посмішку сусідові праворуч, посміхніться мені, а я вам, подаруйте посмішку нашим гостям, а вони подарують свою посмішку нам.

Я пропоную вам вирушити в подорож, не просту, а казкову. Закрийте очі. (Звучить музика, звуки лісу.)

Відкривайте очі. Ми опинилися в казковому лісі. (Слайд «Ліс».) Скажіть, а хто живе в лісі? (Тварини.) Давайте пограємо в гру «Шишку візьми і тварина назви». Діти передають один одному шишку і називають диких тварин лісу. Молодці, сідайте на пеньочки.

(Слайд - тварини.) У нашому лісі живе багато тварин. Подивіться, яких тварин ви ще не назвали? (Діти називають.)

Всі тварини такі різні. Давайте пограємо в гру, «Який звір?». На екрані будуть з'являтися різні тварини, а ви повинні їх назвами підібрати якомога більше слів - ознак.

(Слайд - «Лисиця».) Подивіться і скажіть. Яка лисиця? (хитра, руда, пухнаста, довгоноса, довгохвоста).

(Слайд «Заєць».) Заєць який? (боягузливий, боязливий, спритний, швидкий, довговухий).

(Слайд «Білка».) Білка яка? (швидка, спритна, працьовита, запаслива).

(Слайд «Вовк».) Вовк який? (злий, острозубый, хижий, сильний, голодний).

(Слайд «Їжачок».) Їжачок який? (колючий, коротконогий, маленький).

(Слайд «Ведмідь».) Ведмідь який? (клишоногий, толстопятый, незграбний, кошлатий, бурий, величезний).

(Слайд «Лось».) Лось який? (довгоногий, рогатий, великий).

(Слайд «Лісова миша».) Мишка яка? (маленька, сіра, довгохвоста, тонкохвостая).

(Слайд « Дикі тварини».) Як можна назвати всіх цих тварин одним словом? (Дикі.) Чому їх так називають? (вони живуть в лісі, самі добувають собі їжу і самі роблять собі житло). Молодці.

(Слайд «Ліс».) У нашому казковому лісі є річка (слайд «Річка»), куди дикі тварини ходять на водопій.

Давайте розповімо і покажемо, як вони це роблять.

Виконується фізкультхвилинка «На водопій».

Як-то днем лісовою стежкою

Звірі йшли на водопій:

(Йдуть по колу одне за одним.)

За мамою-лосихою топал лосеня,

(Йдуть гучно тупаючи.)

За мамою їжачихою котився ежонок,

За мамою-лисицею скрадався лисеня,

(Крадуться на носочках.)

За мамою-ведмедицею йшов ведмежа,

(Йдуть вперевалочку.)

За мамою-зайчихою - косі зайченята,

(Скачуть на випрямлених ногах.)

Вовчиця вела за собою вовченят.

(Йдуть на четвереньках.)

Всі мами і діти хочуть напитися.

(Роблять рухи мовою - «хлебчуть»).

Молодці! Сідайте на пеньочки.

(Слайд «Ліс».) У казковому лісі у звірів є діти, про яких ми зараз показали й розповіли. Так от мама-ведмедиця збирає дитинчат всіх звірів в лісовій дитячий сад і грає з ними. А діти люблять ховатися від ведмедиці. Давайте допоможемо ведмедиці їх знайти - розповімо, де вони сховалися.

(Слайд «Звірі ховаються».) Проводиться гра «Піжмурки».

Де ховається білченя? (дуплі). Де ховається вовченя? (на пеньку). Де ховається лисеня? (норі). Де ховаються зайченята? (під кущем). Де ховається ведмежа? (за деревом). Молодці.

А ще мама - ведмедиця любить розповідати казки. І дитинчата їх з задоволенням слухають. Слайд («Теремок»).

Одна з улюблених казок у звірят... А може бути ви вже здогадалися, яка ця казка? (відповідь дітей « Теремок»). Давайте ми зараз цю казку розіграємо. (Вихователь підводить дітей до декорації теремка.) А ось і теремок. Ой, та тут чарівна скринька! Подивимося що там? Та тут же маски. Вони-то нам і допоможуть перетворитися з хлопців у звірят. Але спочатку давайте домовимося, що в казці ми будемо використовувати нові слова - ознаки. Які це слова, пригадайте? (Мишка тонкохвостая, довговухий заєць, їжак коротконогий, лисиця довгохвоста, вовк острозубый, ведмідь толстопятый.)

Тепер давайте оберемо - хто буде артистами в казці, а хто глядачами. Глядачі сідайте на пеньочки і дивіться казку. Показ казки. «Теремок». Глядачі вам сподобалася казка?

Молодці артисти.

А тепер пора повертатися з нашої подорожі, я вимовлю чарівні слова.

Два рази лясніть,

Три рази топните,

Навколо себе оберніться,

І в дитячому садку опинитеся.

Ось ми і повернулися в дитячий сад.

Вам сподобався сьогоднішній подорож? Що вам найбільше запам'яталося? Відповіді дітей.

 

Презентацію до заняття можна завантажити тут.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.