Свіжі публікації




План конспект НСД для вихователів ДНЗ у середній групі
Тема: «В гостях у казкових персонажів»

 

Вікова група: середня.

Мета: закріпити знання дітей пройденого матеріалу, формувати у дітей просторове мислення.

Завдання: узагальнити навички порядкового і зворотного рахунку; закріпити знання геометричних фігур, вміння орієнтуватися по карті і в просторі групи; творчо та ініціативно підходити до вирішення завдань, розвивати уяву, мислення; виховувати допитливість, співчуття; вміння домагатися поставленої мети, дбайливо ставитися до природи й її мешканцям.

Інтеграція освітніх галузей: пізнання, соціалізація, комунікація, безпека, фізична культура, музика.

Обладнання та матеріали:

Демонстраційний: кущик з картону, вирізані фігури зайцев, геометричні фігури з пластиліну (прямокутник, куб, куля), іграшки (заєць, ведмідь, вовк, лисиця, колобок), карта приміщення (групи), запис зі звуками природи, сумні і веселі малюнки Бабусі і Дідусі, картки із зображеннями різних рухів для фізкультхвилинки.

Роздатковий: два маленьких і один великий трикутники, модулі числа один, два і три.

Попередня робота: читання російської народної казки «Колобок», повторення з дітьми основні геометричні фігури, рахунок до п'яти і назад, бесіда про правила поведінки в лісі.

Індивідуальна робота: робота з дітьми, затрудняющимися у складанні ялинки.

 

Хід НСД:

1. Організаційна частина:

- Здрастуйте, хлопці. Давайте згадаємо, ми з вами вчора яку байку прочитали?

- Казку Колобок.

- Вірно. Спекла Баба Колобка ось такої форми (показує). Скажіть, який. форми? (Відповіді дітей). Правильно, прямокутник може котитися? Чому?

- Прямокутник не може котитися, тому що прямокутник має кути.

- Спекла Баба колобок ось такої форми (показує). Якої форми?

- У формі куба.

- Куб може котитися по доріжці?

- Ні. У кубика є кути.

- Спекла Баба Колобка ось такої форми (показує фігуру у формі кулі).

- Якої форми?

- У формі кулі.

- Куля може котитися? (Відповіді дітей.)

От і втік Колобок від Бабусі і Дідуся в ліс. Подивіться, хлопці, (показує на картину з смутними особами) Бабуся з Дідусем тут у якому настрої? (Сумні.) А давайте ми з вами знайдемо Колобка і повернемо його Баби та Діда (відповіді дітей).

 

2. Основна частина.

(Звучить мелодія лісу.)

Покотився Колобок по доріжці і потрапив він у ліс. Скажіть, кого Колобок зустрів першим? (Відповіді дітей.) Вірно, (діти разом з педагогом підходять до іграшці Зайця), Хлопці, Заєць дуже турбується за свій будинок. Адже ліс його будинок і будинок інших звірів те ж, і хоче дізнатися, чи вмієте ви вести себе в лісі.

1) Хлопці, скажіть, які правила треба дотримуватися в лісі?

- Не кричати, не шуміти, не вмикати гучну музику. Не ламати гілки дерев і кущів, не рвати та не топтати траву і квіти. Не кривдити тварин і комах. Не смітити і не розводити багаття. Не тікати від дорослих.

- Ти, Заєць, будь спокійний, наші діти вміють себе поводити в лісі. До побачення, ми пішли далі шукати Колобка. Після Зайця кого зустрів Колобок? (Відповіді дітей). (Під звуки природи діти підходять до Ведмедя.) Здрастуй, Ведмідь.

Хлопці, Ведмідь приготував нам завдання.

2) Гра «Піжмурки»

(На дошці висить «кущик» зроблений з картону. Педагог просить дітей заплющити очі і ховає зайців за кущик так, щоб тільки вушка стирчали. Діти за сигналом відкривають очі, беруть модулі числа і показують кількість зайців. Гру починають з двома зайцями, додаючи щоразу по одному зайця і закінчують з п'ятьма зайцями.)

Ведмідь мені сказав, що ми впоралися із завданням. А нам треба йти далі, давайте попрощаємося і підемо. (Звучать звуки природи.)

Хлопці, після Ведмедя кого зустрів Колобок?

- Вовка. (Під звуки природи підходять до вовка.)

- У Вовка ось таке завдання.

3) Гра «Пройди по купинах».

Треба пройти струмочок по купинах. Але купини не прості, на них намальовані цифри, і на них можна наступати тільки по послідовності. (Кожна дитина наступає на цифри і вважає від одного до п'яти.)

Молодці, ви впоралися із завданням. Хлопці, напевно втомилися, давайте відпочинемо.

4) Фізкультхвилинка.

(Звучить весела музика, педагог показує картки із зображенням рухів і діти виконують під музику руху.)

- Хлопці, кого зустрів Колобок після Вовка.

- Лисицю. (Під звуки природи діти з педагогом підходять до іграшці Лисиці.)

- Хлопці, ви бачите поруч з Лисицею Колобка. (Відповіді дітей). Лисиця, ти не з'їла

Колобка? (Педагог поставляє вухо.)

Лисиця мені сказала, що вона його сховала, зазначила хрестиком на карті місце, куди вона сховала Колобка. (Педагог шукає карту разом з дітьми і знаходить згорток, закріплює на планшет.)

Хлопці, ви дізналися, це ж план нашої групи?

5) Аналіз плану і місця розташування меблів та дверей.

- Де знаходиться вхідні двері? (Індивідуальний відповідь дитини.)

- Позаду і праворуч.

- А на плані де? (Внизу і праворуч.)

- Де знаходиться дошка?

- Спереду і зліва.

- А на плані? (На верху, зліва.)

- Де знаходиться полку?

- Полиця знаходиться спереду.

- На плані де? (На верху.)

- Хлопці, а ви бачите «хрестик» яка зазначила Лисиця на плані? (Відповіді дітей).

Де хрестик на плані? (Нагорі.) На плані що там знаходиться? (Полку.)

Де знаходиться полку в кімнаті? (Спереду.) Ходімо, хлопці, подивимося. Ви бачите кого-небудь на полиці? (Діти показують Колобка.)

Ось він, Колобок, здрастуй (діти вітаються з Колобком). Хлопці, давайте пояснимо Колобку, що не можна маленьким тікати від дорослих. Інакше можна заблукати і потрапити в біду. Ходімо з нами, ми відведемо тебе до Бабусі і

Дідусеві.

(Під звуки природи хлопці разом з Колобком і з педагогом знову підходять до іграшці Лисиці.)

Лисиця, ми знайшли Колобка, дозволь нам віднести його додому до Бабусі і Дідуся, будь ласка!

Хлопці, вона згодна! Спасибі тобі велике, от за те ми тобі дамо пиріжок з капустою, їж на здоров'я.

Хлопці, Лисиця то ж дякує нас. До побачення, Лисиця (прощаються, звучить мелодія лісу).

Щоб повернутися до Бабусі і Дідуся, нам треба через річку перейти. Хлопці, нам треба наступати на купини в зворотному порядку.

6) Гра «Перейди струмочок назад».

(Кожна дитина наступає на цифри і вважає від п'яти до одного, за тим під звуки природи діти з педагогом підходять до малюнка Бабусі і Дідусі.)

- Ось ми з нашими дітками знайшли Колобка, він був у лісі, зустрічався з лісовими мешканцями і мало не потрапив у біду. Колобок, ти більше не втікай від Бабусі і

Дідусі, адже вони так переживали і сумували (педагог змінює малюнок з сумним зображенням Бабусі і Дідусі на веселе зображення).

Хлопці, скажіть, в якому настрої Бабуся з Дідусем? (У веселому настрої.) Вони дякують вам за допомогу. До побачення Бабуся, до побачення

Дідусь, нам пора повертатися (прощаються).

Які ви молодці, впоралися з усіма завданнями та допомогли старшим. А тепер нам треба повертатися у групу (звучить мелодія лісу).

Хлопці, сідайте, будь ласка, на свої місця (діти сідають за парти).

7) У вас на столах є фігури. Які фігури у тебе, Кирило?

- Трикутники.

- Скільки маленьких трикутників?

- Два маленьких трикутника.

- Скільки великих трикутника у тебе Максим?

- Один.

- Яких трикутників більше?

- Маленьких.

- Чому ти вважаєш, що маленьких більше ніж великих?

- Тому що два більше, ніж один.

- На скільки два більше, ніж один?

- На одного (педагог хвалить дитину).

Хлопці, давайте складемо будиночок з трикутників.

8) Самостійна діяльність по конструюванню ялинки з двох маленьких і одного великого трикутників.

ялинка

(Педагог допомагає тим, хто може виконувати завдання і тим дітям, хто швидко впорався із завданням дає додаткове завдання. Скласти будиночок з цих трикутників).

будиночок

Молодці.

3. Підсумкова частина.

Рефлексія.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.