Свіжі публікації




Конспект заняття з пізнавального розвитку в молодшій групі
Тема: Подорож в весняний ліс

Мета: узагальнення знань по даній темі.
Завдання:
Навчальні:
Закріпити знання дітей про весну, перелітних птахів.
Дати уявлення про перелітної птиці - ластівці.
Розвиваючі:
Розвивати у дітей психологічну базу мови.
Розвивати слухове сприйняття.
Розвивати у дітей навички елементарного аналізу і синтезу.
Розвивати інтерес до пізнання природи.
Виховні:
Виховувати вміння уважно слухати вихователя і відповіді дітей.
Виховувати культуру роботи з аквареллю.
Виховувати у дітей любов до природи.
Словникова робота:
Збагачувати та активізувати словник дитини по темі «Весна»: прикмети весни, перелітні птиці - ластівка.
Обладнання заняття:
Слайд програма, комп'ютер, мультимедиапроектор, екран, дошка, іграшка - ведмедик, фарби, кущ із загадками, піктограми.


Хід заняття:

Вихователь: - Хлопці хто восени спати лягає, а навесні встає? (Ведмідь.)
- Правильно, і до нас сьогодні в гості прийшов ведмедик. Мишко прокинувся після зимової сплячки і приніс кошик. Давайте дізнаємося, що в ній заховано, але для цього відгадайте мишкину загадку:
Її завжди в лісі знайдеш -
Підемо гуляти і зустрінемо:
Варто колючий, як їжак,
Зимою в літньому платті. (Ялинка.)
- Як ви здогадалися, що загадка про ялинку? Подивіться, яка у неї гілочка красива, волохата, які у неї колючі голочки. Хлопці, а де росте ялинка?

- Мишка запрошує нас піти в ліс на прогулянку. Як ви думаєте, що потрібно
надіти, щоб відправитися на прогулянку в ліс? (Верхній одяг: шапка, пальто, чобітки.)
Физминутка:
(Вихователь читає вірш і разом із дітьми виконує рухи.)
Ми по камінчиках йдемо.
За мосточку ми бредемо,
Ми крокували, ми крокували і не скільки не втомилися.
Далі поряд підемо,
Дружно ми у лісок прийдемо.
Основна частина заняття:
- Ось ми і прийшли в ліс, сідайте на колоди, а мишко сяде на пеньок.
Хлопці подивіться, як ви думаєте який час року в лісі зараз?
Як ви здогадалися, що зараз в лісі весна (Діти називають прикмети весни.)
- Молодці, як багато красивих прийме ви знаєте про весну.
Вихователь читає вірш:
Якщо сніг всюди тане,
День стає довшою,
Якщо все зазеленіло
І в полях дзвенить струмок,
Якщо сонце світить яскравіше,
Якщо птахам не до сну,
Якщо став тепліше вітер -
Значить, до нас прийшла....
Хлопці, а мишко в лісі незвичайний кущик, на його листочках загадки, давайте отгадаем їх.
Дивиться з-під снігу
Зелений паросток
Він перший, весняний
Студений квітка... (пролісок)
- Що вниз головою росте? (бурулька)
- Ці загадки спробуйте відгадати по звуку (діти прослуховують аудіозапис з шумом струмка). Що це? Як ви здогадалися?
- Наступна загадка, слухайте уважно (діти прослуховують аудіозапис з співом птахів). Кого ви почули?
- Хлопці, як одним словом назвати птахів, які прилітають до нас навесні з півдня?
- Яких перелітних птахів ви знаєте?
- Хлопці, ведмедик хоче вам розповісти про красивою перелітної пташки ластівки, але він трохи соромиться, тому попросив мене розповісти про
цій пташці (розповідь вихователя про ластівку за допомогою піктограм).
Ластівка - це перелітний птах. Подивіться, у неї довгі, загострені крила і вилкообразный хвіст. Вона швидко літає і на льоту ловить комах. Гнізда будують під балконами з глини і травинок. Щоб птенчикам було тепло, всередині гніздо вимощують пухом і травою.
Люди помітили, що якщо ластівки літають низько - буде гроза.
- Ось скільки багато цікавого ми з вами дізналися про красиву пташку ластівку, а зараз я пропоную вам самим спробувати розповісти про цю пташку за допомогою піктограм. Хто з вас, хлопці, хотів би розповісти про ластівку? Молодці, які гарні розповіді у вас вийшли.
- Наша Иришка розповість гарний вірш про ластівку, яке написав М. О.плещеєв (Дівчинка читає вірш.)
- Молодець Иришка, голосно, виразно розповіла вірш. Хлопці, ви добре знаєте птахів. І сьогодні ми познайомилися ще з однією пташкою, яка називається «Ластівка».
- Гарно в лісі, але нам пора повертатися в д/з, а мишко нас проводить (діти з вихователем виконують руху, розповідаючи вірш):
Ми по камінчиках йдемо.
За мосточку ми бредемо,
Ми крокували, ми крокували і не скільки не втомилися.
Далі поряд підемо,
У дитячий садок ми прийдемо.
- Хлопці ось ми і повернулися в дитячий сад, що треба зробити прийшовши з прогулянки? Правильно, зняти верхній одяг. Давайте знімемо чоботи, куртки, шапки.
- Подивіться, ведмедик намалював прикмети весни. Давайте теж спробуємо намалювати прикмети весни пальчиками (діти малюють пальчиками на листочках).
- Молодці ці гарні рисунки ми подаруємо мамам і татам і розповімо їм як ми ходили гуляти в весняний ліс.
Підсумок заняття: підсумкова бесіда з дітьми)
- У якому лісі ми сьогодні гуляли?
- Яких перелітних птахів ви запам'ятали?
- Про яку нову пташці ви дізналися?
- Які прикмети весни ви найбільше запам'яталися?



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.