Свіжі публікації




Конспект заняття в старшій групі.
«Рання осінь. Павучок (нетрадиційне малювання)»

Мета. Розвиток у дітей пізнавальних інтересів, інтелектуальної активності.

Виховні завдання: виховувати любов до природи; почуття захоплення її красою.

Розвиваючі завдання: розвивати творчу уяву, фантазію, вміння логічно мислити, міркувати, аналізувати.

Освітні завдання: Вчити спостерігати за змінами в природі, описувати осінь по картинці, повторювати назви осінніх місяців; дотримуватися пропорції при малюванні предметів; формувати вміння створювати сюжетні композиції.

Освітня область: пізнання.

Інтегровані освітні галузі: комунікація, соціалізація, художня творчість, музика, здоров'я.

Методи і прийоми.

Методи: ігрові, практичні, словесні, наочні, сюрпризный момент.

Прийоми: запитання, вказівки, доповнення, нагадування, художнє слово, заохочує оцінка.

Наочні засоби навчання.

Демонстраційний матеріал: сюжетні картинки « Рання осінь; картинка з зображенням павутинки, іграшковий павук, зразки малюнка.

Роздатковий матеріал: Альбомний аркуш намальованою павутиною, гуаш чорна, біла, пензлик, підставка, серветки, по дві кришки від мінеральної води.

Словникова робота:

Збагачення словника: дощ-дощик; птах-пташка; квітка-квіточка, лист-листочок; вересень, жовтень, листопад.

Активізація словника: павучок, павутинка.

Попередня робота: Вивчення педагогом методичної літератури, підбір музичних творів на тему: «Осінь»; підготовка дидактичного та роздаткового матеріалу; розглядання з дітьми ілюстрацій про осінь в місті і лісу; спостереження його павутинки; детальне розглядання павука - іграшки.

Структура заняття.

Організаційний момент, сюрпризный момент, відправлення у подорож.

Знайомство з прикметами осені.

Гра «Знайди помилку», «Скажи лагідно».

Опис картинок.

Прослуховування пісні «Осінь».

Малювання на тему «Павучок» (нетрадиційна техніка малювання).

Підсумок. Висловлювання дітей.

 

Хід безпосередньо освітньої діяльності

Вихователь. Хлопці, у нас сьогодні незвично заняття, ми сьогодні з вами будемо подорожувати! Спробуй відгадати у яку пору року ми будемо подорожувати.

Дні стали коротшими,

Довший стали ночі.

Хто скаже, хто знає-

Коли це буває?

Діти. Восени.

- Про який пори року вірш, який я вам прочитала? - Як ви здогадалися, що це вірш про осінь? - Подивіться у вікно і скажіть, яка зараз пора року? - Сьогодні ми поговоримо з вами про осінь.

- Молодці, правильно. Ми вирушаємо у казковий осінній ліс. А тепер навколо себе повернулися, дружно візьміться за руки і один одному всміхніться. Закрийте очі і уявіть, що ми з вами опинилися в осінньому лісі. ( Звучить спокійна мелодія, шум лісу.)

- Ми вже знаємо, що час зараз - осінь. Осінь триває три місяці. Зараз вересень (показ ілюстрації), потім настане жовтень (показ ілюстрації), і останній місяць осені - листопад (показ ілюстрації).

Давайте всі разом назвемо осінні місяці

Молодці! Вересень - це перший осінній місяць, рання осінь. А ви любите грати? Зараз я подивлюся хто з вас самий уважний.

Гра «Виправ помилки». Скажіть, що я вам скажу про осінь правильно, а що неправильно:

Ранньої осені тепло? - Правильно?

Люди засмагають та купаються у вересні? - Правильно?

Осінні місяці - лютий, червень і березень. - Правильно?

Осінні місяці - вересень, жовтень, листопад. - Правильно?

Восени погода ясна, сонячна і тепла. - Правильно?

Скажіть, яке з двох пропозицій правильне: Восени діти надягають панамки, шорти і сандалі.

Восени діти надягають плащі, куртки і чоботи. - Що було б, якби ви вийшли на вулицю восени в панамках, шортах, футболках і сандалях?

Молодці хлопці! Ранньою восени трохи холодає, але ще тепло. Сонце яскраво світить. Дощі йдуть рідко. Листя на деревах починають міняти забарвлення. Купатися вже не можна, бо вода вже холодна. Люди надягають плащі, куртки, чоботи. (Розповідь супроводжується показом ілюстрацій.)

Молодці хлопці! Наступна гра називається «Скажи лагідно».

Хмара - (хмаринка), лист - (листочок), сонце (сонечко) і т.д.

Молодці хлопці подивіться я вам картинки про осінь приготувала. Хто ж розповість нам, яка вона, рання осінь. (Діти розповідають по ілюстрації.)

- Яка ж красива рання осінь вийшла у вас. Композитори теж захоплювалися цим часом року і склали музику про осінь. Давайте послухаємо пісню» Осінь» і представимо її. (Прослуховування пісні)

- Вам сподобалася ця пісня? Змогли уявити ранню осінь? Молодці. А ще тільки ранньою восени павучки плетуть багато - багато павутинок. Сьогодні ми намалюємо павучка, але тільки незвичайним способом. А спочатку розігріємо наші пальчики.
ПАВУЧОК
Павучок ходив по гілці, Руки схрещені.
А за ним ходили дітки. Пальці кожної руки "біжать" по передпліччю, а потім по плечу іншої руки.
Дощик з неба раптом полив, Кисті вільно опущені, виконують стряхивающее рух (дощик).
Павучків на землю змив. Бавовна долонями по столу/колін.

Сонце стало пригрівати, Долоні бічними сторонами притиснуті один до одного, пальці розчепирені, качають руками (сонечко світить)
Павучок знову повзе, Дії аналогічні первинним
А за ним повзуть всі дітки, Щоб погуляти на гілці. "Павучки" повзають на голові.
Хлопці подивіться, у вас намальована павутинка, але чогось не вистачає. Правильно павучка. А павучка намалюємо кришкою від мінеральної води. Фарбуємо кришку чорною гуашшю і прикладаємо до павутинці, точно по центру. Потім обережно піднімаємо залишається чорний коло. Кришкою трохи менше малюємо голову. Коли кола підсохнуть, подрисовываем очі білої гуашшю, вусики і 8 лап. Павучок готовий. (Виконання робіт дітьми)

- Сьогодні всі молодці, які цікаві павучки у вас вийшли, як цікаво ви описували ранню осінь.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.