Свіжі публікації




Дослідно-експериментальна діяльність у старшій групі

Досвід «Вулкан у банку»

Мета: Виявити, що відбувається з гарячою рідиною, коли опускають її в холодну.

Завдання:

  • Закріпити і уточнити знання дітей про воду;
  • Формувати вміння виконувати завдання відповідно до заданої метою;
  • Розвивати вміння, формувати аргументовані висловлювання;
  • Виховувати інтерес до досвіду, пізнання нового.

Обладнання:

Ілюстрації вулкана, методичний посібник, мотузка, колба, червона фарба, велика скляна банка, ножиці, пензлик.

 

Хід заняття:

I. Привітання.

- Здрастуйте, хлопці!

- Сьогодні ми з Вами згадаємо про властивості води.

- Але заняття у нас непроста, до нас сьогодні завітали гості!

 

II. Вступна бесіда.

- Хлопці, давайте пригадаємо з вами, для чого нам потрібна вода?

- Щоб пити, варити їжу, поливати квіти і т.д.

- Добре, молодці!

- А як ви думаєте, яка буває вода?

- Вода буває тверда і рідка.

- Правильно!

- Як ви уявляєте «тверду воду»? У вигляді чого?

- У вигляді льоду бурульки.

- Правильно, молодець, Настя!

- А ще, яка буває вода?

- Холодна, гаряча.

- Правильно, Орися!

- Як ви думаєте, якщо змішати холодну і гарячу воду, що вийде?

- Вийде тепла вода.

- Правильно, молодці!

 

Фізкультхвилинка.

Ви чули про воду?

Кажуть вона скрізь!

В калюжі, в морі, в океані

І у водопровідному крані...

Раз, два - всім потрібна вода,

Три, чотири, п'ять - будемо охороняти воду.

- А знаєте, що може ще вийде?

- Ні.

- А хочете дізнатися.

- Так.

- Хто з вас бачив вулкан?

- Може, хтось розповісти, що таке вулкан?

- Вулкан - це гора, яка вивергає лаву.

- Правильно, Маргарита.

- А що таке лава?

- Лава - це камені, пісок, попіл, глина.

- Молодці, все правильно!

- А зараз послухайте, що ж таке вулкан.

Вулкан - це утворилися природним чином отвір в земній горі, через яке розпечена парода, називається лавою, а також гази, пари і попіл вириваються назовні, часто у вигляді великих і розумних вивержень або вибухів. Зазвичай вулкан являє собою конусоподібну гору з отвором в центрі - через нього проходить виверження.

- А тепер давайте проведемо досвід і подивимося, як вивергається вулкан.

 

III. Основна частина. Проведення досвіду.

Візьмемо шматок мотузки довжиною близько 30 див. Прив'яжемо один кінець, до горлечка колби - так, щоб петелька вільно крутилася.

Міцно прив'яжемо інший кінець мотузки до мотузяної петельці на шийці - вийде ручка, за яку можна тримати колбу.

Наллємо у велику банку холодну воду. Але, банку не заповнюємо до самого верху, так як потрібно залишити місце для колби.

Наповнимо колбу гарячою водою до країв, але робимо це акуратно, щоб не обпектися. Додамо в неї червоної фарби, щоб вода стала яскраво - червоною.

Візьмемо колбу за мотузяну ручку і обережно опустимо її в банку з холодною водою.

 

IV. Підведення підсумків.

- Коли ми відпускаємо в банку з холодною водою колбу, то гаряча вода починає виливатися з неї, наче з вулкана. Досить скоро гаряча вода виявиться нагорі, а холодна знизу.

- Виходячи з цього, можна зробити висновок:

- Що коли воду нагрівають, вона стає легше і як би розбухає, збільшується в обсязі. Ось чому гаряча вода піднялася на поверхню.

 

Список використаної літератури:

1. Соболєва О.Л. «Велика енциклопедія дошкільника», 2010 р.

2. Мирська Е. «Моя перша книжка наука», 1998 р.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.