Свіжі публікації




Сюжетне фізкультурне заняття
«Будуємо дім»

2-я молодша група

 

Мета. Формувати правильну поставу; вправляти в стрибках у довжину з місця, в ходьбі з переступанням через предмети; виховувати турботливе ставлення до тварин.

Матеріал. За два цеглинки на кожну дитину, вісім великих цеглинок, три іграшкових зайця, будиночок з цеглин, два каната.

 

Хід заняття

Діти в залі будуються в шеренгу. На протилежному боці біля недобудованого будиночка сидить зайчиха з зайчатами.

Педагог.

Мама-зайчиха так втомилася,

Що навіть будиночок будувати перестала.

Давайте їй допоможемо. Згодні? (Відповіді.)

Діти беруть цеглинки.

Педагог.

В руки взяли цеглинки

І на будівництво попрямували (звичайна ходьба).

Ми крокуємо, ми крокуємо

Прямо по доріжці,

Гарненько піднімаємо

Вище наші ніжки (ходьба з високим підніманням колін).

Ось і місток на шляху,

Треба по ньому пройти (ходьба по дошці).

Тихо-тихо побігли (біг на носочках).

І знову ми крокуємо,

Голову не опускаємо,

Дихаємо рівно, глибоко.

Нам іти легко!

Шикування в коло.

Загальнорозвивальні вправи з цеглинками

Міцні чи цеглинки? І. п. - ноги злегка розставлені, руки по швах. Руки підняти вгору, стукнути цеглинками один про одного і сказати: «Тук-тук!» (4 рази).

Гладкі чи цеглинки? І.п. ноги на ширині плечей, руки за спиною. Нахилитися вперед, перенести руки з-за спини вперед і сказати: «Ось!» (4 рази).

Міцні чи цеглинки? І.п. лежачи на спині, руки вгорі. Зігнути ноги, постукати по колінах цеглинами і сказати: «Стук-стук!» (4 рази).

Красиві чи цеглинки? І.п. лежачи на животі, руки вздовж тулуба. Підняти руки вгору, не відриваючи ноги від підлоги, і сказати: «Ох!» (4 рази).

Стрибки. І.п. ноги разом, руки на поясі, цеглинки на підлозі. Стрибки навколо цеглинок (2раза).

Педагог.

До зайчатам ми зараз підемо,

Допоможемо їм добудувати будинок.

Кладуть цеглу біля будиночка і милуються ними.

Основні рухи

Педагог.

Ось канавка попереду.

Як її нам перейти?

Стрибки через два каната, відстань між ними - 30 - 40 см (2раза).

Педагог.

Ось цеглу кругом!

І ми їх подолаємо.

Ходьба з переступанням через цеглинки (2раза).

Педагог.

А от зелена трава.

Порезвимся, дітвора!

Пальчикова гра «Зайці»

Скаче зайчик косою (вказівний і середній пальці правої руки випрямити, інші зігнути і з'єднати)

Під високою сосною (долоню лівої руки підняти вертикально вгору, пальці розвести в сторони).

Під другою сосною (долоня правої руки підняти вертикально вгору, пальці розвести в сторони).

Скаче зайчик інший (вказівний і середній пальці лівої руки випрямити, інші зігнути і з'єднати).

Дихальна вправа «Вушка»

Педагог.

Вушка чути всі хочуть

Про хлопців і про звірят.

Нахил голови вправо - сильний вдих, нахил голови вліво - довільний видих. Плечі залишаються нерухомими, але при нахилі голови вправо-вліво вуха як можна ближче до плечей. Стежити, щоб тулуб при нахилі голови не поверталося.

Малорухлива гра «Зайчик сірий умивається»

Діти стають у коло)

Зайчик сірий умивається,

Видно, в гості збирається.

Вимив носик,

Вимив хвостик,

Вимив вухо,

Витер сухо!

Виконують руху, відповідні тексту.

Педагог.

По будові гуляли,

Зайчихе допомагали,

З зайчатами грали!

Діти виходять із залу.

 

Використовувана література:

1. М. Ю. Картушина «Бути здоровими хочемо»: оздоровчі заняття для дітей підготовчої групи дитячого саду. - М: ТЦ Сфера, 2004.

2. М.Ю. Картушина «Зелений вогник здоров'я». Програма оздоровлення дошкільників. - Сфера, 2009.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.