Свіжі публікації




Конспект відкритого заняття з фізичної культури в середній групі з елементами гри

Мета: Збереження і зміцнення здоров'я дітей.

Завдання:

1. продовжувати вчити дітей ходити і бігати, не опускаючи голови, роблячи вільні координовані рухи рук і ніг;

2. закріплювати різні види ходьби і бігу;

3. під час виконання загальнорозвиваючих вправ вчити дітей правильно займати вихідне положення, виконувати рухи якісно;

4. вчити ходити по гімнастичній лаві, зберігаючи рівновагу;

5. удосконалювати пролезание в обруч правим і лівим боком, вправляти в умінні групуватися і пролазячи в обруч прогинати спину, не торкаючись руками підлоги;

6. відпрацьовувати навички стрибків через предмети;

7. виховувати спритність;

8. формувати у дітей почуття доброти, співпереживання.

Обладнання:

1. декорація лісової галявини (кущі, пеньочки, колоди, місток);

2. будиночок Айболита, іграшка-горобець;

3. шапочка для світлячка, іграшка ліхтарик, костюм лисиці.

 

Хід заняття

Діти входять в зал, будуються в шеренгу

Прибігає лисиця приносить телеграму.

Вихователь читає текст:

«Зла, зла нехороша змія

Молодого вкусила горобця

Захотів він полетіти так не міг

І заплакав, і впав на пісок»

Лисиця: - «А ви зможете допомогти горобчику?»

Вихователь: «Допоможемо горобчику?» (відповіді дітей)

Вихователь: - нам з вами треба знайти горобця і віднести його до лікаря Айболіта. Дорога буде довга і важка, тільки спритні і сміливі подолають усі перешкоди. А щоб бути спритними і сміливими треба займатися фізкультурою. Хлопці, до лісу йти далеко, спочатку підемо стежкою. Повернулися друг за іншому, йдемо по колу, спину тримаємо прямо. Ми йдемо на шкарпетках, а тепер на п'ятах. Ось перевірили поставу. А зараз заплутає сліди - йдемо між пенечков. Починає темніти, а до лісу далеко. Побігли на носочках, а зараз побігли швидше звичайним бігом. Ось ми зовсім поруч йдемо кроком.

Перш ніж увійти в ліс, де дорога ще важче, а ліс готує багато несподіванок, треба виконати особливі вправи. Встали біля кущиків (стільців) - загальнорозвивальні вправи:

1. Вихідне положення - стоячи біля стільчиків, руки на поясі

Виконання - нахилили голову назад, повернулися у вихідне положення, подивилися на кущики (5 разів)

2. Вихідне положення - сидячи на стільці, руки опущені

Виконання - підняли руки через сторони вгору, подивились на них, повернулися у вихідне положення (6раз)

3. Вихідне положення - сидячи на стільці обличчям до спинки стільця, руки на поясі

Виконання - поворот вправо, руку відвели вправо, подивилися на неї, повернулися у вихідне положення, теж в іншу сторону (по3раза)

4. Вихідне положення - стоячи за стільцем, руки опущені

Виконання - нахилилися, поклали руки на сидіння, повернулися у вихідне положення (6раз)

5. Вихідне положення - сидячи на підлозі перед стільцем, ноги нарізно, руки упор ззаду

Виконання - підняли праву ногу, поклали на стілець, повернулися у вихідне положення, теж іншою ногою (3рази)

6. Вихідне положення - стоячи позаду стільця, руки на спинці стільця; п'ятки разом, носки нарізно

Виконання - присідання (6раз)

7. Стрибки ноги разом, ноги нарізно, чергувати з ходьбою

Вихователь: «Молодці, добре виконали вправи. Тепер ми подолаємо будь-які труднощі (діти прибирають стільці-кущики)».

Діти, а ось і воробей який він хворий. Треба його терміново віднести до лікаря Айболіта. Хлопці, подивіться який ліс дрімучий. Тут поламані дерева, річка глибока, але є місток. Треба нам поквапитися, вже скоро стемніє.

Вихователь: Раптом звідкись примчав світлячок, свій блакитний ліхтарик він запалив.

Світлячок: «Ви біжіть-но за мною, мої друзі. Шкода, шкода мені хворого горобця!»

Вихователь: Зараз світлячок вкаже нам дорогу до будиночка Айболита.

Світлячок - дитина показує, як треба правильно долати перешкоди. Діти виконують основні вправи потоковим методом.

1. Ходьба по лаві (по містку);

2. Пролезание в обруч (2 штуки) правим і лівим боком (під зламаними деревами);

3. Перестрибування через колоди (3 штуки).

Вихователь: молодці, ви всі сміливі і спритні

А зараз підійшли до мене. Подивіться, он там попереду під сосною, будиночок стоїть розписний і живе там добрий Айболить. Але плаче і стогне хворий воробей, він з кожною хвилиною слабкіше і слабкіше.

Айболить: «Діти, що сталося, що за біда?»

Діти: «Горобець захворів»

Вихователь: «І на руки доктор хворого бере і лікує хворого всю ніч безперервно».

Айболить: «Які ви спритні і сміливі, а найголовніше - добрі. Допомогли хворому горобцю. А веселі ігри ви знаєте?

Рухлива гра: «Швидко в гурток»

Айболить: «Я для вас приготував сюрприз, але куди справ не пам'ятаю допоможіть знайти»

Рухлива гра малої рухливості: «Знайди і промовчи»

Айболить: «Ай да молодці! Все знаєте, все вмієте за це я пригощу вас вітамінами і піду лікує хворих звірів».

Вихователь: Хлопці, ви були сміливими, спритними, не побоялися труднощів, прийшли на допомогу хворому горобцю. Із завданням впоралися. Ви мені дуже сподобалися. А зараз підемо відпочивати.

 

Використаний матеріал:

К.чуковський «Айболит і горобець»



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.