Свіжі публікації




Конспект індивідуального заняття з автоматизації звуку [Р]

Мета: формування звукової сторони мови.

Корекційно - освітня завдання: повторення артикуляційних вправ в повному обсязі, автоматизація звук Р в словах і чистоговорках.

Корекційно - розвиваюча мета: розвивати слухову увагу, загальну і дрібну моторику, голос.

Корекційно - виховна: виховувати позитивне ставлення до заняття, самостійність, контроль за власною мовою.

Обладнання: костюм Буратіно, набір предметних картинок, презентація, м'яч.

 

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Логопед: Сьогодні у нас не зовсім звичайне заняття. Я чекаю приходу дуже важливого гостя, а ось хто він, ти повинен відгадати сам (слайд 1).

Дерев'яного хлопчиська,

Шалуна і хвалько

Знають всі без винятків,

Він любитель пригод.

Легковажним буває,

Але в біді не сумує.

Артемон, П'єро, Мальвіна

Нерозлучні з .... (Буратіно)

Логопед: Звичайно ж - це Буратіно. Давай запросимо його до нас.

(Логопед переодягається в Буратіно)

Буратіно: Я дуже засмучений. Всі мої друзі вже вміють вимовляти звук [р], а я ще не навчився. Допоможи мені, будь ласка. Адже ти теж навчився вимовляти звук [р]. А для цього ти дуже старався і довго тренувався.

2. Артикуляційна гімнастика.

Буратіно: Покажи мені вправи для того, щоб я швидше навчився вимовляти звук [р] (слайд 2).

«Грибок»

«Маляр»

«Смачне варення»

«Конячка»

3. Робота з предметними картинками.

Буратіно: Я приніс з собою конверт з картинками. Вибери тільки ті картинки, в назві яких є звук [р] та назви їх.

Буратіно: А тепер пограємо в чарівників. Ось тобі чарівна паличка. Змахнувши нею, перетвори ці предмети в маленькі. Наприклад: «ракета-ракетка, троянда-трояндочка...»

4. Обговорювання чистоговорок з елементами логоритміки.

Буратіно: Щоб чисто розмовляти, потрібно чистомовки промовляти. Навчи мене цим чистоговоркам.

(чистомовки проговорюються з рухами рук)

Ра - ра - ра - ми зловили комара.
Ра - ра - ра - ось така гра.

Ро - Ро - ро - у Роми відро.
Ро - Ро - ро - Рома впустив відро.

Ру - ру - ру - верхню ноту беру
Ру - ру - ру - я співаю, а не кричу!

5. Гра «Съдобное-неїстівне»(слайд 3)

Буратіно: Буратіно пропонує нам пограти в гру «Їстівне-неїстівне».

Дитина пересідає за комп'ютер і за допомогою інтерактивної гри працює з даним завданням.

6. Физминутка.

Буратіно: Я зовсім засумував. Давай трохи відпочинемо. Послухай віршик і повтори руху за мною.

Буратіно потягнувся,

Руки в сторони розвів.

Раз - нагнувся,

Два - нагнувся,

Брязкальце не знайшов.

Щоб її дістати,

Потрібно встати на носочки.

7. Гра з м'ячем.

Буратіно: Я дуже хочу пограти з тобою і тому придумав цікаву гру з м'ячем.

Ра-ра-ра, ра-ра-ра, починається гра. Я прошу складом ра договорити за мною слова:

КО-АЛЕ РА-РА

ІГ-РА ГО-РА

ЖА-РА ДИ-РА

ШУ-РА Ю-РА

Ро-Ро-ро, ро-ро-ро, ти закінчи складом рв:

ЗЕД-РО ПЕ-РО

ДОБ-РО СЕРЕБ-РО

А тепер договори ти слова зі складом ры:

ША-РИ КОМА-РИ

ТОПО-РИ ГО-РИ

АЛЕ-РИ

8. Завдання від Буратіно.

Буратіно: Я вирішив складати вірші. Зараз я їх тобі прочитає, а ти мене виправляй, якщо я раптом переплутаю слова.

- Розквітли на клумбі кози.

В город позалазили троянди.

- У слона величезний робот.

На заводі зроблений хобот.

- Повзає біля річки мак.

Розквітає в поле рак.

9. Підведення підсумків (слайд 4).

Буратіно: Молодець! Ти сьогодні дуже старався, чітко вимовляв звук [р] і вірно виконував завдання. І я теж навчився. Я дуже тобі вдячний. Тепер ми обидва повинні стежити за своєю мовою і не забувати про звук [р].

 

До роботи додається презентація.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.