Свіжі публікації




Конспект заняття: «В гості до Федора. Посуд. Звук «З»

(підготовча група)

Мета:

1. Збагачення активного словника дітей іменниками, прикметниками.

2. Закріплення узагальнюючого поняття «посуд».

3. Закріпити вміння утворювати зменшувально - ласкательную форму, слова з протилежним значенням, Р.П. мн.ч. сущ-х.

4. Формувати навички словотворення.

5. Навчити дітей працювати з деформованим текстом.

6. Навчити утворювати відносні прикметники за матеріалом.

7. Навчити складати прості поширені пропозиції.

8. Розвиток фонематичного слуху.

9. Розвиток пам'яті та уваги.

Обладнання: Самовар, лялька Федора, картинки з зображенням посуду, намальована річка, будівельний матеріал (місток), предмети посуду: сухарница, дерев'яна ложка, чавунна сковорода, стакан, порцелянова чашка, глечик глиняний, карта.

 

Хід заняття:

1. Орг. момент.

- Сьогодні до нас прийшли гості. Поздороваемся.

(Стук у двері).

- Хто це стукає? Піду подивлюся.

- Дивіться, хто до нас прийшов! (Самовар).

- А чому ти такий засмучений? (на вухо).

- Він збився з шляху і просить нас допомогти.

- Дивіться, у нього є карта. Самовар дуже втомився, і сам не може знайти дорогу. - Допоможемо йому?

2. - А ви, здогадались з якої казки наш гість?

- Ну, що шлях?

  • Подивіться на карті 1 завдання.

Потрібно назвати посуд, яка пішла від Федори.

- Я думаю, з цим завданням ми впораємося дуже швидко. (Діти називають).

- Рухаємося далі.

  • Подивіться на карті 2 завдання.

- Самовар любить своїх друзів і називає їх тільки лагідно.

Назвати предмети посуду «ласкаво», гра з м'ячем.

Тарілка - тарілочка, чашка - ...., ложка - ..., вилка - ...., ніж - ....,

Каструля - ..., сковорода - ..., ополоник - ..., стакан - ..., чайник - ....

Молодці! Впоралися із завданням.

  • Подивимося карту. 3 завдання.

Щоб далі йти нам потрібно підкріпитися. Я називаю продукт, а ви мені посуд, в якій вони лежать:

Цукор - цукорниця, масло - ...., сіль - ..., суп - ..., оселедець - ...,

Сухарі - ..., вершки - ..., салат - ..., соус - ..., кава -..., чай - ...,

Хліб - ..., цукерки - ..., перець -.... (сидячи на килимі).

Підкріпилися? Відпочили? Йдемо далі.

  • 4 завдання. Дивіться попереду річка, як же нам її перейти на інший берег? Самовар нам допоможе. Назвіть слова «навпаки».

Глибока - дрібна, повний - порожній, старий - ..., ціла -..., гострий -...,

Чистий - ..., розбити - ..., взяти - ..., упустити,..., закрити - .....

Ось які дружні хлопці, перейшли річку. Звичайно, важко було б Самовару одному! Йдемо далі.

  • 5 завдання. Дрімучий ліс перед ними, як же бути. Що - б ліс розступився потрібно виконати наступне завдання. Я називаю вам слово, а ви з них складаєте пропозиції.

- Кипить, на, чайник, плита.

- Шафі, в, варто, посуд, кухонна.

- Петя, чашку, молоко, налив, ст.

- Маша, тарілки, вимила.

- Мама, суп, варити, каструлі.

Ліс розступився і нас пропустив. Які ви молодці! Йдемо далі.

  • 6 завдання. Дивіться попереду нас зустрічає посуд. Це друзі Самовара. Вони покажуть нам дорогу. Тільки потрібно правильно їх назвати.

Ложка з дерева - це дерев'яна ложка, сухарница з соломки - ...,

Ніж з металу - ...., склянка із скла - ...., тарілка з пластмаси -...,

Ваза з кришталю ..., глечик із глини - ..., стаканчик з паперу -.....

- Які розумні діти! Давайте, цей посуд покличемо з собою до Федора, вона зрадіє. Дивіться, Самовар вже посміхається. Він задоволений.

  • 7 завдання. Дивіться попереду ще посуд. Ой, але вона побита.

Чашка без чого? - без ручки, келих без чого? - без краю, цукорниця без чого? - без кришки, чайник без чого? - без носика, чашка без чого? - без дна, каструля без чого? - без ручки. (Картинки)

- Молодці, добре впоралися із завданням. Йти нам залишилося не довго.

  • 8 завдання. Щоб порадувати Самовар, давайте про його друзів придумаємо пропозиції (картинки): тарілка, чашка, каструля, ніж, ложка, чайник.

- Молодці, гарні вийшли пропозиції.

  • 9 завдання. А ось і будинок Федори. Дивись Самовар, ми дійшли. (На вухо хвалить дітей за допомогу).

- Давайте, нагадаємо Федорі, як треба доглядати за посудом.

- Який посуд не повинна бути?

- А яка повинна бути?

Всі молодці!

  • 10 завдання. Нам пора повертатися в дитячий сад. Але щоб повернутися, нам потрібно виконати останнє завдання. (На килимі)

- Давайте згадаємо посуд у назві, якій чується звук «З».

Всі молодці!

3. Пора повертатися. Закрийте очі, я порахую до 5 (рахунок).

4. Підсумок заняття.

- Ось ми і повернулися в дитячий сад. Вам сподобалося наше подорож?

- Хто до нас приходив в гості?



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.