Свіжі публікації




Конспект логопедичного заняття в старшій групі
Тема: «Переказ казки «Три ведмедя» з опорою на серію картинок з елементами драматизації»

Цілі

Корекційно-освітні:

  • вчити дітей відповідати на запитання;
  • закріплювати уявлення про диких тварин;
  • збагачення словника лексикою на позначення відчуття;
  • навчання переказу по серії картин;
  • складання речень за сюжетних картинок, поєднання їх у зв'язний розповідь;

Корекційно-розвиваючі:

  • розвиток зв'язного мовлення зорового увагу і сприйняття, мислення, творчої уяви;
  • розвиток просодичний сторони мовлення;
  • розвиток діалогічного мовлення;

Корекційно-виховні:

  • розвиток доброзичливості,
  • взаєморозуміння,
  • навичок співробітництва,
  • самостійності,
  • ініціативності,
  • любові до російської народної творчості.

Обладнання:

  • ілюстрації до казки «Три ведмедя» з закритими логопедом деталями (стільці, тарілки, ліжка);
  • маски (шапочки) трьох ведмедів і Маші або предметні картинки;
  • текст казки «Три ведмедя».

 

етапи заняття

зміст роботи

діяльність педагога

діяльність дітей

I. Організаційний момент

Згадайте, які дикі тварини водяться в наших лісах.

Вовк, лисиця, ведмідь, олень, лось, їжак, білка, заєць.

Сьогодні я хочу вам розповісти казку про трьох ведмедів.

Розповідання казки логопедом.

II. Бесіда за змістом казки.

Що сталося з Машею?

Маша пішла в ліс.

В чий будиночок вона потрапила?

Маша потрапила в будиночок ведмедів.

Чому Маша виявилася в будиночку ведмедів?

Маша заблукала в лісі.

Як звуть ведмедів?

Михайло Іванович, Анастасія Петрівна і Мишко.

Чия юшка сподобалася Маше?

Маші сподобалася Мішуткіна юшка.

На чиєму ліжку Маша заснула?

Маша заснула на Мішуткіної ліжка

Однакові чи різні голоси у ведмедів?

Голоси у ведмедів різні. Михайло Іванович говорив грубим голосом, Анастасія Петрівна трохи ніжніше, а Мишко говорив тоненьким голоском.

III. Вправа в доборі споріднених слів до слова ведмідь.

Як називається дитинча ведмедя?

Ведмежа.

Як називається мама ведмедика?

Ведмедиця.

В чий будиночок потрапила Маша?

Ведмежий.

Як по-іншому можна назвати слова: ведмежа, ведмедиця, ведмежий?

Споріднені слова або сімейка слів.

IV. Гра «Розставимо картинки по порядку»

Я хочу вам показати ілюстрації до казки «Три ведмедя».

Виставляю ілюстрації на магнітній дошці.

Можна послідовно розповісти про них казку?

Немає.

Розставте ілюстрації так, щоб можна послідовно розповісти казку

Розставляють картинки в потрібній послідовності.

V. Чого не вистачає на картинках?

Подивіться уважно на картинки і скажіть, чого не вистачає на картинках.

На картинках закриті деталі (стільці, тарілки, ліжка)

На картинках не вистачає стільців. На картинках не вистачає тарілок. На картинках не вистачає ліжок.

VI. Физминутка.

Три ведмедя йшли додому

Діти йдуть по колу.

Тато був великий, великий

Діти йдуть руки вгору.

Мама - трохи менше ростом.

Руки на рівні грудей.

А синок - малютка просто,

Присіли.

Він був дуже маленький

Погойдування в присяд.

З брязкальцями ходив.

«Дзвенять» брязкальцями

VII. Переказ казки з опорою на серію ілюстрацій.

7.1.

  • Розкажіть по картинці.

Виставляю картинку «Маша біля будиночка ведмедів»

Маша заблукала і прийшла до будиночка. Але вона не знала, що в цьому будинку живуть ведмеді.

  • Розкажіть по цій картинці.

Виставляю картинку «Маша в їдальні».

Маша зайшла у світлицю і побачила стіл, навколо нього три стільці, на столі стояло три чашки, біля кожної чашки - ложки. Маша сіла на великий стілець і трохи не впала. Вона спробувала з найбільшої чашки самою великою ложкою, юшка здалася не смачною. Маша сіла на стілець трохи поменше і спробувала з середньої чашки, середньої ложкою, юшка їй теж не сподобалася. Маша сіла на маленький стільчик, спробувала з маленької синенької чашечки маленькою ложечкою і юшка їй дуже сподобалася. Вона з'їла всю юшку.

  • Подивимося наступну картинку.

Виставляю картинку «Маша в спальні».

Маша зайшла в іншу кімнату і побачила три ліжка. Одна була велика - Милайло Івановича, друга трохи менше - Анастасії Петрівни, третя була маленька ліжечко - Мішуткіна. Маша залізла на ліжко, ліжко здалася занадто високою. Маша лягла на середню ліжко, вона здалася незручною. Тоді Маша лягла на маленьке ліжечко і заснула.

7. 2. Інсценізація уривка з казки з моменту появи ведмедів в будиночку за ілюстрації.

Виставляється картинка «Ведмеді в їдальні»

Діти одягають шапочки звірів.

А тим часом додому повернулися ведмеді. Михайло Іванович побачив свій зрушений стілець і закричав страшним голосом: «Хто сидів на моєму стільці і зрушив його з місця?» Анастасія Петрівна побачила свій стілець і закричав не так голосно: «Хто сидів на моєму стільці і зрушив його з місця?». А мишко побачив свій зламаний стілець і закричав тоненьким голосом: «Хто сидів на моєму стільці і зламав його?» Михайло Іванович побачив свою чашку і закричав страшним голосом: «Хто сьорбав з моєї чашки?». Анастасія Петрівна побачила свою чашку і закричала не так голосно: «Хто сьорбав з моєї чашки?». А Мишко побачив свою порожню синю чашку і заверещав тоненьким голоском: «Хто сьорбав з моєї чашки і все выхлебал?». Потім ведмеді пішли в спальню.

Виставляється ілюстрація «Ведмеді в спальні».

Михайло Іванович побачив зім'яту ліжко і закричав страшним голосом: «Хто лежав на моєму ліжку і измял її?». Анастасія Петрівна побачила своє ліжко і закричала не так голосно: «Хто лежав на моєму ліжку і измял її?». А Мишко побачив своє ліжечко і заверещав тоненьким голоском: «Хто лежав на моїй ...». Тут він побачив дівчинку і заверещав: «Ось вона, тримай його, тримай!»

Виставляється картинка «Маша тікає в вікно».

В цей час Марійка прокинулася. Вона побачила ведмедів і кинулася до вікна. Відкрила вікно і втекла в ліс. Ведмеді її не наздогнали.

VIII. Підсумок заняття

Ви сьогодні чудово впоралися з усіма завданнями. Мені було дуже цікаво дивитися казку у вашому виконанні.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.