|
Конспект подгруппового логопедичного заняття
Тема: Прогулянка в весняний ліс. Слова - антоніми (прикметники)
Цілі:
1. Формування лексико-граматичних категорій
2. Узагальнити уявлення дітей про весну, весняні явища і зміни, що відбуваються в природі. Вправляти дітей в освіті слів-антонімів (прикметників), у перетворенні імен іменників в присвійні прикметники, закріплювати навик складання речень з прийменником без;
3. Розвиток словника, мислення,загальної та дрібної моторики;
4. Розширювати уявлення про навколишній, виховувати у дітей інтерес до змін, що відбуваються в природі навесні.
Обладнання: лава,здоров'езберігаючи доріжки, бугри,дерева,зображення сонця, пролісків, струмочка, птахів, верби; магнітна дошка, м'яч
Хід заняття:
1. Орг.момент
Кимось придумано просто і мудро
З кожним вітатися «Доброго ранку!»
Доброго ранку сонцю і птахам!
Доброго ранку усміхненим обличчям!
Давайте один одному та нашим гостям скажімо: «Доброго ранку»
2. Проблемна ситуація
Я запрошую вас на прогулянку в весняний ліс.
Раз, два, три,
По доріжці ми пройшли (марширують)
Петляти стежка почала
Серед високих трав,
По ній крокуємо ми легко,
Головоньку піднявши
(йдуть на носочках з високо піднятою головою).
Ось ми купини побачили,
Через них ми стрибати сталі (стрибати через «купини»)
Попереду тече струмок,
Підходьте мерщій
Руки в сторони розставимо,
Переходити його ми станемо.
Весняний ліс. На дереві лист.
- Як ви думаєте, від кого лист? (відповіді дітей)
- Давайте його прочитаємо. «Дорогі діти! Пропали прикмети весни. Допоможіть, хлопці». Весна звертається до нас з проханням повернути прикмети. А для цього нам потрібно виконати завдання.
Сіли на лавку.
3. А ось і перше завдання.
Спробуйте сказати, без чого не може бути весни. Для цього використовуйте зображення, які знаходяться перед вами.
(без яскравого сонця, птахів, струмка, нирки, пролісків, верби)
Діти відповідають і клеять картинку на магнітну дошку. (Весна не може бути без яскравого сонця і т.д.).
На мультимедіа з'являються підсніжники.
- Подивіться, що це? Виконавши завдання, ми повернули одну з прикмет весни. Це підсніжники.
4. Физкульминутка «Проліски»
Ось проліски прокинулися (встають, протирають очі),
Посміхнулися (посміхаються),
Потягнулися (тягнуться),
Раз - умились росою (вмиваються),
Два - витончено покружляли (кружляють),
Три - нагнулися і присіли (нахиляються і присідають),
А чотири полетіли (бігають),
П'ять - вони зупинилися (зупиняються)
І тихенько опустилися (присідають).
5. Щоб нам легше було виконати наступне завдання, весна відправила нам свій м'ячик. (під музику)
Давайте пограємо в цікаву гру «Скажи навпаки»
Взимку лід товстий, а навесні (тонкий)
Взимку день короткий - а навесні (довгий)
Струмок широкий, а струмочок (вузький)
Взимку холодне повітря, а навесні (теплий)
Чай гарячий, а бурулька (холодна).
На мультимедіа з'являється сонечко.
- Подивіться, що це? Молодці! Ви правильно виконали завдання і з'явилася ще одна прикмета. Це яскраве сонечко.
6. Підійшли до «галявинці». Шум вітру.
В лісі вітер зачарував картинки. Давайте їх расколдуем, вам потрібно знайти картинку, протилежний за значенням
дерево високе, кущ низький
річка глибока - струмок дрібний
гілка довга - коротка гілка
пень високий - пень низький
лист великий - лист дрібний
стовбур товстий - тонкий стовбур
зажурчал струмочок. На мультимедіа з'являється струмочок.
- Що ви почули? Яку ознаку весни ми знайшли? (відповіді дітей)
Діти сідають на стільчики.
7. Навесні пробуджується не тільки природа, але і тварини.
Подивіться уважно, що ви бачите, які тварини сховалися в лісі?
Вуха зайця - заячі вуха
Лисячий хвіст - хвіст лисиці
Морда ведмедя - ведмежа морда
На мультимедіа з'являється зелена травичка
- Що ви бачите? Яку ознаку весни ми знайшли? (відповіді дітей).
8. Молодці! Ви впоралися з усіма завданнями, ми расколдовали всі прикмети весни.
Звучить музика. Входить Весна.
- Діти, хто до нас прийшов?
- Весна!
Весна:- Молодці! Які прикмети ви повернули? (перерахувати прикмети весни).
Весна дарує дітям весняні картинки.
Діти повертаються в дитячий сад за тими ж стежками.
Читайте також: