Свіжі публікації




Логопедичний корекційно-розвиваюче заняття
«Кішка в гості до нас прийшла»
для дітей від 2 до 3 років

Мета: Розвиток розуміння мови, спонукання до відтворення звуконаслідування.

Завдання:

1. Корекційно-навчальна:

  • вправляти дитину в пізнаванні зображених на запропонованих зображеннях тварин;
  • спонукати до відтворення звукоподражаний, які характеризують тварин.

2. Корекційно-розвиваюча:

  • розвивати зорово-слухове сприйняття дитини в процесі ігрових дій; артикуляційний апарат; велику моторику рук і всього тулуба; мовне дихання.

3. Виховна:

  • виховувати доброзичливе і дбайливе ставлення до тварин.

Обладнання: дзеркало, рукавички, розчин для обробки рук.

Матеріали: іграшка кішки, картинки із зображеннями тварин, мильні бульбашки, м'ячик.

ТЗН: магнітофон, CD-диск «Пальчикові пісеньки-ігри» Сергія і Катерини Желєзнова.

 

Хід заняття:

1. Вступна частина

Логопед: Здрастуй, (ім'я дитини). Подивися, хто до нас в гості прийшов.

Показує іграшку кішки.

Це Кішка. Здрастуй, Кішка. Давай разом поздороваемся з Кішкою. Здрастуй, Кішка. Повторює 2-3 рази.

Якщо дитина не виконує інструкцію - спонукати привітатися з Кішкою помахом руки, погладити по шерстці. Відзначає, яка Кішка ласкава, добра, прийшла в гості, щоб пограти.

 

2. Основна частина

Логопед: А у Кішки є скринька. Скриня стоїть на столі.

Давай сядемо за стіл, а ти, (ім'я дитини), відкрий скриньку.

Дитина відкриває скриньку.

Які гарні лежать в ньому картинки.

Логопед дістає картинки для артикуляційної гімнастики.

Давай пограємо.

Артикуляційна гімнастика

(з використанням наочного матеріалу)

Кожна вправа виконується 3-4 рази з допомогою логопеда або самостійно по інструкції.

 

Вправа «Бегемотик»

Бегемотик рот відкрив,

Потримав. Потім закрив.

Подразним ми бегемота -

Пожартувати над ним полювання.

Логопед навчає дитину широко відкривати і закривати рот.

 

Вправа «Жаба»

Ми наслідуємо жабі,

Тягнемо губи прямо до вушках.

Тягнемо, тягнемо ми потягнемо,

І анітрохи не втомимося.

Логопед навчає дитину розтягувати губи в посмішку.

 

Вправа «Хоботок»

Ми наслідуємо слону,

Губи хоботком тягну.

Тягнемо, тягнемо ми потягнемо,

І анітрохи не втомимося.

Логопед навчає витягати губи вперед, робити «хоботок».

 

Логопед: Як ми весело пограли з губками. Молодець, (ім'я дитини).

А тепер давай покажемо Кішці, як ми граємо з м'ячиком. Візьми, (ім'я дитини), м'ячик, який тобі подобається.

Дитина вибирає вподобаний м'ячик з кошика.

 

Гра «Веселий м'ячик»

Сергій і Катерина Железновы

(вправа на великі рухи рук і всього тулуба)

Дитина разом з дорослим виконує рухи відповідно до тексту.

У процесі гри по черзі використовуються обидві руки, що сприяє активному руху всього тулуба.

Ось він кульку маленький смішний,

Хоче цей кулька пограти з тобою.

Він летів, він летів, на твою голову сів...

Він летів, він летів, і на твій животик сіл...

Він летів, він летів, і до тебе на ніжки сіл.

Він пострибав на ногах, а потім раптом луснув - БАХ!

 

Логопед: Молодець, (ім'я дитини). Весело ми пограли з м'ячиком. Кішка «Мяу», тобі сказала. Кішці сподобалося.

А зараз знову подивимося в скриньку. Відкрий його.

Дитина відкриває скриньку, логопед дістає дві картинки з зображенням кішки і собаки.

Подивися, хто це?

Логопед показує картинку кішки.

Це кішка. Давай скажемо разом: кішка.

Як говорить кішка? «Мяу» говорить кішка. «Мяу».

Давай скажемо разом: «няв».

Логопед показує картинку собаки.

Це собака. Давай скажемо разом: собака.

Як каже собака? «Гав» говорить собака. «Гав».

Давай скажемо разом: «гав».

Логопед кладе перед дитиною дві картинки із зображенням кішки і собаки.

Покажи, де кішка.

Як говорить кішка?

Покажи, де собака.

Як каже собака?

Молодець, (ім'я дитини).

Логопед: Давай подивимося, що ще принесла нам кішка. Відкривай скриньку. Подивись, що в ньому? Діставай.

Дитина відкриває скриньку і дістає мильні бульбашки.

Логопед: Це мильні бульбашки. Давай покажемо Кішці, як ми вміємо пускати мильні бульбашки.

 

Дихальна гімнастика «Подуй сильніше»

Вправа на формування довгого вдиху і видиху, посилення спрямованої повітряної струменя (3-4 рази)

 

Логопед: Дивись, (ім'я дитини), які красиві кульки.

Логопед показує, як правильно видувати мильні бульбашки.

Потім пропонує дитині подути в кільце, вмочивши його в мильний розчин.

Дитина під контролем дорослого виконує запропоновані дії.

 

Якщо дути посильней,
Буде багато бульбашок!
Раз, два, три, чотири, п'ять,
Ні за що їх не зловити.

Л.Гуляева

Логопед: Молодець, постаралася (ім'я дитини). Багато красивих кульок.

 

3. Заключна частина

Логопед: Який чудовий скриньку. Скільки в ньому цікавого.

А хто приніс скриньку?

Відповідь дитини: Кішка.

Якщо дитина не може відповісти, логопед пропонує повторити разом з ним: кішка.

Логопед: А як говорить Кішка?

Відповідь дитини: Мяу.

Якщо дитина не може відповісти, логопед пропонує повторити разом з ним: «няв».

Логопед: Молодець, Кішці сподобалося грати з тобою. І тому вона дарує тобі мильні бульбашки. Будеш грати з ними вдома з мамою. Давай скажемо Кішці спасибі. Спасибі, Кішка.

Логопед пропонує дитині попрощатися з Кішкою, погладити її.

 

Список використаної літератури:

1. Гришвина О.В., Пузыревская Е.А., Сочеванова Є.В., Ігри-заняття з дітьми раннього віку. - М.: Прсвещение, 1988.

2. Нищева Н.В. Весела артикуляційна гімнастика. - СПб.: Дитинство-Прес, 2010.

3. Пегора К.Л., Пантюхина Г.В., Голубєва Л.Г Діти раннього віку в дошкільних установах. - М: ВЛАДОС, 2003.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.