Свіжі публікації




Конспект подгруппового логопедичного заняття на тему
«Подорож в підводний світ»

Тема: Подорож в підводний світ.

Етап: Автоматизація звука «Р» у прямому і зворотному складі, слові з прямим і зворотним складом.

Освітня мета: закріплювати вміння правильно вимовляти звук «Р» ізольовано, в зворотному і прямому складі, слові з зворотним і прямим складом. Вправляти дітей у виділенні гласного звуку, який перебуває на початку, середині, кінці слова, використовуючи прийом інтонування.

Корекційно-розвиваючі мета: розвивати слухову та зорову пам'ять, фонематичні сприйняття, дрібну моторику.

Виховні завдання: формувати навички самоконтролю і взаємоконтролю, формувати доброзичливе ставлення один до одного, уміння взаємодіяти в колективі.

Матеріал: костюм водяного, губки Боба, зображення Нептуна, дельфіна, риб, морського коника, складові таблиці, Д.І. «Чарівні дрібнички», «Підводні старти»; «Запам'ятай і назви», предметні картинки зі звуком «р», індивідуальні картки з зображенням букви «р» і напрямком штрихування, схеми із зображенням дуги, кільця, прапорця, фітболу, мушлі.

 

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Логопед: Здрастуйте, хлопці! Сьогодні...

Лунає стукіт у двері і входить водяний.

Водяник: добрий вечір, дорогі друзі! Я прошу вашої допомоги. Цар Нептун захворів, потрібно зібрати чарівні різнокольорові водорості, тоді він одужає. Будь ласка, допоможіть! Для цього нам потрібно відправитися в підводне царство і пройти всі випробування підводних мешканців. Згодні?

Діти: Так.

Під чарівну музику діти потрапляють у підводне царство.

 

2. Випробування від морського коника. Гра «Які звуки змінилися?»

Логопед: Послухайте уважно, було слово «МАК», а стало «РАК». Які звуки змінилися?

Мушка - мурка

Кіт-рот

Ситий-сир

Логопед: Який звук є в словах «рак», «Мурка», «рот», сир»?

Після виконання завдання діти отримують водорості червоного кольору.

 

3. Випробування від рибок. Уточнення артикуляції звуку Р. Характеристика звуку.

Опис артикуляції: Рот відкритий. Широкий кінчик язика знаходиться за верхніми зубами і тремтить.

Характеристика звуку: приголосний, дзвінкий, твердий. Діти аргументують свої відповіді.

Діти отримують водорості помаранчевого кольору.

 

4. Випробування від дельфіна. Ізольоване вимовляння звуку Р.

Гра «Чарівні дрібнички». Діти встають навколо дельфіна, навколо якого закріплені різнокольорові стрічки. Кожна дитина закручує стрічки і одночасно вимовляє звук Р, все ближче підступаючи до дельфіна.

Діти отримують водорості жовтого кольору.

 

5. Випробування від раку. Читання складів зі звуком Р з урахуванням зазначеного напряму.

Напрямки читання: зверху-вниз, зліва-направо, знизу-вгору.

Складова таблиця № 1

АР ОР УР ЫР ІР

УР АР ОР УР ЫР

ІР УР ЫР АР ОР

Складова таблиця № 2

РА РУ РИ РЕ РО

РО РИ РУ РА РЕ

РА РО РУ РЕ РИ

Складова таблиця № 3

ОРО УРІВ ОРО

ІРУ ЫРО АРО

АРА УРУ ЫРЫ

Діти отримують водорості зеленого кольору.

 

6. Випробування від губки Боба. Виділення голосних звуків у слові з використанням інтонування.

Губка Боб дає завдання - слово. Дитина интонируя, називає голосні звуки.

Слова: руки, баран, кулі, кухар, ручка, сорочка, рибалки, кукурудза, олівець.

Діти отримують водорості блакитного кольору.

 

7. Фізкультхвилинка.

Аеробіка з губкою Бобом.

 

8. Випробування від губки Боба. Автоматизація звука «Р» у словах.

Гра «Підводні старти».

Відтворення ряду слів з одночасним виконанням рухів (зазначаються на схемах). Схеми із зображенням фітболу, дуги, прапорця, баскетбольного кільця.

Наприклад, дитина вибирає схему із зображенням дуги, пролазить під дугу і одночасно повторює три слова.

Ряд слів для запам'ятовування і відтворення:

  • Самовар, карта, сокира
  • Катер, килим, північ
  • Комар, кефір, помідор
  • Номер, вітер, шар
  • Кавун, артист, армія
  • Рама, робота, радіо, струмок
  • Веселка, ракета. Рослина, рись
  • Мурахи, спека, дітвора, воробей
  • Раю, Тамара, Юра, Рома
  • Носоріг, кенгуру, кукурудза, сир.

Діти отримують водорості синього кольору.

 

9. Випробування від губки Боба. Автоматизація звука «Р» у словах. Розвиток зорової пам'яті.

Дітям видаються картки з зображенням 5 предметів, у назві яких є звук «Р». Дитина запам'ятовує послідовність розташування предметів на картці, попередньо назвавши їх. На запам'ятовування дається 15 секунд, потім картки перевертаються. Дитина повинна пригадати назви картинок і їх послідовність.

 

10. Випробування від Водяного. Штрихування контурного зображення літери «Р». Розвиток дрібної моторики.

Індивідуальне завдання. У кутку кожного аркуша вказано напрямок штрихування.

Напрямки штрихування. Зліва-направо, зверху-вниз, снузу-вгору і т.д.

Діти отримують водорості фіолетового кольору.

 

11. Підведення підсумку. Рефлексія.

Діти виліковують Нептуна і отримують в подарунок черепашки. Черепашки вибирають самі в залежності від настрою.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.