Свіжі публікації




Сценарій активизирующего спілкування на тему «Чайна посуд»

Мета: розвиток вільного спілкування дітей різного віку з дорослим по темі «Чайна посуд».

Інтеграція освітніх галузей:

  • «комунікація»,
  • «пізнання»,
  • «художня творчість»,
  • «читання художньої літератури».

Завдання:

Освітні завдання:

  • Активізувати і розширювати словник прикметників по темі.
  • Збагачувати активний словник дітей словами: пара, сервірувати, порцеляновий.
  • Закріплювати знання про чайній посуді, її призначення;
  • Продовжувати вчити дітей узгодження прикметників і іменників в роді.
  • Продовжувати вправляти дітей в освіту відносних прикметників, що позначають матеріал, з якого зроблений предмет.

Розвиваючі завдання:

  • Розвивати зв'язне мовлення дітей, спонукаючи їх міркувати, використовуючи складнопідрядні речення.
  • Розвивати у дітей вміння орієнтуватися на закінчення слів при узгодженні прикметників і іменників в роді.
  • Розвивати: моторику пальців рук; пам'ять, сприймання, увагу, мислення.
  • Розвивати вільне спілкування в процесі формування композиції з простих предметів.
  • Продовжувати розвивати у дітей навички конструктивної діалогічної взаємодії.

Виховні завдання:

  • Виховувати у дітей в процесі спільної діяльності почуття колективізму, готовність прийти на допомогу.
  • Виховувати бережливе ставлення до посуд, бажання утримувати її в чистоті.

Словникова робота: пара, чашка, чайник, стакан скляний, порцеляновий.

Попередня робота:

  • розглядання посуду під час прийому їжі, чергування.
  • читання казок К.Чуковского «Муха-Цокотуха», «Федорина горі», російської народної казки «Лисиця та глечик».
  • відгадування і розучування загадок про посуді,

Індивідуальна робота: Настя - узгодження іменника з прикметником, Гриша - скочування в кульку пластиліну, ковбаску, равлика.

Обладнання заняття: предмети для гри в «Магазин посуду», демонстраційні картинки - посуд, ноутбук;

Матеріал для творчих робіт: малюнки чайної посуду, пластилін, дошка для ліплення, блискітки, ганчірочки для рук.

Хід:

Організаційний момент: Діти старшої групи разом з вихователем після сніданку запрошують малечу до себе в гості. У групі діляться на пари за допомогою гри «Збери картинку за кольором». Розділившись на пари - знайомляться один з одним, старші діти запрошують малюка разом пограти.

Основна частина:

1 частина:

В:- Хлопці. Сьогодні я вам пропоную пограти зі мною в ігри. Діти групи «Зірочки» для вас приготували картинки. Передайте їх дітям. Подивіться і скажіть, що і якого кольору зображено на вашій картинці (узгодження іменника з прикметником). Узагальнення роблять діти молодшого віку.

Ви все правильно сказали і впоралися із завданням.

В: - Хлопці, послухайте уривок з вірша:

Вихователь пропонує дітям послухати уривок з вірша К.І. Чуковського «Федорина горі». (в грамзапису)

Скаче сито з полів

а корито по лугах:

За лопатою мітла

Уздовж по вулиці пішла.

Сокири, сокири

Так і сиплються з гори.

Испугалася коза,

Растопырила очі:

"Що таке? Чому?

Нічого я не зрозумію".

В: - Хто з вас здогадався, з якого вірша уривок. ("Федорина горі")

Хто скаже автора? (К.І. Чуковський).

Входить Федора (дитина старшої групи)

- Ай яй-яй, ой-їй-їй, Воротитеся додому.

Вихователь: Хто це до нас завітав (Федора). Що ти втратила, Федора? Кого кличеш?

- Я не помила посуд,

я посуд занапастила

і втекла від мене

посуд мила моя,

Худо, худо мені Федорі.

Допоможіть, діти, чи що?

- Вихователь. Що будемо робити, хлопці? (дає дітям можливість висловитися)

А ти Федора посидь і на діток подивися.

Позначення теми: Сьогодні, діти, ми поговоримо про чайній посуді.

2 частина:

Ст. - гра «Збери посуд». (розрізні картинки)

На столах у вас лежать розрізні картинки. Треба допомогти Федорі. Зберіть і подивіться, який предмет у вас вийде. (діти розповідають, що і якого кольору вони зібрали. Для чого потрібен цей предмет).

Гра «Магазин посуду» (чайна посуд різна за величиною, з різних матеріалів)

Аріша, покажи, як треба бути ввічливим покупцем. (2-3 дитини купують посуд).

В: - Скажіть діти, що ви купували в магазині? Всі предмети були однакові?

Пропоную вам ще одну гру.

Гра: «Знайди відмінності?»

1. Чим склянку відрізняється від гуртки?

2. Чим гуртка відрізняється від чайної чашки?

3. Чим відрізняється чайна ложка від їдальні? (Чайна ложка коротше і не така глибока).

4. Чому ложка не може виконувати роботу вилки? (у ложки немає зубчиків, як у вилки, ложка кругла, ложкою черпають, а наколюють виделкою і піддягають їжу).

Міні - підсумок: Ви хлопці молодці, багато знаєте про чайній посуді. Ми сьогодні грали в ігри «Збери картинку», «Магазин посуду», «знайди відмінності». Але Федорі дуже погано без посуду. Всі разом спробуємо їй допомогти. У нас є посуд, її прикрасимо, вберемо і Федору здивуємо. Сідайте за столи зі своїми друзями. Старші діти розкажуть і покажуть, що треба зробити.

3 частина:

Методом пластилинографии і декорування з блискіток прикрасити посуд:

(чашка, блюдце, чайник, заварювальний чайник, цукорниця, самовар).

Підсумок заняття: хлопці, сьогодні ми допомогли Федора Єгорівні знайти свій посуд.

Послухайте, що вона вам скаже.

Ф: «Велике спасибі, хлопці. Тепер я знаю все про чайній посуді. Буду берегти, мити, любити свій посуд. Ви дуже мені допомогли.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.