|
Сценарій спільного заходу з батьками по ручній праці «Очманілі ручки»
«Створення дерева у формі серця в техніці торцювання»
Інтеграція освітніх галузей: Соціалізація, комунікація, пізнання, художня творчість, музика, фізична культура.
Мета: сприяти формуванню партнерських дитячо-батьківських відносин.
Завдання:
- створення згуртованого дитячо-дорослого творчого колективу;
- активізація та збагачення виховних умінь батьків, підтримка їх впевненості у власних педагогічних можливостей;
- розвиток практичних умінь роботи з різними матеріалами і технікою торцювання;
- створення позитивної емоційної атмосфери у спільній творчості.
Словникова робота: торцювання, торцювання, зім'яти, прокрутити, приклеїти.
Матеріал: деревце у формі серця (пропонується заготівля); гофрований папір (червона, рожева темна, рожева-світла, біла - заготовки у вигляді квадратів 15х15мм); шпажки для шашлику (для інструменту роботи); баночка з-під йогурту/сметани + тканина; будівельний гіпс; клей ПВА
Хід заходу.
Вступна частина.
Звучить мелодія пісні В.Шаинского «Разом весело крокувати». До групи входять діти з батьками, встають в коло в центрі групи.
Вихователь:
- Дорогі діти, мами, бабусі, сестри скоро настане чарівне романтичне свято - День Всіх Закоханих! Для самих близьких хочеться зробити сюрприз, а сюрприз, виготовлений своїми руками - дуже дорогий подарунок. Я пропоную вам разом зробити чудове деревце - серце. Шановні дорослі, сьогодні Ви будете працювати разом з вашими дітьми, що дозволить вам краще пізнати дітей, порадіти спільно виконаної підробці.
Сьогодні ми будемо створювати виріб за допомогою одного з видів паперового рукоділля. Ця техніка називається - торцювання. Таку назву техніка отримала за об'ємного елементу - «торцювання» (показ педагога). З допомогою торцювання можна створювати різні дивовижні об'ємні картинки, листівки, мозаїки.
Основна частина.
Учасники заходу сідають за столи, знайомляться з матеріалами для діяльності. Включається музика Ст. Шаїнського «Від посмішки».
Вихователь:
- Пропоную вам уважно послухати алгоритм виконання роботи, а потім домовитися і розподілити обов'язки.
Алгоритм виконання роботи: /Вихователь: супроводжує розповідь показом основних дій/
- перед початком роботи розгляньте заготовку-сердечко і домовтеся, який візерунок ви виберіть;
- потім ви приступаєте до роботи: тупий кінець (торець) палички ставимо на паперовий квадратик, сминаем папір і прокатуємо паличку між пальцями;
- приклеюємо трубочку - торцовочку до заготівлі;
- виймаємо паличку;
- Приклеюючи торцювання, пам'ятайте, що чим щільніше один до одного ви розмістите їх на поверхні виробу, тим пухнасті і акуратніше воно буде виглядати. Приступаємо до роботи.
Вихователь підходить, радить, пояснює, відповідає на питання, підбадьорює посмішками, заохочувальними жестами підтримує прояв творчості.
Використовуються прислів'я:
- Справа майстра боїться.
- Терпіння і труд все перетруть.
Вихователь:
- Давайте зробимо паузу і пограємо.
Фізкультхвилинка: (Повторюємо рухи по тексту)
Руки вгору піднімаємо,
А потім їх відпускаємо.
А потім їх розгорнемо,
І до себе скоріше притиснемо.
А потім швидше, швидше,
Плескай, ляскай веселіше.
Вихователь:
- Молодці! Ви закінчили оформляти сердечко. Зараз ми повинні зробити деревце з сердечка, для цього візьміть ткати і баночку, задрапіруйте баночку тканиною, а потім, притримуючи тканина, наповніть баночку сумішшю з гіпсу. Вставте сердечко на шпажці в баночку і якийсь час притримуйте.
- У вас на столах є стрічки, новорічний дощик, конфетті, використовуючи це, прикрасьте своє дерево-сердечко.
По закінченні роботи сердечка переносяться на підготовлені столи, покриті блакитною тканиною.
Заключна частина.
Вихователь:
- Дякую вам за роботу! У вас вийшли чудові роботи, я думаю, що ці чудові сердечка зігріють будь-якого, кому ви захочете їх подарувати.
- Я дякую всіх учасників нашого заходу. Мені було приємно з вами спілкуватися, ми разом дарували один одному посмішки, сміялися і чудово провели час. А чудові сердечка ще довго будуть нагадувати нам про це.
Читайте також: