Свіжі публікації




Конспект безпосередньо освітньої діяльності дітей старшого дошкільного віку на тему «День знань правил дорожнього руху»

освітня область «Безпека»

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавальна, музично - художня.

Мета. Навчання дітей правилам безпечної поведінки на вулицях і дорогах.

Завдання:

1. Освітні:

- Закріпити правила безпечного руху пішоходів на вулиці.

- Закріпити знання про дорожніх знаках, роботі світлофора.

- Довести до свідомості дітей, до чого можуть привести порушення правил дорожнього руху.

2. Розвиваючі.

- Розвивати активність дітей у спільної та індивідуальної роботи.

- Розвивати спритність, силу, швидкість в іграх, естафетах.

3. Виховні.

- Виховувати увагу, зосередженість, чуйність, дружнє взаємовідношення, доброзичливість, бажання прийти на допомогу, сприяти створенню радісного емоційного настрою у дітей.

Попередня робота:

Бесіда за малюнками із зображенням вулиці і закріплення правил поведінки пішоходів на вулиці; спостереження за роботою світлофора; НСД по темі бесіди, читання відповідних теми творів, заучування віршів, загадок, прислів'їв; спостереження за рухом на дорогах (транспорту і пішоходів).

Матеріал: дорожні знаки: «Світлофор», «Пішохідний перехід», «Діти!», «Місце зупинки автобуса», «Пішохідна доріжка, «Велосипедна доріжка», «Рух на велосипедах заборонено», плакат «Діти і дорога»; кеглі, 2 обруча, 6 кубиків, 2 машини, кольорові олівці, папір білий, 2 стола.

 

Хід заходу

Входять діти, стають півколом.

Ведуча.

Скільки тут на гостей!

Скільки навколо друзів!

Всіх дівчаток і хлопчиків

Ми кличемо на конкурс - представлення

Під назвою «День знань

Правил дорожнього руху!»

Діти, сьогодні незвичайний день. Він буде дуже цікавим і захоплюючим і почнеться з зарядки.

1. Упр. «Автомобілі прокинулися»

И.п. Стійка, нахили голови вниз, руки за головою, лікті вниз; руки вгору - в сторони, підняти голову, прогнутися, повернутися в и.п.

2. Упр. «Заводимо мотор»

І.п. Стоячи, ноги нарізно, руки в сторону, поворот тулуба вліво і вправо з обертальними рухами кистей рук перед грудьми.

3. Упр. «Перевіримо ремені безпеки»

І.п. - стоячи ноги нарізно, руки вздовж тулуба. Нахили вліво - вправо, руки ковзають уздовж тулуба.

4. Упр. «Перевіряємо гальма»

І.п. Стоячи, руки за спиною. Виконуємо обертальні рухи стопою лівої і правої ноги по черзі.

5. Упр. «Поїхали»

І.п. основна стійка. Виконуємо ходьбу на місці, переходить у біг. Спокійна ходьба з глибоким вдихом і видихом (біп-біп-біп-біп.)

Сьогодні у нас будуть змагання і ми розділимося на команди.

Уявляю журі.

 

1. Привітання команд

2. Здрастуйте, Знайки! Як у вас справи?

Команда «Розумники» в гості до вас прийшла.

Наш девіз «На дорогах без аварій». Настрій - бадьорий.

Взаємовідношення - добре. «Знайкам» - привіт!

3. Здрастуйте «Розумники». Як у вас справи? Ми нашу команду уявімо зараз. Ми «Знайки».

Подивіться на нас!

Наш девіз «Правила дорожнього руху, всім знати без винятки!». «Розумникам» привіт!

Яка команда краще знає правила дорожнього руху, ми дізнаємося в ході нашої конкурсної програми.

 

2. конкурс «Перехрестя загадок»

1. Тягнеться нитка серед полів петляючи

Лісом, перелісками, без кінця і краю

Ні порвати її, ні змотати в клубок. (Дорога)

 

2. Три моїх чарівних очі

Керують усіма відразу

Я Моргну - підуть машини.

Встануть жінки, чоловіки. (Світлофор)

 

3. Не літає, не дзижчить.

Жук по вулиці біжить

І горять очі жука-

Два блискучих вогника. (Автомобіль)

 

4. Цей кінь не їсть вівса.

Замість ніг-два колеса

Сядь верхи і мчись на нім

Тільки краще права кермом. (Велосипед)

 

5. Ця зебра на дорозі

Не біжить, не скаче

І, хоча по ній всі ходять

Вона зовсім не плаче. (Пішохідний перехід)

 

6. Дуже потрібен він в дорозі

Де дорогу перейти

Він розповість, «що» і «як»

Звати його (Дорожній знак).

 

Пауза: читання віршів про правила дорожнього руху.

Журі підводить підсумки.

- Хлопці, а ви знаєте, що допомагає регулювати рух машин і пішоходів на вулиці?

- Звичайно ж, світлофор.

А що означають сигнали світлофора?

(червоний - стій! Жовтий - чекай! Зелений - проходь!)

Давайте, послухаємо Поліну вона прочитає вірш С. Михалкова «Світлофор».

Якщо світло запалилося червоне

Значить рухатися небезпечно.

Жовтий світло - предупрежденье

Чекай сигналу для руху.

Світло зелений говорить!

«Проходьте шлях відкрито!»

 

Діти співаю пісню «Світлофор»

1. Допомагає з давніх пір

Пішоходам світлофор

Він нам подає сигнал

Чекати чи йти вперед.

Приспів: Світлофор, світлофор-

Наш помічник з давніх пір!

 

2. Якщо спалахне червоний світло,

Значить, переходу немає,

Якщо жовтий - стій і жди,

А зелене світло - йди!

 

3. Конкурс «Абетка пішохода»

1. На який сигнал світлофора ви будите переходити проїзну частину (зелений).

2. Хлопці, ви відразу вийдіть на дорогу, коли загориться зелене світло? (Ні, ми подивимося спочатку всі машини зупинилися).

3. Назвіть загальна назва вантажних і легкових автомобілів (транспорт).

4. Місце для очікування маршрутного транспорту (зупинка).

5. Як називаються люди, які їдуть в автобусі (пасажири).

6. Як називаються люди, які йдуть пішки (пішоходи).

7. Як називається частина вулиці, по якій повинні ходити пішоходи (тротуар).

8. Де пішоходи повинні переходити вулицю? (за пішохідним переходом).

 

Музична пауза - гра «Світлофор».

Журі підводить підсумки.

- Я запрошую вас танцювати. Подивлюся, які ви уважні. Якщо побачите зелений сигнал світлофора - танцюйте веселіше, якщо жовтий - стоп! Танцюйте на місці, ну а якщо червоний - погрозите один одному пальцем: «не Можна йти вперед!»

 

4. Конкурс «Дорожні знаки»

Перевіримо, як діти знають дорожні знаки (кожна команда називає по 3 дорожніх знаки).

 

5. Гра-естафета

«Побудуйте пішохідний перехід і зберіть світлофор»

 

6. Конкурс «Знавці дорожніх знаків»

Заготовлюються картки, олівці. На картках хлопці повинні замалювати дорожні знаки, дізнатися їх.

1. Рух на велосипедах заборонено.

2. Місце зупинки автобуса.

3. Пішохідний перехід.

4. Рух пішоходів заборонено.

5. Попереджувальний знак «Діти».

6. Пункт першої медичної допомоги.

 

7. Гра-естафета «Порушники!»

Розставляють кеглі і діти ведуть машину змійкою навколо кеглів.

- Хлопці, зверніть увагу на знак.

 

8. Гра-естафета «Автобус»

Водій в обручі «автобусі» під'їжджає до зупинки, кожен раз підсаджуючи в автобус по одному пасажиру, поки не перевезе всіх. Чий автобус швидше?

- Отже, наш день знань правил дорожнього руху підійшов до кінця.

Діти співають фінальну пісню.

Журі підводить підсумок.

1. Нічого на світі краще немає,

Чим бродити друзям по білому світу

Тим, хто знає правила дороги

Не загрожують ні травми, ні тривоги (2рази)

 

2. Якщо ти знаєш види транспорту,

То під них ти потрапляєш рідше

Обійдеш автобус ти як треба

І не зустрінеш жодної перешкоди (2рази)

 

3. Вийдеш ти на смугу руху

Не забудь про правила руху

Якщо ж знаки нас попереджають,

Значить, нас вони оберігають (2 рази).

 

Всі разом кажуть:

І дитина і батько

Пішохід чи водій.

Знати повинні без винятку

Правила дорожнього руху.

Слово журі



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.