Свіжі публікації




Конспект заняття-екскурсії в старше-підготовчій групі по розділу «Дитина і навколишній світ» по темі: «Сталеві крила» з використанням технології діалогового навчання та інформаційних технологій навчання

Мета: Формування у дошкільників духовних цінностей: почуття любові до Батьківщини, гордості, поваги до людей військових професій - захисникам Вітчизни.

Завдання:

Виховні:

- виховувати патріотичні почуття, повагу до минулого, інтерес до історії своєї країни;

-виховувати почуття гордості за свій народ, за свою армію, бажання бути схожими на сильних, сміливих російських воїнів.

Розвиваючі:

- розвивати зв'язне монологічне та діалогічне мовлення;

- розвивати пам'ять, мислення.

Навчальні:

- збагатити знання дітей про світ відкриттів і винаходів;

- продовжувати формувати уявлення дітей про професії льотчика;

- продовжувати знайомити дітей з героями - льотчиками.

Матеріали та обладнання: слайди, крила, макети та вироби літальних апаратів, парашут, атрибути льотчика, муз. «Вставай, страна огромная», музика О.Фельдмана «Величезне небо», пісня: «Наша Армія» (муз. М. Протасов).

Методи і прийоми: технологія діалогового навчання та інформаційні технології навчання, пояснювально-ілюстративний метод навчання (словесні і наочні); прийоми (повідомлення, опис, інструкції, постановка питання, показ наочного об'єкта, голосова та емоційна модуляція).

 

Хід заняття:

Вихователь. Багато тисячоліть люди дивилися на небо, в блакитну безодню, на яскраві зірки, і мріяли, що коли-небудь їм вдасться здійснити свою мрію навчитися літати, подібно птахам.

Вихователь. Як ви думаєте, на таких крилах чи можу я злетіти в небеса? (в-ль показує макет крил) (Відповіді дітей).

З'являється слайд із зображенням людини з крилами.

Вихователь. Стародавні винахідники робили великі крила з паличок і тканини. Вони забиралися на високі дзвіниці, прикріплювали крила на спину і стрибали вниз. Навіть існує міф про Дедала і його сина Ікара.

З'являється слайд із зображенням Ікара і Дедала.

Діти розповідають міф.

2. Так хлопці, це сталося багато років тому час йшов, люди не залишали думка про політ, з'являлися нові, більш досконалі апарати.

Вихователь підводить дітей до виставки літальних апаратів.

Вихователь. Хлопці, а які літальні апарати ви можете назвати?

Діти. Повітряна куля, дирижабль, планер, літаки, вертольоти і т.д.

Вихователь. Правильно хлопці, спочатку люди навчилися підніматися в повітря на повітряній кулі.

Вихователь. Чому ж він злітає? (Його наповнюють димом від багаття або газом, який легше за повітря.)

Вихователь. Але куля летить туди, куди дме вітер. А чоловік хотів сам вибирати, куди йому летіти. Багато довелося попрацювати вченим і інженерам, поки вдалося створити особливі машини, літаки.
Вихователь. А хто може розповісти, як влаштований літак? (У літака є мотор, крила і пропелер, хвіст і місце для розміщення людей.)

Вихователь. Перші льотчики літали на простих і зовсім маленьких літаках. Їх іноді використовують в наш час. Для чого? (Він розкидає з повітря добрива на поля, допомагає лісникам гасити пожежі, доставляє геологів до непрохідних місцях або рятує їх з таких місць.)

Вихователь. А що це за величезні літаки? (пасажирські) в них містяться і перевозяться сотні пасажирів і дуже важкі вантажі.

Вихователь. Часто роботу роблять не звичайні літаки, а особливі - без крил. (Вертольоти, у них зверху величезний гвинт. Вертоліт може приземлитися в будь-якому місці. Йому не потрібен аеродром.)

Вихователь. Ще є літаки, які сідають прямо на воду.

3. Вихователь. Хлопці, а я ще бачу цікавий предмет на нашій виставці. Його і літальним апаратом не назвеш.

Парасолька є, весь білий - білий,

Він великий і дуже сміливий.

Він літає по повітрю,

З хмар людей спускає. (Парашут.)

Вихователь. Як ви думаєте, для чого парашут використовують? (Відповіді дітей.)

Правильно хлопці. А ви знаєте, якої форми парашут (круглий). Щоб парашут плавно приземлився, і його не розгойдували з боку в бік, у вершині купола розташовується спеціальний отвір, через яке добре проходить повітря.

А зараз перевіримо, чи так це.

Вихователь пропонує дітям пограти з парашутом.

4. Вихователь. Давайте, хлопці, сядемо, поговоримо про героїчну професію льотчика. (Муз. «Вставай, страна огромная».)

Вихователь. Наступали страшні часи, вороги намагалися захопити нашу землю і тоді на захист Батьківщини вставали все. Під час війни було скоєно багато героїчних подвигів, багато воїнів стали героями. Але найбільше їх було серед льотчиків. Як ви думаєте, чому? (Відповіді дітей.)

З'являється слайди «Фотографії воєнних років».

Вихователь. Так, хлопці треба бути мужнім і безстрашним, щоб вести бій у повітрі. Ніхто ніколи не вимагав від льотчиків таранити противника. Це рішення винищувачі брали самі, коли бачили, що іншого способу знищити фашистський літак немає... І йшли на вірну загибель. Тарани були тільки в радянській армії, ворожа авіація таких випадків не знає...

Перший таран в кубанському небі здійснив 1942 року льотчик-інструктор А.І. Новгородський.

Вихователь. А яких ви, хлопці, знаєте героїв-льотчиків?

Слайди із зображенням льотчиків-героїв.

Розповіді дітей про льотчиків В.О.В. (А.Маресьев, Леонов та ін).

Вихователь. Народ пам'ятає про тих, хто загинув, захищаючи свою Батьківщину, зводять пам'ятники, іменами загиблих називають міста, вулиці, парки, створюють музеї.

5. Вихователь. Я пропоную вам відео-загадку «Назвіть пам'ятні місця нашого міста».

Слайд 1. «Зображення вічного вогню»;

Слайд 2. «Зображення алеї слави»;

Слайд 3. «Зображення пам'ятника морякам-кубанцям»;

Слайд 4. «Зображення пам'ятника армавирцам, загиблим у локальних війнах»;

Слайд 5. «Зображення літака близько АВВАКУЛа».

6. Вихователь. Ви можете сказати, де знаходиться цей літак? (Відповіді дітей.) Так, хлопці, в нашому місті є льотне училище. Раніше воно називалося «Армавірська військова авіаційна школа пілотів. У воєнні роки наша школа посіла перше місце за підсумками навчально - бойової підготовки. А потім довгі-довгі роки училище випускало велику кількість учнів.

Вихователь. Кого воно виховує?

Діти. Льотчиків, пілотів, захисників, військових.

Вихователь. Як ви думаєте, хто може стати льотчиком? (Відповіді дітей. Серед випускників льотного училища 200 генералів і багато заслужених військових льотчиків.

Вихователь. А в наш мирний час може льотчик стати героєм?

Розповідь дітей про Рассохине. Музика О.Фельдмана «Величезне небо».

Вихователь. Так, хлопці і в наш мирний час дуже багато героїв-льотчиків. Вони захищають повітряні кордони, перехоплюють шпигунів і випробовують нові літаки, підкорюють космос. Втілилися в реальність давні мрії людства.

7. Вихователь. Ми з вами створили міні-музей атрибутів льотчика. Я пропоную пройтися по цьому музею і розповісти гостям про наші знахідки.

Подорож по музею (розповіді дітей).

- Форма;

- Планшет;

-Портупея;

- Ракетниця;

- Медалі.

- Так, хлопці, ось наша головна зброя в армії - мужність, відвага, честь і доблесть солдата, воїна.

Пісня: «Наша Армія» (муз.М. Протасов).

Вихователь. Ми сьогодні поговорили про героїчної професії льотчика, згадали їх імена. Я вірю, що наші діти ростуть справжніми захисниками, і ми будемо пишатися вами.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.