Свіжі публікації




Екскурсія в міні-музей «Народні промисли» з подальшим малюванням

(вихованці 5-6 років)

Освітня область: «Художня творчість».

Тема: «Димковський кінь».

Цілі:

Освітні:

Сформувати знання про особливості розпису іграшок, колориті, основні елементи візерунка.

Розвиваючі:

Ініціювати декоративне оформлення виліплених фігур - прикраса елементами декоративного розпису (колами, плямами, крапками прямими лініями штрихами). Звернути увагу на залежність візерунка від форми виробу. Удосконалювати техніку малювання гуашевими фарбами малювати кінчиками кисті на об'ємній формі, повертаючи і розглядаючи її з усіх сторін. Виховувати інтерес і естетичне сприйняття до народного мистецтва.

Виховні:

Розвивати інтерес до вивчення народних промислів, підсилюючи сприйняття через народний фольклор, знайомство з давніми обрядами.

Прищеплювати любов і повагу до праці народних майстрів.

Попередня робота: знайомство з декоративним розписом дымковских майстрів; ліплення і вибілювання дымковского коня з глини; малювання в художньому альбомі «Димковская іграшка».

Матеріали, інструменти, обладнання.

Виліплені вироби (коні); дидактичні ігри: «Музична палітра», «Фарби Дымкова», «Контрастні кольори»; гуаш, пензлі різних розмірів, пробки, ватні палички, серветки, стаканчики з водою.

Літературний ряд: «Ярмарок», «Глиняне диво» Е. Попової.

Музичний ряд: руська народна музика «Карусель»,

П. І. Чайковський «Камаринская» із збірки «Дитячий альбом», російська народна пісня «Калинка», Стравінський «Петрушка», фрагменти «Голоси тварин і птахів» (іржання коней).

Зоровий ряд: макет каруселі, дымковские іграшки, картина зимового дымковского пейзажу, малюнки - варіанти візерунків на конях, таблиці з картинним планом,

 

Хід заняття

1. Екскурсія в музей

Вихователь:

- Сьогодні ми прийшли в музей декоративно-прикладного мистецтва, щоб поговорити про незвичайні іграшки, а от де їх виготовляють, ви можете здогадатися, якщо уважно прослухаєте мій розповідь (оповідання за дымковским пейзажам).

Їли сплять біля большака в інеї сивому,

Сплять дерева, спить річка, скута льодом.

М'яко падає сніжок, вється блакитний димок.

Дим з труб йде стовпом, точно в серпанку все кругом.

Блакитні дали і село велике,

Може здогадалися, як його назвали? (Дымково - скажімо хором)

 

Вечора взимку довжини і ліпили з глини

Всі іграшки непрості, а чарівно-розписні.

Виліпили півня, і звичайно індика

Ось ведмідь з гармошкою - потанцюй трошки.

Свинка Ненила, качечка красива,

Тут та бариня краса - подивіться, яка!

Ось і Ваня, ось і няня

Не іграшки - диво прямо.

- А як називаються ці іграшки? (дымковские).

- Як ви здогадалися, що це іграшки з Дымкова?

(Виліплені з глини, прикрашені кільцями, крапельками, кружечками, прямими лініями і пересічними.)

Білосніжні, як берізки, кружечки, клітинки, смужки -

Здавалося б, простий візерунок,

Але відвести не в силах погляд!

І пішла про Дымкове слава, заслуживши на це право,

Кажуть про неї всюди дивного дива

Поклонімося не раз.

Про дымковской іграшці поведемо розповідь:

Карусель

Ось дивіться, карусель, щоб було веселіше

Подивіться-но, порожня

Не вистачає тут поки....

- Кого не вистачає на каруселі?

Прослухайте музичну загадку і

Дізнаєтеся відгадку (прослуховування фрагменту - іржання коней).

- Який дымковской іграшки тут немає? (Дымковского коня.)

А адже кінь був найпершою дымковской іграшкою. Такий фігуркою люди зображали бога сонця - Ярило, улещували, щоб сонечко яскравіше гріло і допомагало багатий урожай вирощувати.

Коня ліпили з двома або трьома головами. Сам кінь був білим, з золотою гривою, на грудях його малювали червоне коло - символ червоного сонечка.

Побачили такі незвичайні фігурки дітлахи, дуже вже дуже вони їм сподобалися, і стали ними грати. З тих самих пір майстра Дымкова ліплять різні фігурки і прикрашають їх простими візерунками (показ іграшки).

- А якими фарбами майстри розписують іграшки? (Червоний, синій, блакитний, зелений, жовтий, помаранчевий, трохи коричневого і чорного.)

Дидактична гра «Підбери палітру»

- Веселі або сумні чи сумні це фарби?

- Чому? (Щоб дітям сподобалася і на ярмарку продати.)

- Палітра Дымкова - всі кольори яскраві, святкові, ошатні - жовтий, червоний, оранжевий, синій, зелений, золотий і трохи чорного, але він використовується лише для оформлення таких деталей, як носик, очки, копитця, хвостик, грива.

Показ і пояснення вихователя

- Зараз я запрошую всіх в художню майстерню, де вас чекають іграшки, і ми з вами можемо спробувати розписати і, як це роблять дымковские майстра.

Акуратно зафарбувати ніс, копита, хвіст, гриву, кінчиком пензля намалювати очі.

- А поки фарба сохне, допоможемо пальчикам згадати дымковские візерунки (жестової малювання під російську народну музику).

- Зазвичай всі дымковские конячки прикрашені колами і точками в різному поєднанні (запропонувати розглянути іграшки або малюнки). Візерунок на конячці йде зверху вниз - по ногах (простежує жест вздовж іграшки) та по тулубу. Смужки ми малюємо кінчиком пензля, кола, крапки, ватяними паличками і пробками.

Спочатку треба намалювати всі кола - це краще зробити пробкою і ватною паличкою, а потім поставити окуляри кіл навколо або уздовж вже намальованих рядів (супроводжуючий жест). Зверніть увагу на те, що і кольори і елементи візерунка поєднуються один з одним і повторюються у певній послідовності.

Самостійна робота з картинному планом.

Підсумок: А тепер, коли роботи готові ними можна прикрасити нашу карусель.

Гра: Ледве - ледве

Закрутилися каруселі

А потім, потім, потім

Все бігом, бігом, бігом.

 

Ось дивіться, карусель, щоб було веселіше

Ось він кінь ошатний,

Весь такий він ладний,

І у кожного коника розписані всі боки,

Всіх здивував нарядом

Гриву важливо розпустив.

Подивіться-но на хвіст

У нього зовсім не простий -

І у кожного коника хвіст і грива закручена.

Підсумок: Молодці хлопці. Сьогодні ми ще раз зустрілися з дымковской іграшкою, побували в майстерні і навіть стали дымковскими майстрами.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.