Свіжі публікації




Підсумкове комплексне корекційно-розвивальне заняття з дітьми підготовчої групи на тему:
«В гостях у гномів»

 

Мета: вирішення комплексу корекційно-розвивальних завдань за допомогою взаємодії спеціалістів, які працюють з дітьми з порушенням опорно-рухового апарату.

Освітні завдання:

1. Вправляти в різних видах ходьби з метою профілактики порушень постави та плоскостопості.

2. Розвивати навички взаимомассажа і дрібну моторику.

3. Розвивати темп, ритм, силу голосу, інтонаційну виразність мовлення.

4. Розвивати координацію мовлення та рухи з музичним супроводом і без музичного супроводу.

5. Розвивати почуття ритму, темпу в співі і музично-ритмічних рухах.

6. Закріплювати вміння грати на металлофоне, вміння грати в ансамблі з музичним супроводом

Виховні завдання:

1. Виховувати емоційну чуйність, вміння визначати та наслідувати емоційного стану героя.

2. Розвивати комунікативні здібності дітей.

Інтеграція освітніх галузей:

«Здоров'я», «Фізична культура», «Безпека», «Соціалізація», «Комунікація», «Музика».

 

Список літератури:

  1. Е.А. Аляб'єва «Корекційно-розвивальні заняття для дітей старшого дошкільного віку» - М, «ТЦ сфера», 2002р.
  2. Е.А. Аляб'єва «Логоритмические вправи без музичного супроводу» - М., «ТЦ сфера», 2005р.
  3. Т.Ю. Бардышева «Здрастуй пальчик» - р. Дмитрів, вид. Карапуз, 2001р.
  4. А.Є. Воронова. «Логоритміка в мовних групах в ДНЗ для дітей 5-7 років» - М., «ТЦ сфера», 2006 р.
  5. Е.А. Гомонова «Веселі пісеньки для малюків цілий рік» - Ярославль, Академія холдинг, 2000р
  6. О.М. Громова, Т.А. Прокопенко «Ігри-забави з розвитку дрібної моторики у дітей. 50 вправ з музичним супроводом» - М, 2001р.
  7. Журнал «Музична палітра» №1-2006, №3 - 2007, №6 - 2007р
  8. О.І. Крупенчук «Пальчикові ігри» (поліпшення координації руху, підготовка руки до письма).
  9. С.В. Крюкова, М.П. Слободяник «Дивуюся, злюся, боюся, хвалюся і радію» - М.Генезис, 2006р.
  10. І.С. Лопухін «Логопедія» (мова, ритм, рух) - СПб, Дельта, 2001р.
  11. В.М. Мінаєва «Розвиток емоцій дошкільнят» - М., АРКТИ, 1999р.
  12. Л.М. Смирнова «Логопедія (граємо зі звуками)» - М., Мозаїка-синтез, 2004р.
  13. Л.М. Смирнова «Логопедія при заїканні» - М., Мозаїка-синтез, 2006р.
  14. М.І. Чистякова «Психогімнастика» - М., Освіта, Владос, 1998.

 

Пояснювальна записка:

Діти з порушенням опорно-рухового апарату, як показує практика, невпевнені

в рухах, у них погано розвинене почуття ритму, координації рухів. Більшість дітей мають мовні порушення.

Тому ефективною формою взаємодії фахівців у роботі з дітьми є комплексні корекційно-розвиваючі заняття.

Даний вид занять допомагає педагогам не тільки ближче познайомитися з методами і прийомами роботи один одного, але і викликає великий інтерес у дітей. Заняття підпорядковані одній темі і є підсумком роботи педагогічних працівників за місяць.

1. Організаційний момент.

Вихователь: Діти, сьогодні ми познайомимося і пограємо з маленькими чарівними ляльками.

 

2. Логоритмическое вправа «Хто живе у лісі?»

Мета: розвиток інтонаційної виразності мовлення, координація слова і руху.

Вихователь: - Хто живе у лісі глухому?

Діти: - Гном! Гном! (плескають в долоні)

Вихователь: - У нього є борода?

Діти: - Так! Так! (киває головою)

Вихователь: - І манишка і жилет?

Діти: - Ні! Ні! (мотають головою вправо-вліво)

Вихователь: - Як він встає вранці?

Діти: - Сам! Сам! (показують рукою на себе)

Вихователь: - Хто з ним вранці каву п'є?

Діти: - Кіт, кіт! (імітують рухи кота)

Вихователь: - І давно він там живе?

Діти: - Рік! Рік! (показують вказівний палець)

Вихователь: - Хто з ним бігає в глушині?

Діти: - Миша, миша! (прикладають руки до щік, емоція подиву)

Вихователь: - Він вередує, так?

Діти: - Ніколи! Ніколи! (ритмічно плескають в долоні)

Діти: - Так! (руки вперед)

Вихователь: - Ви здогадалися, хто ці маленькі чоловічки?

 

Діти: - Гноми.

3. Загадка.

«Двоє жили під грибком,

А чотири під квіткою

А один веселий гном

Під березовим пеньком.

Скільки було гномів?»

(Сім гномів.)

 

4. Психологічний етюд «Зобрази настрій».

Мета: розширення уявлень дітей про емоції, розвиток міміки.

Вихователь: У кожного гномика свій характер. Один - сумний, другий - важливий, третій-сором'язливий, а інші веселі гномики, вони раді познайомитися з вами.

(Діти зображують емоційний стан героїв.)

 

5. Ходьба і бер (імітаційного характеру).

Мета: профілактика порушення постави і плоскостопості, розвиток виразності

рухів.

Вихователь: Ходять гномики теж по-різному:

- Перший гномик йде важливо - ходьба з високим підніманням коліна, руки за спиною

- Другий гномик тупотить - мандрівний крок, руки на поясі

- Третій гномик весело скаче - підскоки, руки вільно рухаються

- Четвертий гномик - любить ходити на п'ятах - ходьба на п'ятках, руки за голову

- П'ятий гномик черевики переплутав і йому незручно ходити - ходьба на зовнішній стороні стопи

- Шостий гномик ходить боком - боковий приставний крок

- Сьомий гномик весь час відстає - ходьба спиною вперед

Діти йдуть по залу один за одним.

 

 

6. Взаимомассаж «Працьовиті гноми»

Мета: розвивати навички взаимомассажа і дрібну моторику.

Вихователь: гномики дуже працьовиті, і за день встигають зробити багато справ.

Давайте покажемо, як вони працюють.

Люблять гномики працювати, Стискати - розтискати пальці рук

Їм на місці не сидиться.

Перший - по воду ходив, - Легко поплескують долонями по спині сусіда.

«Шльоп - шльоп, шльоп - шльоп».

Другий - кашу всім варив, - Виконують кругові рухи кулачками по спині сусіда.

«Пух - пух, пух - пух».

Третій гном білизна стирав: - Стискати і розтискати пальці рук, натискаючи на спину сусіда.

«Ось так, ось так».

А четвертий - полоскав: - Погладжують кистями рук вгору-вниз по спині сусіда.

«Ось так, ось так».

П'ятий гном дрова рубав: - Складеними долонями постукують по верхній частині спини сусіда.

«Ух - ух, ух - ух».

А шостий - пиляв дрова: - Виконують пиляльні руху ребром долонь по спині сусіда.

«Вжик - вжик, вжик - вжик».

Ну, а де ж був сьомий? - Здивовано розводять руки в сторони.

- Спав на купині під сосною! - Погладжують кистями рук вгору-вниз по спині сусіда.

Діти стають один за одним, виконуючи вправи на спині того, хто стоїть попереду.

 

7. Музично-дидактична гра «Капелюхи» (див. ж. «Музична палітра» №6-2007 р.)

Мета: розвиток комунікативних навичок.

Музичний керівник: Що гномики носять на голові? Тільки ваші капелюхи будуть незвичайні (хустки). Погуляємо в наших нових капелюхах.

 

8. Логоритмическое вправу з паличками (див. журнал «Музична палітра» №1-2006 р.)

Мета: розвиток почуття ритму, фантазії, координація слова і руху.

«Веселі палички»

Логопед: Улюблена гра наших гномиків «Веселі палиці». Давайте придумаємо, у що можуть перетворитися наші палички (спиці, рейки, роги, вушка, букви: Т, Л, Х, тощо)

«Раз, два, раз, - Діти ритмічно стукають паличками

Раз, два, раз-

Це буква «Х» у нас» - Зображують паличками букву «Х». і т.д.

«Ніжки»

Діти виконують вправу, сидячи на колінах, а діти з дисплазією кульшових суглобів,

стоячи за столами.

Логопед: - Ніжки, ніжки, ви крокували? - по черзі у повільному темпі стукають паличками по підлозі.

Діти: - Ми крокували, ми крокували.

Логопед: - Ніжки, ніжки, ви втекли? - по черзі стукають паличками по підлозі в швидкому темпі

Діти: - Ми бігли, ми бігли.

Логопед: - Ніжки, ніжки, ви стукали? - стукають паличкою об паличку

Діти: - Ми стукали, ми стукали.

Логопед: - Ніжки, ніжки, ви танцювали? - стукають кінчиками паличок один про одного

Діти: - Ми танцювали, ми танцювали.

Логопед: - Ніжки, ніжки, ви втомилися? - катають палички долонями по підлозі

Діти: - Ми втомилися, ми втомилися.

Логопед: - Ніжки, ніжки, відпочивали? - стукають паличками по підлозі в повільному темпі

Діти: - Відпочивали, відпочивали.

Діти: - І знову все починали. - стукають паличками по підлозі в швидкому темпі

«Скачіть, палички».

Діти сидять «по-турецьки», промовляють текст вірша, отстукивая ритм паличками.

- Ви скачіть, палички, - стукають паличками по підлозі по черзі

як сонячні зайчики.

- Стриб, стриб, - стукають паличкою об паличку

- Скок, скок. - одночасно обома паличками по підлозі

- Прискакали на лужок - стукають по підлозі по черзі

- Правою ніжкою - топ, топ, - правою паличкою стукають по підлозі

- Лівою ніжкою - топ-топ - лівої паличкою стукають по підлозі

- На головку сіли, - поставити «вушка» на голову

- Пісеньку заспівали. - стукають паличкою об паличку.

 

9. Дидактичний вправа «Розкажи скоромовку».

Мета: розвиток дикції, ритму, сили голосу.

Логопед: Гномики люблять промовляти скоромовки. Давайте покажемо, як ми вміємо промовляти скоромовки.

Логопед пропонує дітям протопать скоромовки в різному темпі, з різною силою голосу.

Дівчинки: «Наша доріжка - (крокують на ударний склад вперед; голосно)

Усипана горошком» (мандрівний крок на місці; тихо)

То ж назад.

Хлопчики: «Хороший пиріжок (крокують на ударний склад вперед; голосно)

Всередині сирок» (мандрівний крок на місці; тихо)

То ж назад.

 

10. Пісенька «Про смішинки» (слова і муз. Т.Э.Тютюнниковой) (див. ж. «Музична палітра», №3-2007 р.)

Мета: розвивати почуття ритму, координацію співу і руху, вміння грати на металлофоне

Музичний керівник: Діти, а ви знаєте, що лежить в кишеньках у гномиків? Я відкрию

вам невеличкий секрет. У кожного гномика в кишеньці «смішинка», але вона настільки мала,що нам не видно. Давайте заспіваємо пісеньку про «смішинки», частина дітей виконує пісню з рухами, частина дітей грає на металлофонах.

 

11. Музично-ритмічне вправа «Смішинки». («Росинка», сл. Майкапара)

(див. ж. «Музична палітра», №3-2007 р.)

Мета: розвиток почуття ритму.

Вихователь: Подивіться, діти, від нашої пісеньки «смішинки підросли». Давайте пограємо з ними («смішинки» - пластмасові кульки).

 

12. Сюрпризный момент.

Вихователь: Гноми були раді з нами познайомитися, і на згадку про нашу зустріч вони дарують

дітям «смішинки» на блюдечку (цукерки). Подивіться, тут є і «ха-ха-ха» і «хі-хі-хі».



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.