Свіжі публікації




«Ігрові заняття з дітьми молодшого віку»

Ігор - розваг в першій молодшій групі приділяється найбільш серйозну увагу. Необхідно проводити їх щодня, розділяючи дітей на підгрупи або індивідуально. Дані рекомендації ґрунтуються на сучасних психологічних і педагогічних дослідженнях. Це сприяє гармонійному розвитку дитини, розвиває мускулатуру рук і пальців, дрібну моторику рук дитини, розвиває наслідувальні руху, активізує мовлення дітей, підтримує у малюків бадьорий і радісний настрій, розширює їх кругозір, вчить діяти за мовним сигналом.

Ігор дуже багато. Такі як «Коза рогата», «По вузенькій доріжці», «Хованки», «Догонялки» досить широко відомі. Нижче, як мені здається, наведено менш відомі ігри.

 

«Пальчики»

Мета: У веселій грі розвивати дрібну моторику.

Хід заняття: Заняття проводиться з групою дітей (6-8 осіб). Вихователь, дотримуючись тексту «забавлянки» рухом своїх пальців показує, як пальчики пішли в сад, спонукає малюка до наслідування.

Текст «забавлянки»:

Цей товстий і великий сад за сливами пішов,

Вказівний з порога вказав йому дорогу,

Середній палець, найвлучніший - він зриває сливу з гілки,

Безіменний поїдає,

А мізинчик-господинчик кісточку в землю кидає.

 

«Заводний курча»

Мета: Підвищити емоційний тонус дітей.

Хід заняття: Вихователь збирає дітей навколо себе, і каже, що зараз їм щось покаже. Заводить і пускає заводного курчати.

- Зерна курочка клює - (Обидві долоні разом, відхиляються від себе)

- І курчатка тут як тут - (Обидві руки по черзі «клюють» всіма пальцями, зібраними разом)

- У воду качечка пірне - (Рука, сполучені вказівними пальцями «пірнають» від себе)

- А курчатка не пірнуть - (Великий палець тримає середній, безіменний і мізинець, вказівний выпрямлен. Рука похитується з боку в бік - погрожуємо пальчиком)

Чи використовується дитяча пісенька:

Ціп-ціп мої курчатка,

ціп-ціп мої хлоп'ята,

ви пухнасті грудочки,-

мої майбутні квочки)

- це веселить і радує дітей, піднімає емоційний настрій.

 

«Вийшли пальчики гуляти»

Мета: У веселій грі активізувати руху пальців рук

Хід заняття: Вихователь саджає перед собою групу дітей(4-6 осіб).

Текст «забавлянки»:

Раз, два, три, чотири, п'ять (стискаємо руку в кулак, потім по одному пальцю відгинаємо)

Вийшли пальчики гуляти (крутимо руку навколо своєї осі)

Раз, два, три, чотири, п'ять (стискаємо по одному пальці в кулак)

В будиночок сховалися знову (з'єднуємо два кулака разом, зображуючи «будиночок»).

 

«Паровоз»

Діти дуже люблять цю гру, на групи ділити дітей не потрібно. Грають зазвичай всі активно.

Мета: залучити в гру малорухливих дітей, викликати емоційний підйом, створити радісний настрій, вчити грати разом, весело і дружно, активізувати мовлення дітей.

Хід заняття: Вихователь пропонує дітям пограти і починає:

«Чух-чух, чух-чух-мчиться потяг під весь дух» (показує руками рух коліс поїзда).

Діти тримаються за вихователя і за пояс один одного, утворюючи «поїзд». Вихователь зупиняється:

«Паровоза, паровоз, що в подарунок нам привіз?»

Діти: «Ведмедика».

Хором розповідаємо вірш «Ведмедик клишоногий по лісі йде...». Діти імітують рухи відповідно до тексту.

Гру повторюємо, імітуючи будь-які улюблені вірші.

Наприклад:

«Зайчик сіренький сидить і вухами ворушить.

Ось так, ось так, він вухами ворушить,

Зайчику холодно сидіти, треба лапочки погріти,

ось так, ось так, треба лапочки погріти.

Зайчику холодно стояти. Треба Зайчика потанцювати,

ось так, ось так, треба Зайчика потанцювати»

і так далі.

 

Ігри - розваги необхідні для розвитку дітей, вони створюють емоційний підйом і живий інтерес до гри. Готуючись до чергового заняття з дітьми, я прочитала притчу, яка, на мій погляд, дуже добре відповідає на питання - «Навіщо ми використовуємо ігри в роботі з дітьми першої молодшої групи?»: я намагався досягти серця дитини словами, вони часто проходили повз нього непочутими. Я намагався досягти його серця книгами, він кидав на мене здивовані погляди. У відчаї я відвернувся від нього. Як я можу пройти до серця цієї дитини?» - вигукнув я. Він прошепотів мені на вухо: «Прийди, пограй зі мною!».



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.