Свіжі публікації




Сценарій розваги за правилами дорожнього руху для дітей старшого дошкільного віку «Пригоди Незнайка в галасливому місті»

Мета: створити умови для взаємодії педагогів ДНЗ з сім'єю для виховання у дітей навичок безпечної поведінки на дорозі.

Завдання:

∙ формування готовності батьків до співпраці з педагогами щодо розвитку у дітей навичок безпечної поведінки за допомогою різних методів і прийомів;

∙ привернення уваги батьків до усвідомленого засвоєння дітьми правил дорожнього руху.

∙ узагальнити знання дітей про безпечне поводження на вулиці й дорозі;

∙ збагатити музичний репертуар та знання дітей з теми дорожнього руху;

∙ закріпити знання дітей про призначення світлофора, дорожніх знаків, пішохідного переходу;

∙ розвивати увагу і спостережливість;

∙ розвивати ігрову діяльність дітей;

∙ виховувати навички усвідомленого використання знань правил дорожнього руху у повсякденному житті;

∙ виховувати шанобливе поводження в громадському транспорті і на дорозі.

 

Хід заняття.

Вхід під музику, батько - дитина. Сіли на стільчики.

Ведучий:

- Здрастуйте, хлопці, і наші шановні гості. Всі ми з вами живемо в прекрасному місті, з широкими вулицями і провулками. За ним рухається багато легкових і вантажних автомашин, що їдуть трамваї, автобуси. Вони мчать на великій швидкості.

- Закрийте очі і прислухайтеся до шуму вулиць (фонограма шуму міста.

Закон вулиць і доріг дуже строгий і називається він ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ. Лише дотримання правил дозволяє нам впевнено переходити вулицю.

Правила дорожні ці

Потрібно знати не з чуток

І вчити їх не злегка,

А серйозно - напевно!

Виконання пісні «Світлофор» (журнал муз. руковод.2011г).

Вимовляємо девіз:

Щоб жити, не знаючи прикростей

Щоб бігати, плавати і літати.

Ти повинен правила руху

Завжди, всюди дотримуватися.

Гра - розминка «Щасливий випадок» (потрібно швидко відповідати на питання):

- Як називається частина дороги, по якій рухається транспорт (МОСТОВА).

- Як називається звучить інструмент співробітника ДІБДР. (СВИСТОК)

- Як називається молчащий інструмент працівника ДАІ. (ЖЕЗЛ)

- Назвіть частину дороги по якій йдуть пішоходи? (ТРОТУАР)

- Як називається місце, де пасажири чекають на транспорт. (ЗУПИНКА)

Вхід Незнайки (під різкий шум міста).

- Потрапивши у великий і галасливий місто, я розгубився, я пропав. Не знаючи знаків світлофора трохи під машину не попав. Кругом машини й трамваї, зізнатися чесно я не знаю, де мені дорогу перейти. Хлопці, ви мені допоможіть, і, якщо можна розкажіть, як переходити дорогу, щоб не потрапити під колесо.

Ведучий:

- Наші хлопці, вже знайомі з найголовнішими правилами дорожнього руху. Вони тобі розкажуть і покажуть як треба поводити себе на вулицях великого міста. Сідай Незнайко з нами ось сюди (показати).

Розповідання вірш-ї:

1. Світлофор - великий помічник,

Найкращий друг для всіх в дорозі.

Він завжди попереджає

Кольором, можна йти.

 

2. Червоне світло - небезпека поруч,

Стій, не рухайся і жди,

Ніколи під червоним поглядом

На дорогу не йди!

 

3. Жовтий - світить до змін,

Каже: «Зачекай, зараз

Спалахне дуже скоро

Світлофора новий очей».

 

4. Перейти дорогу можна

Лише коли зелене світло

Загориться, пояснюючи:

«Все, іди! Машин тут немає!».

Ми дорожні знаки! Запам'ятати нескладно, що кожен з нас каже:

1. Всі знайомі смужки

Знають діти, знає дорослий

На ту сторону веде

Пішохідний перехід.

 

2. А тут, хлопці не до сміху,

Ні на чому не можна тут їхати,

Можна тільки своїм ходом,

Можна тільки пішоходам.

 

3. Саша з Машенькою в тривозі

Потрібен лікар їм у дорозі.

Не дивіться сумним поглядом -

Допомога близько! Доктор поруч!

(знак мед. допомоги)

 

4. Що нам робити, як нам бути?

Треба терміново зателефонувати.

Повинен знати і ти, і він

У цьому місці телефон.

Ведучий:

- Ось таким чином,ми повторили деякі знаки і правила, а зараз хлопці разом з батьками зберуть ще деякі знаки і розкажуть про них.

Гра «Збери пазл».

Ведучий:

- Молодці і дорослі і діти. Добре подумали, а зараз давайте пограємо.

Рухлива гра «Світлофор» (з прапорцями).

Незнайко:

- Мені так сподобалося, а у мене є деякі питання, про знаки, не можу в них розібратися.

Незнайко загадує загадки: 1. Я хочу запитати про знак намальований він ось так: у трикутнику хлопці з усіх ніг біжать кудись. Мій приятель каже: «Це значить, шлях закритий. Там спортсмени попереду з номерами на грудях на дорозі естафета, треба ж дітям бігати десь».

Ведучий: зміст зовсім інший біля знаку «УВАГА ДІТИ»

2. Йшли зі школи додому. Бачимо знак на бруківці. Коло всередині велосипед. Нічого іншого немає. І скажу відповідь одна, знак свідчить: веде дорога прямо в веломагазин!

Ведучий: Можливий знака інший сенс, але хто підкаже нам - який? ВЕЛОСИПЕДНИЙ РУХ ЗАБОРОНЕНО.

3. Ми пішли в зелений сквер - а навпаки буква «Р». Не проста буква «Р», а в квадраті буква «Р». Треба інспектора кликнути і запитати: невже біля скверу «Р» не можна вимовляти? (СТОЯНКА ДОЗВОЛЕНА, АБО ПАРКОВКА).

Звертається до інспектора.

Ведучий:

- Подивіться хлопці, які бувають на дорозі порушення, і виправте помилки.

Моделювання неправильних ситуацій.

1. Провести стареньку через дорогу.

2. Дві подружки переходять через дорогу, читаючи книгу.

3. Незнайко грає в м'яч на проїжджій частині.

На першу ситуацію: дитина пояснює як правильно перейти дорогу.

На другу ситуацію дитина читає вірш:

Зачекайте-но подружки!

Де у вас очі, де вушка?

Справа скінчиться сумно

Може бути чимало бід.

Адже дорога не читальня

І не місце для розмов.

На третю ситуацію дитина говорить: (відбирає м'яч у Незнайки)

На проїжджій частині, діти,

Не грайте в ці ігри.

Бігати можна без оглядки

У дворі та на майданчику.

Гра - цветик-многоцветик (з батьками).

Батьки за руку з дитиною підходять, вибирають один пелюстка, читають запитання і відповідають.

Рухлива гра з батьками. «Стоп»

На одному кінці залу (майданчика) проводиться вихідна лінія. Біля неї шикуються грають діти. На іншому кінці залу (майданчика) постає ведучий (вихователь). Ведучий піднімає зелений прапорець і каже:

- Швидко крокуй, дивись, не лови гав!

Гравці йдуть у напрямку до ведучому, але при цьому стежать, все ще піднято зелений прапорець. Якщо ведучий піднімає червоний прапорець і каже «Стоп!», гравці зупиняються і завмирають на місці. Якщо піднімається жовтий прапорець, можна рухатися, але при цьому залишатися на місці. Коли піднімається знову зелений прапорець, гравці просуваються вперед.

Той, хто вчасно не зупинився або почав рух вперед по жовтому сигналу прапорця, повертається до вихідної лінії.

Перемагає той, хто першим без помилок пройде весь шлях.

Гра «Чорне - біле». Розібрати картинки розкладені на столі, вибрати правильну поведінку на дорозі і помістити на мольберт із чорним колом, а картинки з правильним поведінкою на мольберт з білим колом.

Ведучий: Молодці діти і батьки! Виконали всі завдання, впоралися з усіма вправами. І зараз у нас залишилося одне цікаве завдання, з яким допоможуть вам впоратися ваші батьки.

Малювання «Машина майбутнього».

Ведучий:

- Дорогі батьки, пам'ятайте, дитина вчиться законам доріг, беручи приклад з членів сім'ї.

- Вказуйте на помилки пішоходів і водіїв.

- Роз'яснюйте, що таке дорожньо-транспортна пригода та причини їх.

- Не шкодуйте часу на навчання дітей поведінки на дорозі.

- БЕРЕЖІТЬ СВОЮ ДИТИНУ.

Подарунок від інспектора.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.