|
Конспект заняття з ритміки для дітей старшого дошкільного віку
«Слався Кубанська Земля»
Мета:
1. Виховувати почуття любові і поваги до своєї малої Батьківщини, її природи, звичаїв, традицій, втілених у словесному, музичному, хореографічному народній творчості.
2. Вчити виконувати танцювальні рухи характерні кубанського характеру.
3. Закріплювати вміння танцювати колективно.
4. Підтримувати бажання дітей передавати характер і настрій кубанської пісні, танці за допомогою руху під час гри.
Матеріал: Російський прапор, кубанський прапор, кубанські костюми, колоски, хліб, рушник, карусель, коробочка, презентація про хліб.
Попередня робота: бесіда з дітьми про культуру Кубані, знайомство з прапорами і гербами Росії і Кубані. Розглядання фотоальбому з кубанськими костюмами. Розучування кубанських танців, ігор.
Хід заняття.
Звучить музика «Гімн молоді Кубані»
Діти маршем заходять в зал, виконуючи перестроювання, стають на свої місця.
Педагог: Привіт хлопці, привітаємо один одного.
Діти виконують уклін.
Педагог:
Чому ми любимо всі
Батьківщину - Росію?
Тому що немає ніде
Батьківщини красивіше!
У кожної людини є своя мала батьківщина, де він народився, грав зі своїми друзями, вчився, дорослішав. Хлопці, а хто мені скаже, як називається наша мала батьківщина? Правильно Кубань, Краснодарський край. А це значить, що ми всі з вами є, козачатами, так у старовину називали молодих дворових хлопців, одягаються подібно козакам! І сьогодні ми знайомимося з звичаями і традиціями нашого краю. Куди б ми з вами не прийшли завжди говоримо привіт, ось і в танці є привітання. Сьогодні я вас познайомлю з кубанським поклоном, привітанням гостей.
Показ кубанського поклону.
Початкове положення:
(ноги по шостій позиції, спина пряма, руки опущені вниз)
На «раз» крок вправо, з відкриттям правої руки в сторону.
«два» приставити ліву ногу, права рука прикладається до серця.
«три» ноги по шостій позиції, права рука піднімається до верху.
«чотири» права рука опускається з нахилом спини вниз.
Повернення у вихідне положення.
Педагог: молодці хлопці, а зараз я пропоную вам вишикуватися по колу.
Ми з вами виконаємо розминку «Карусель»
• Мандрівний крок по колу
• Ходьба, руки на поясі, з підведення плечей на кожен крок
• Виставляння ноги на каблук, з розкриттям рук в бік
• Крок з притупуванням вперед і назад
• Біг на місці з викиданням ніг назад
• Мандрівний крок навколо себе
Педагог: Хлопці на Кубані дуже люблять співати і танцювати, а вам подобається співати і танцювати? Відповіді дітей (так, дуже подобається) А коли ви це робите? Відповіді дітей (на святах, вдома з бабусею, мамами). Як кажуть у нас в народі «людина має на своїй пісні, не має свого будинку». Послухайте пісню і скажіть, як вона називається? (звучить Гімн Кубані) Дізналися? Гімн - це хвалебна пісня, прославлення Кубані. А які почуття, настрій передані в цьому гімні? відповіді дітей (почуття любові, гордості за Кубанський край)
Педагог: богатирська Наша земля, і люди богатирського складу «Ти Кубань, ти наша родіна Вікової наш богатир» а виконаємо гімн Кубані Кубанський козачий хор під керівництвом Віктора Захарченка. А скажіть під гімн можна танцювати? відповіді дітей (ні, не можна) Правильно! Ні! Гімн слухають стоячи, вона допомагає нам не забувати про наших прадідів геройськи билися з ворогами, і вихваляють наші простори, поля. А послухайте ще одну пісню. Звучить пісня «Люблю я казаченку» виконує козачий хор «Кубанська вольниця». А яка за характером ця пісня? відповіді дітей (плясовая, весела). Правильно плясовая, під неї хочеться рухатися, посміхатися, радіти. Давайте згадаємо наш веселий кубанський танець «Козачата» під пісню «Люблю я казаченку».
Педагог:
Ми кубанський танець станцюємо
Немає танцю веселіше
Каблучками тук та тук
Все навколо закрутилося
Діти виконують знайому танець «Козачата»
Педагог: Молодці! А поки ви відпочинете, я хочу з вами пограти. Сідайте по колу. Я вам зараз достану з чарівної коробки, а що здогадайтеся самі. Як ви думаєте, що у мене в руках? Відповіді дітей (прапор). Правильно! А якої країни цей прапор? Відповіді дітей (Російський прапор). А які кольори на ньому присутні? відповіді дітей: верхня - білого кольору, середня - синього кольору, нижня - червоного. А хто мені скаже, які кольори присутні на Кубанському прапорі? Відповіді дітей: малиновий, синій, зелений. А ви знаєте що вони означають? Відповіді дітей (Малиновий - означає добробут, радість, синій - колір світу, зелений колір лісів і полів Кубані).
Педагог: Хлопці, Батьківщину, називають матір'ю, бо вона годує своїм хлібом, поїть своїми водами, дарує нам свої природні багатства. Давайте подивимося слайди кубанських просторів. (перегляд слайдів Кубанських просторів)
Педагог:
Наш Краснодарський край славиться, кубанським хлібом. Але перш ніж хліб потрапить до нас на стіл, необхідно добре попрацювати. А хто знає, що ж треба робити, щоб ми могли їсти хліб? Відповіді дітей (виорати, посіяти зерно, прибрати колоски, змолоти зерно у борошно, спекти хліб) а щоб ми не забували, яким важким працею дістається нам наш хліб, наші дівчатка виконувати хоровод «Золоте поле»
Діти виконують танець «Золоте поле»
Педагог: Що ж хлопці ми славно попрацювали і гарно відпочинемо.
Після збирання врожаю на Кубані влаштовували Ярмарки, гуляння, змагання.
Ось і ми влаштуємо змагання «Кубанські стрибки». Діти вибудовують стільчики один за одним. За сигналом музики діти прямим галопом скачуть навколо стільців, як тільки музика зупинилася, вершники сідають на стільчики. Хто залишився без коня, виходить з гри. Переможець отримує підкову на щастя.
Педагог: Хлопці наше заняття підійшло до кінця. А хто мені відповість на питання як називається наш край? Відповіді дітей (Краснодарський край) Назвіть крайовий центр краю? Відповіді дітей (Краснодар) а які кольори на нашому Кубанському прапорі? Відповіді дітей (малиновий, синій, зелений) Молодці!
Педагог: хлопці, давайте згадаємо «кубанський уклін»
дітьми і педагогом виконується уклін
Слава Кубані - рідному краю
Слава козацькій землі
Серце, про волю колишньої згадуючи
Бийся в грудях веселіше!
Вишням цвісти, козачатам народжуватися
Раду козачого бути.
І козакам битися за Росію
Вірою їй служити.
Слава Кубані!
Слава козацькій землі!
Список використаної літератури:
1. «Моя Батьківщина - Росія» Степанов Ст. ТОВ Видавництво «Фламінго» 2004р.
2. «Наша Батьківщина - Кубань» Нестеренко В., Краснодар: Видавництво «Традиція». 2008-48с
3. «Народний календар-основа планування роботи з дошколятами по державному освітньому стандарту» Миколаєва С.Р, Катишева І.Б, Комбарова Г.М. та ін-СПб,:»Дитинство - Прес». 2009-304с
4. «Практичний посібник з хореографії» Никашина Г.А. М.: ТОВ ВД «Білий вітер», 2002р.
5. «Практичний посібник з хореографії» для музичних керівників дошкільних закладів і початкової школи.
Шалар Т.О.2004г.
6. «Хореографія для самих маленьких» - Мозир: ТОВ ВД «Білий вітер» 2002 - 108с
7. « Від жесту до танцю» словник пантомических і танцювальних рухів дітей 5-7 років Є.В. Горшкова : М. Видавництво «Гном Д» 2004 - 144с
8. Диск «Криниця» державний ансамбль козачої пісні « Матінка Велика Росія» художній керівник Капаев Ст.
Читайте також: