Свіжі публікації




Сценарій безпосередньо-освітньої діяльності з навчання грамоті дітей підготовчої групи
«Урок в школі для звірят»

Мета: Закріпити і уточнити знання дітей про голосні і приголосні звуки, про реченні.

Завдання:

Пізнавально-мовні

1. Формувати вміння дітей ділити слова на частини зручні для звукового аналізу.

2. Продовжувати вчити розрізняти розповідні, окличні, питальні речення.

3. Закріплювати вміння дітей графічно зображати пропозиції.

4. Закріплювати вміння дітей придумувати пропозиції зі словом-ознакою.

5. Закріплювати вміння говорити чистоговорку в різному темпі, підбирати слова з протилежним значенням.

6. Вдосконалювати вміння дітей у звуковому аналізі слів.

7. Розвивати фонематичний слух дітей.

8. Розвивати доказову мова.

9. Вчити дітей відповідати на запитання поширеним пропозицією.

Виховні

1. Виховувати вміння слухати відповіді товаришів, не перебивати, доповнювати відповіді.

2. Виховувати почуття взаємодопомоги та відповідальності при виконанні завдань, виховувати стриманість.

3. Виховувати вміння відповідати на запитання педагога спокійним голосом, не кричати.

4. Виховувати любов до рідної мови.

5. Сприяти зміцненню психофізичного здоров'я дітей.

Інтеграція освітніх галузей:

пізнання, комунікація, соціалізація, читання художньої літератури, здоров'я, музика, ігрова.

Обладнання та матеріали:

дзвіночок; герой бі-ба-бо - ведмідь; м'яч; картинки за кількістю дітей; іграшки звірів; знаки - знак, точка, питальний; картина «Сніговик»; цифри; пенали (кольорові кружечки, зошит, кольорові і простий олівці).

Попередня робота:

ігрові вправи на виділення голосних і приголосних зі зручної позиції (ГС), спостереження їх у вимові; ознайомлення зі словом, реченням.

 

Хід заходу

Gедагог

Передбачувані

відповіді дітей

1. Організаційний момент

(дзвенить дзвінок - з'являється герой бі-ба-бо - ведмідь)

- Здрастуйте! На минулому уроці ми з вами грали з м'ячиком в гру «Скажи навпаки», хочете ще раз зіграти зі мною?

2. Ігрова вправа «Скажи навпаки»

- Нагадую, хто впіймає м'яч, той називає слово з протилежним значенням і кидає м'яч мені. (стоячи в колі)

Брудний -

Світлий -

Старий -

День -

Високий -

Право -

Злий -

Чорний -

Ранок -

Маленький -

І т.д. Молодці!

3. Ігрова вправа «Слова і частини»

- Настя, назви повільно своє ім'я, а ми порахуємо, скільки в ньому частин. (2 - 3 імені)

- Хлопці, підійдіть, візьміть по картинці.

Поверніться один до одного. По черзі повільно скажіть, що у вас намальовано, на рахункових машинах порахуйте частини цього слова і скажіть, скільки їх.

- Візьміть свою тваринку. (сіли за столи) Назвіть звіра і скажіть йому, скільки частин у його назві.

- Розумничка!

4. Ігрова вправа «Намалюємо слово»

- Кізка (Катя), вибери, будь ласка, будь-яку картинку.

- Звірята, приготуйте кольорові кружечки (Кізка-Катя дошки) і викладіть перед собою слово - МИСКА (якщо взяли цю картинку) - Кізка, розкажи нам про звуках цього слова. А інші звірята перевіряють себе.

 

 

 

 

- Всі згодні з Кізкою?

- Покажіть цифру, яка відповідає кількості голосних у цьому слові.

- Покажіть, скільки м'яких приголосних.

- Покажіть, скільки твердих приголосних.

- Покажіть, скільки всього приголосних звуків.

- Покажіть, скільки усього звуків у цьому слові.

- Покажіть, скільки частин у цьому слові.

- Молодці!

5. Ігрова вправа «Звуки і слова»

- Ви все правильно вважали. А скажіть, у вас хороша пам'ять? Зараз це перевіримо.

- Приготуйте кольорові олівці і зошит. Я вимовлю звуки 2 рази, а ви їх зарисуете в зошиті. А Їжачок їх викладе на дошці. - А М І - Їжачок, доведи, що ти правий, а всі інші перевіряють себе.

 

 

 

 

- Слухайте інші звуки - Ль П Е - Вовк, виклади, що ти почув на дошці, а всі інші перевіряють себе.

 

 

 

- А тепер на рахункових машинах покажіть скільки звуків я промовлю - М У Р - Назвіть перший звук. Який він?

- Назвіть останній звук. Який він?

 

- Назвіть другий звук. Який він?

 

6. Ігрова вправа «Картина»

- Звірята, уважно подивіться на картину «Сніговик». Придумайте речення зі словом-ознакою.

- Чиє пропозицію ми зарисуем. (1 дитина - на дошці)

- Скільки слів у реченні?

- Який за рахунком слово-ознака? Відзначте його галочкою.

7. Ігрова вправа «Пропозиції»

- Звірята, послухайте уважно, що я вам зараз скажу. - Завтра у дитячого саду день народження. - Скажіть, з якою інтонацією я промовила цю пропозицію?

- Замалюйте цю пропозицію.

- Який знак ми поставимо в кінці речення?

(показ знака)

- Як називається така пропозиція?

 

- Лисиця, прочитай цю пропозицію...

 

- А тепер послухайте, як я вимовлю це ж пропозицію по-іншому. - Завтра у дитячого саду день народження! - З якою інтонацією я його вимовила?

- Замалюйте цю пропозицію.

- Який знак ми поставимо в кінці речення?

(показ знака)

 

- Як називається така пропозиція?

 

 

- Прочитайте цю пропозицію голосно.

 

- Послухайте ще цю ж пропозицію. - Завтра у дитячого саду день народження? - Що ви почули в моєму вимові?

- Замалюйте цю пропозицію.

- Який знак ми поставимо в кінці речення?

(показ знака)

 

- Як називається така пропозиція?

 

 

- Поверніться один до одного і задайте той же питання.

8. Ігрова вправа «Чистоговорка»

- Звірята, встаньте біля своїх стільчиків. Скажіть, будь птахів ми можемо зустріти взимку в лісі?

 

 

- Пам'ятайте чистоговорку про свиристелей?

- Послухайте темп і в цьому темпі її вимовте. (спокійно, швидко, повільно)

Минулого тижня

Прилетіли омелюхи,

Як вони засвиристели

Всі горобини облетіли.

- Розумничка!

9. Підсумок

(дзвенить дзвінок)

- Звірята, ви сьогодні мене порадували - правильно вважали частини в словах, називали звуки, правильно малювали знаки, придумували різні пропозиції зі словами-ознаками.

- До нових зустрічей.

(герой бі-ба-бо зникає)

 

 

 

Доброго дня. Хочемо. Так.

 

 

 

 

Чистий

Темний

Молодий

Ніч

Низький

Ліво

Добрий

Білий

Вечір

Великий

 

 

На-с-тя. 3 частини.

 

 

Лі-са, 2 частини. Чи-мо-н, 3 частини. Че-ре-па-ха, 4 частини...

 

-Я-ц, 3 частини; бе-л-ка, 3 частини; бе-ге-мо-т, 4 частини; ко-за, 2 частини...

 

 

 

М - м'який приголосний звук, позначаємо зеленим кольором. І - гласний, позначаємо червоним кольором. З - приголосний твердий звук, позначаємо синім кольором. К - приголосний твердий звук, позначаємо синім кольором. А - гласний, позначаємо червоним кольором.

Згодні. Так.

2 голосних звуку.

 

 

1 м'який приголосний звук.

2 твердих приголосних.

Всього 3 згодних звуку.

Всього 5 звуків.

3 частини.

 

 

Хороша. Так.

 

 

 

А - голосний звук, позначаємо червоним кольором. М - м'який приголосний, позначаємо зеленим кольором. І - гласний, позначаємо червоним кольором.

Ль - м'який приголосний звук, позначаємо зеленим кольором. П - твердий приголосний, позначаємо синім кольором. Е - голосний звук, позначаємо червоним кольором.

 

Перший звук М. Він приголосний твердий.

Останній звук Р. Це твердий приголосний.

Другий звук У. Він гласний.

 

 

Біленький зайчик сидить біля сніговика. Хлопчик зліпив великого сніговика. Красногрудый снігур сидить на синьому відерці...

 

 

 

Спокійно, лагідно, тихо, м'яко ...

 

 

 

В кінці речення ми поставимо крапку.

Така пропозиція називається простим.

Завтра у дитячого саду день народження.

 

 

Радісно, голосно, весело, урочисто, твердо...

 

В кінці речення поставимо знак оклику.

Така пропозиція називається оклику.

Завтра у дитячого саду день народження!

 

 

Ми почули питання, подив, сумнів...

 

В кінці речення поставимо знак запитання.

Таке речення називається питальним.

Завтра у дитячого саду день народження?

 

 

 

Зимуючих птахів: дятел, шишкар, сорока, снігур, синиця, свиристель, ворона.

Пам'ятаємо. Так.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До побачення.

 

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.