Свіжі публікації




Конспект логопедичного заняття у старшій групі на тему:

«Домашні тварини та їх дитинчата»

Цілі:

I. Корекційно - освітня:

  1. Вчити вживати орудний падіж імен іменників, вправляти в узгодженні слів за відмінками;
  2. Закріпити і уточнити знання дітей про свійських тварин та їх дитинчат;
  3. Активізувати і розширювати словник по темі домашні тварини: отара, табун, отара, пастух;
  4. Знати зовнішні ознаки тварин, чим харчуються, як голос подають, де живуть, яку користь приносять;
  5. Вправляти дітей відповідати на запитання логопеда повними відповідями;

II. Корекційно - розвиваюча:

  1. Розвивати слухове і зорове сприйняття, загальну та дрібну моторику;
  2. Вдосконалювати розумові процеси;

III. Корекційно - виховні:

  1. Виховувати любов до домашніх тварин;
  2. Виховувати вміння слухати уважно, розвивати пізнавальний процес;
  3. Виховувати комунікативні навички.

Обладнання: мультимедіа, магнітна дошка, картинки домашніх тварин та їх дитинчат, лабіринт, світлові указки, су-джок, іграшки диких і домашніх тварин, модель «села і ліси».

Хід заняття:

Діти заходять в групу

I. Організаційний момент

Логопед і діти:

- Зібралися всі діти в коло,

Я - твій друг і ти мій друг.

Міцно за руки візьмемося

І посміхнемося один одному!

Логопед: Я запрошую Вас у подорож у світ тварин. (Звучить музика «У світі тварин).

Логопед: Зараз я загадаю загадки, а відгадки ви будете знаходити, і вивішувати на дошці.

II. Д/гра «Загадування загадок»

- Хто біля дверей нас зустрічає,

В тиші весь день, проспавши,

І від щастя починає

Голосно гавкати: «Гав-гав-гав!»?

 

- Хто, на прив'язі гуляючи,

Травичку щипає на пагорбі,

І, очікуючи господиню,

Самотньо бекає: «Ме-е-е»?

 

- Хто завжди чудово знає,

Що на сніданок я варю,

І до балії підбігає,

Голосно хрюкаючи «Хрю-хрю»?

 

- Хто на сніданок чекає сметану,

І не хоче пити какао,

Хто в спеку і на морозі

Малюків по колу возить,

І біля будинку свого,

Ірже неголосно: «І-го-го»?

 

- Хто пасеться на лужку,

Без панамки і без майки,

Відганяє шкідливих мух,

І мукає протяжно: «Му-у-у»

 

- Довге вухо,

Грудочка пуху.

Стрибає спритно,

Гризе морквину. (Кролик)

 

- З бородою, ганні мужик,

З рогами, а не бик. (Козел)

 

Коли хлопці відгадують загадки, логопед виставляє на магнітну дошку картинку із зображенням отгадок домашньої тварини.

III. Робота на магнітній дошці.

Логопед: Давайте, ще раз з вами назвемо ці тварин. (Діти по черзі перераховують тварин вивішених на дошці).

Логопед: - Хто це?

(Корова, собака, кінь, свиня, кішка,1

овечка)

Логопед: Молодці!

Логопед: - Як можна назвати одним

словом цих тварин? Діти.

Домашні тварини.

Логопед: Чому їх так називають?

Діти: Тому, що за ними доглядає людина.

Логопед: Молодці!

Логопед: Поки ми з вами відгадували домашніх тварин, всі тварини переплуталися. Допоможіть мені навести порядок.

Моделювання (на столах розташовані домашні і дикі тварини, діти повинні розподілити тварин хто, де живе).

Логопед: Що це?

Діти: Сільський будиночок.

Логопед: А це?

Діти: Ліс.

Логопед: Розподіліть тварин по своїх місцях проживання.

Логопед: Молодці! Всі впоралися із завданням.

Логопед: Влітку велика група корів пасеться на лузі. Як можна назвати цю велику групу корів? ( Стадо).

Логопед: Коли пасуться коні? ( Табун).

Логопед: Пасуться вівці? ( Отара).

Логопед: Хто їх доглядає? ( Пастух).

Логопед: А зараз я пропоную пограти в гру «Знайди свою маму»

IV. Д/гра «Знайди свою маму». (Використання мультимедіа системи)

Мультимедіа Д/упр. «Знайди свою маму» діти лазерною указкою знаходять мамі свого дитинчати.

- У собаки хто? - щеня;

- У корови хто? - теля;2

- У коня хто? - лоша;

- У кішки хто? - кошеня;

- У свині хто? - порося;

- У кози хто? - козеня;

- У кролика хто? - кроленя.

Логопед: Молодці хлопці. Ви кожному маляті знайшли маму.

Логопед: Ви не втомилися? Давайте з вами трохи відпочинемо.

Логопед: Підійди всі до мене і візьміть по м'ячу. (Лунають су-джок)

V. Фізкультхвилинка

М'ячик - їжачок

Діти роблять рухи відповідно до тексту.

Я м'ячем кола катаю Між долонь.
Взад - вперед його ганяю. Зміна рук.
Їм поглажу я долоньку Катають взад - вперед.
Ніби я сметаю крихту. Зміна рук.
І стискуватиму його трошки, Стискають.
Як стискає лапу кішка. Зміна рук.
Кожним пальцем м'яч пригорну. Нажимают пальцями на м'яч.
І іншою рукою почну. Зміна рук.
А тепер останній трюк : М'яч літає між рук! Перекидання м'яча з руки в руку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Логопед: Ми з вами трохи відпочили. Дайте відповідь мені на запитання. Як ви думаєте, чим харчуються домашні тварини? ( Підходимо до системного оператора).

VI. Д/гра «Хто чим живиться? » (використання піктограм)

Діти сідають за столи і самостійно виконують завдання за рівнями.

Логопед: Давайте перевіримо. Чим харчується корова? (Травою,сіном).4

- Чим живиться кішка? (Рибою).

- Чим живиться собака? (Кісточками).

- Чим живиться коза? (Травою).

- Чим живиться кролик? (Морквою).

- А чому матрьошка залишилася.

- Діти: Тому що вона іграшка.

Логопед: Молодці! Ви всі впоралися із завданням.

Логопед: У кого з вас є вдома домашня тварина? Діти: У мене.

Логопед: Яка тварина живе у тебе вдома?

Логопед: Як ви доглядаєте за ними?

Діти: ( Годуємо, лікуємо, миємо, чистимо і т.д.)

VII. Д/гра «Хто яку приносить користь».5

Логопед: Яку користь приносять всі ці домашні тварини людині корова, баран?

Діти вибирають на столах картинки і вивішують їх на мольберти.

Логопед: Молодці! Всі ці домашні тварини потрібні людині, без них людина не зможе прожити.

- Кінь, собака, кіт, корови,

Кози, вівці - всі готові

З нами поруч в дружбі жити

І на радість нам служити

VIII. Аналіз заняття.

Звучить музика

Логопед: Ось ми і побували у світі тварин.

Логопед: Що вам сподобалося займатися на занятті?

Що нового ви дізналися?

Домашніх тварин потрібно берегти, піклуватися про них.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.