Свіжі публікації




Конспект безпосередньо освітньої діяльності на тему:
«Чарівниця вода»
для дітей старшої групи

Інтеграція освітніх галузей: пізнання, комунікація, безпека, праця.

Мета:

  • Ознайомити дітей з властивостями води.
  • Вчити дітей робити відкриття і підкріплювати їх дослідами.
  • Навчати спільної діяльності дітей.
  • Розвивати мовлення дітей, уміння логічно мислити.

Матеріал до заняття:

У кожної дитини:

  • Три склянки (з водою, молоком, порожній).
  • Дві чайні ложки.
  • Цукровий пісок.
  • Річковий пісок.
  • Шматок льоду (лунає по ходу заняття).

 

Хід заняття.

Діти входять в групу під звуки дощу.

Вихователь: Що нагадують вам ці звуки?

(Де ви зустрічали їх в природі?)

Психогімнастика: «Під дощем»

Вихователь: Дощ капає вам в обличчя, волосся, плечі, на землю. Підніміть долоні. Краплі дощу впали на них.

Жила - була крапелька дощу. Вона була ще зовсім маленька і нічого про себе не знала. Хто вона, яка вона, з чого складається, корисна людям чи ні. І на всі ці питання крапелька хотіла отримати відповідь.

- Хлопці, що ми можемо розповісти про воду.

- А як ми ще можемо дізнатися яка вода?

У нас сьогодні працює лабораторія. Це місце де люди роблять різні досліди, здійснюють відкриття і дізнаються про властивості різних речовин. І ми з вами сьогодні попрацюємо в лабораторії, щоб дізнатися властивості води.

- Ви цього хочете?

(Діти сідають за столи разом з вихователями.)

 

Досвід 1: рідка Вода.

- Що можна зробити, щоб вода з однієї склянки опинилася в іншому?

- Чому вода ллється?

- Що б сталося, якщо б вода не була рідкою?

(В природі, вдома.)

 

Досвід 2: Лід - тверда вода. Лід легше води.

- Чи може вода бути твердою?

- Що буде з кубиком льоду в склянці з водою? (...)

Давайте перевіримо.

Чому лід не тоне?

Де ви зустрічали таке явище?

 

Досвід 3: У воді деякі речовини розчиняються.

- Що станеться з цукровим піском і річковим в склянці води?

Давайте подивимося.

Що станеться з каменем, ложкою, сіллю, папером, акварельними фарбами?

- Що б сталося якби всі речовини не розчинялися у воді?

- Що б сталося якби всі речовини розчинялися у воді?

- Як ви думаєте, добре, що деякі речовини розчиняються у воді або добре, що деякі речовини у воді не розчиняються?

- Яку властивість води ми зараз відкрили?

 

Досвід 4: Вода прозора.

Дві склянки: один з водою, інший з молоком.

- Хлопці, перед вами стоять дві рідини - вода і молоко, чим вони відрізняються один від одного.

- Як ми можемо перевірити, довести?

Опустимо ложки в обидві склянки. Довели?

У казці йдеться про молочні ріки з кисільними берегами. Могли б жити риби в таких річках?

- Що б було, якщо б вода не була прозорою?

- Що ми дізналися в цьому досвіді про воду?

Наша крапелька залишилася дуже задоволена, так як дізналася про себе дуже багато: яка вона, які у неї властивості.

А зараз хлопці, ми з вами перетворимося в маленькі крапельки води, і кожна з нас щось зробить для людей або для природи. І розповімо цей вчинок один одному.

А почнемо нашу розповідь так:

«Я маленька крапелька води...»

Отже, лабораторія на сьогодні закривається, але ви, якщо вам сподобалося, можете влаштувати таку лабораторію у себе вдома і робити досліди, і не тільки з водою. Я хочу побажати вам всього доброго, вчити показувати і відкривати навколишній світ самостійно.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.